הבלוג של טליה ברשטיין

אַחֶרֶת כלבים, אנשים, אוכל, חורף ואף פוסט שמתחיל במילים " הרגע הזה ש..."

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מאוקטובר 2017

לא מתוך חיבה כלפיה אלא מתוך רחמים, קיוויתי ששרה נתניהו תתראיין בקול יציב, תנצל את העובדה שהריאיון אצל שרון גל ורני רהב ישודר ביום האישה ותיתן שואו של אשה חזקה, אבל זה לא קרה

10/03/2019

אני לא מכירה אישית את שרה נתניהו אבל רחמים אמיתיים יש לי כלפיה מאז נראתה לפני למעלה מעשרים שנה מרוסקת ומושפלת לאחר שהודה בנימין נתניהו  קבל עם, עדה ומצלמות טלוויזיה, שבגד בה עם יועצת התקשורת שלו. שרה היתה אמא לילד בן שנה וכך גם אני כשצפיתי בראיון של אורי כהן אהרונוב ז”ל שגרם לביבי להזיע. כבר אז קיוויתי שהאישה הזו תקבל החלטה גאה לשים סוף לנישואין לבעל לא נאמן ואם לא, אז לפחות לא תיתן לטראומה לגרום לה להפוך את כל הנשים לפוטנציאל מחבל בקשר הנישואין שלה ולא תהפוך היא עצמה לחשדנית אובססיבית, אבל גם זה לא קרה.

אל תדברי, תעשי, תהיי, תוכיחי שאת לא כזו (צילום : ט. ברשטיין)

טיפול זוגי מישהו?

הדפתי כל מחשבה ביקורתית על הקשר בין המראיינים ב”שרון ורני בע”מ” (התוכנית החדשה של איש התקשורת שרון גל והיחצן המפורסם רני רהב ברשת), לבין נטייתם הפוליטית וצפיתי בראיון הבלעדי עם שרה נתניהו בתקווה שבשם כל נשות העולם, תוכיח שרה שהיא שונה מהתדמית שמלווה אותה במהלך עשרים השנים האחרונות, לא תגלגל עיניים לא תתמסכן, תשב זקופה ויפה ותתייחס כראוי לאשת ראש הממשלה למעמד הנשים בישראל.

אולי שם הכל התחיל, ברגע בו הושפלת מול מדינה שלמה? (צילום מסך)

ה”טיפול הזוגי” בתחילת התכנית של הזוג רהב-גל בקליניקה של ורדה רזיאל ז’קונט היה רעיון מדליק לדעתי ובסתר ליבי קיוויתי שיש בו רמז למה שיקרה כשיראיינו את שרה נתניהו. אבל כשרזיאל ז’קונט השתיקה את רהב, כשדרשה ממנו בתקיפות לא להתחנף, התחיל לכרסם בתוכי החשש שבאותה גישה ינקוט רהב כשיראיין את שרה נתניהו.

ואז הגיע שרה

במקום לנצל את הריאיון ולהוכיח שהיא ממלכתית וראויה כפי שהיא טוענת, שהיא לא האישה החמדנית והאלימה שמדווחים עובדי בית ראש הממשלה ומעידות לכאורה החקירות נגדה, חזרה שרה נתניהו ואמרה שפשוט לא באמת מכירים אותה, שיש לה חיים ושהיו לה כאלו לפני שנישאה, תוך תיבול חלק לא מבוטל מדבריה חסרי הכריזמה בציטוטים מפלגים מתוך דף המסרים אה-לה-מירי-רגב וחבריה למפלגה ואזכור המושג ‘שמאל’ באינטונציה ובהקשר שליליים.

על שאלות המנחים, אותן כנראה ידעה מראש, שנראה היה שמהלכים על הבהונות עוד לפני שנערך הריאיון ולוטש עד זוב אמת, היא לא תמיד ענתה. כשרצו לעבור לשאלה אחרת, התעקשה שרה נתניהו להמשיך לתאר בטרחנות את היותה נקייה מכל רבב, ולנסות להטות את האצבע המאשימה בשחיתות כלפי ראשי ממשלה ופוליטיקאים אחרים שהואשמו או נחשדו בפלילים.

“אין קשר ביני לבין מה שמציגים בתקשורת”

זה מה ששרה אמרה גם כשלא נשאלה אם יש קשר כזה. יכול להיות שהיא דוברת אמת, אבל היו לה עשרים שנה להראות את זה ואם היא באמת לא האישה הזו שמתקשה לעצור כעס, או נותנת משמעות חדשה למושג הניקיון והכביסה למה שלא תתחיל לחשוף את הצדדים האחרים של אישיותה. למה שלא תדבר ביום האישה הבין לאומי על מעמדן של הנשים בישראל, עם חוסר השיוויון בשכר, או על היחס לנשים גם בלי להזכיר את ההקלטות של בנה הבכור בהן הוא נשמע מחפיץ נשים ומבלה עם זונות, מפני שדווקא העובדה שהיא מגוננת עליו ללא תנאי כמו לביאה על גוריה מוצאת חן בעיניי.

כמה דברים אישיים לי אליך שרה נתניהו

- אנחנו אמנם לא מכירות וכנראה שלא נכיר אישית לעולם, אבל ראוי יותר שתציגי את עצמך כשרה נתניהו ולא כ”אשת” לא משנה של מי.

- שאלת מי יחזיר לך את כל השנים שעברו בכאב, שאלה מוזרה למי שבקיאה בתורת הפסיכולוגיה ואמורה לעזור לאנשים לקחת אחריות על חייהם ולא להאשים את הסביבה, ממש כשם שאת אמורה לדעת ללמד את מטופליך לא לקחת על עצמם בעיות של אחרים. התשובה לשאלתך היא: רק את עצמך יכולה לחזור להיות שמחה ולא כואבת בזכות עצמך ואל תאשימי אחרים כי את רק מקטינה את עצמך ככה.

- ועוד דבר, רגע לפני שאת מתיישבת באולפן ומספרת בהערצה ראויה לשבח את הצלחותיו של בעלך, אני רוצה לבקש ממך לזכור שבתוך עמך את חיה ואני צברית בת צברים חלק מהעם הזה, ואני שמאלנית ואף על פי כן לא אני ולא ילדי שגילם כגיל ילדייך, לא נשמיע מילה רעה בטון מזלזל על מי שדעתו הפוליטית שונה משלנו. אבל לאור הפלגנות וההסתה שמנהיגים חבריו למפלגה של בעלך, חשבתי אין ספור פעמים אם להיענות בחיוב לעורכת שביקשה ממני לכתוב על הראיון המדובר מחשש שהם או אני ניפגע, אז בואי ותוכיחי שאת האישה החזקה והמשפיעה שאת טוענת שאת ותדרשי מבעלך שיעשה עם זה משהו, מפני שלא מעט אזרחים במדינה הדמוקרטית שהוא מנהיג מרגישים כמוני: פחד להתבטא.

 

עוד מהבלוג של טליה ברשטