הבלוג של טליה ברשטיין

אַחֶרֶת כלבים, אנשים, אוכל, חורף ואף פוסט שמתחיל במילים " הרגע הזה ש..."

עדכונים:

פוסטים: 21

החל מאוקטובר 2017

ציפיתי לראיון עם רוני מאנה אצל “אופירה וברקו” מתוך תקווה למצוא באישיותם של הזוג נתניהו פן חברותי וחם על אף שדעותיי הפוליטיות שונות, ולו כדי שלא יחוו על בשרם את השנאה שחווים מי שלא תומכים במפלגתם

18/03/2019

 המפלגה שבראשה עומד בנימין נתניהו אינה רק של איש אחד והרוח השלטת בה היא גם של רעייתו, שרה נתניהו. אמנם הגברת לא נבחרה מעולם לראשות מפלגת הליכוד ולא התמודדה על ראשות הממשלה אבל היא בהחלט מנוע פעיל בתוכה. בראיון הנפיץ שנערך עם איש העסקים רוני מאנה אצל “אופירה וברקו” בשישי האחרון, שוב קיבלנו תזכורת לכך שרעייתו של ראש הממשלה לוקחת חלק בקבלת ההחלטה, אם זה לכאורה למנות בעלי תפקידים או לפסול אותם מסיבות שונות.

רוני מאנה צילום מסך

קיוויתי לשמוע דברים שנאמרים בגלל חשיבותם ולא מתוך נקמה

חששתי שהראיון עם מאנה, שהיה חבר מקורב למשפחת נתניהו עד שעבר ביניהם חתול שחור, יהיה תוצר של כעס ותסכול מהצד שלו. הוא גרם לי לתהות אם לא כדאי לעבור ערוץ או להתנחם באוכל, משום שטקסטים נקמנים עברו את סף הקיבולת שלי. במיוחד לאחר חודשים ארוכים מדי, בהם גולשים מסיתים שולחים את הטקסטים שלהם לאוויר העולם והרשת והפכה לביצה טובענית ומעופשת.

משהו בשפתיים המהודקות של רוני מאנה, כבר בשניות הראשונות של הראיון, גרם לי לחשוב שהוא עומד להשמיע טקסט שנאה במקום להתראיין ולספר על המפץ הגדול שסיכם ברוחות מלחמה את החברות בינו לבין שרה וביבי. רציתי להאמין שגם למי שהשמועות מספרות על התנהגותו הרודנית יש צד אחר, אולי הומור או מידת רחמים מהסוג ששמחתי לזהות בתמונתו של ביבי, בה הוא צולם כשליטף את הכלבה קאיה המאומצת.

מצד שני, יכולתי להבין שיש מידת לגיטימיות לעלבון של מאנה. אחרי הכל, האיש שהתהדר בתואר “חברם הקרוב של הזוג נתניהו” נהדף אל מחוץ למעגל ה”שווים והקרובים”, אף על פי שעשה הכל עד כדי ביטול כבודו וארנקו כדי להיות חלק מהם.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

קיצור תולדות הפחד להתבטא במדינה דמוקרטית

מאנה סיפר מנקודת מבטו את אותם דברים שסיפרו השמועות, שהקילומטראז’ שהן צברו ארוך מכדי שאפשר יהיה להאמין שאין בהן יסוד. על הקמצנות החולנית של הזוג נתניהו, הארנקים שאין בהם כרטיסי אשראי וכסף מזומן (הם לדבריו לא שילמו פעם אחת במסעדה ושהזוג קיבל ממאנה חולצות ותכשיטים), על התפרצויות הזעם של אשת ראש הממשלה והיחס המחפיר כלפי העובדים והנצלנות. על הגזענות לכאורה של הזוג (“מרוקאיות צריכות להיות עובדות ניקיון” שאמרה כביכול שרה), על כך שמי שצריך היה לשבת בכלא על הטרדה מינית יושב בבית ראש הממשלה בתפקיד איש סודה ובן בריתה של שרה נתניהו. את כל זה כאמור שמענו לאורך שנים ממקורביהם של הזוג, שממש כמו רוני מאנה אמרו שזהו רק קצה קצהם של הדברים. אבל מה שגרם לי לחלחלה הוא סיפור הנקמה המכוערת שהופנתה כלפי רוני מאנה, כאשר נעמד לצידה של עובדת בית ראש הממשלה כשספגה יחס משפיל וניצול, נקמה שגרמה למאנה להפסד כלכלי עצום ולהתפתחות של פסוריאזיס.

אם לדייק, הרגש שהציף אותי היה פחד בדומה לפחד שעבר בי ערב קודם כשאזעקה פילחה את שמי גוש דן. פחד קיומי.

אופירה וברקו צילום מסך

משום שלא מדובר פה ברוני מאנה, לא בארגזי שמפניה ורודה, לא בחליפות ואפילו לא בצוללות, אלא בראש ממשלה ששכח את הדיבר החשוב מכולם ‘ואהבת לרעך כמוך’. ראש ממשלה שמכנה אותי, את ילדיי, את חבריי ואת כל מי שלא תומך בו בכינויים שנועדו להעליב אותנו ולעורר התלהמות כלפינו בקרב תומכיו. אגב, אם לא הוא אולי לא היו נשלחות אלי בתגובה לכתבה שלא מצאה חן בעיני תומכיו של ביבי, הודעות שטנה מאיימות ומאחלות למשפחתי ולי את הרע מכל. ראש ממשלה שהשרים שהוא מינה משתמשים בנטיותיי הפוליטיות כהגדרה למי שמתנהג כאויב העם וכל האמצעים להשתיקו כשרים למהדרין, ואת האמצעים הכשרים האלו מאמצים תומכיו בשמחה אלימה.

מאנה איפה הייתי כשהדברים קרו?

באופן אישי, הייתי שמחה אם רוני מאנה היה חושף את העיוותים וההתנהגות הלא הולמת של ראש הממשלה ואשתו בזמן שהדברים התרחשו ולא רק לאחר שליקק את פצעיו כשנזרק מבית ראש הממשלה, כדי להסיר כל ספק ולו הקל שבקלים שהדברים נאמרים כדי להכאיב חזרה למי שפגע בו, וכדי להמנע מהמחשבה שאילו מאנה היה זוכה ב”אור מן ההפקר”, אולי לעולם לא היה מספר את מה שסיפר מול פיותיהם הפעורים בתדהמה של אופירה וברקו.

כי אז אולי היו אוזני הצופים בראיון מחודדות יותר ושומעות את הכינויים הגזעניים העדתיים בהם מכנה שרה נתניהו את מצביעיו של בעלה, את דעתו של ראש הממשלה ואת דעתה של אשתו על בני אותם עדות, ואולי אז היו מבינים שהמלך הוא עירום וערמומי ומשתמש בהם כדי לכסות את תאוותו לשליטה ולבצע.

* גילוי נאות: כל מי שמאמץ כלב מקבל בליבי נקודות זכות על כך, ללא הבדל דת, גזע, מין או דעה פוליטית.

לעומת זאת, כל מי שמניף אצבע משולשת לאישה שמבקשת ממנו לאסוף את הצרכים של הכלב ראוי לחינוך מחדש ולעבודות שירות.

עוד מהבלוג של טליה ברשטיין

תצוגה מקדימה

נו תמשיכי, היא אמרה בקולה המתכתי כשקצב הדיבור שלי האט

תמונות הגברים נעו כמו סרט אילם דרך זגוגית עין ימין אל הזגוגית השמאלית, ומשם המשיכו לשוט אל קצה מסגרת המשקפיים עד שנעלמו. "דברי כבר דידי" היא אמרה בחוסר סבלנות בזמן שהזדקפה מישיבתה הכפופה, והרימה את הראש, לא כדי להתבונן בי,...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

פלוגה ז' הישבע

דקות קודם לכן הם רקדו ושרו בקול החזק ביותר שיכלו להפיק מהגרון את שירי הגדוד שאליו שויכו לפני חודשיים ומאז פיתחו לא רק שרירים אדירים וגב משולש, אלא גם גאווה אל הגדוד ואל סמלו. הקולות של הילדים חיילים האלו הדהדו ברחבת הכותל...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

בלי קמח: קרקרים ביתיים מהירים ממכרים

מתי בפעם האחרונה נשמתם נשימה עמוקה? נכון שעד שקראתם את המשפט הזה שכחתם לנשום עמוק ולמלא את הריאות בכל האוויר שהן יכולות להכיל? סביר להניח שאם אתם לא מורים ליוגה התשובה היא 'כן'. יכול להיות שלאחרונה גם שכחתם להתרגש...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה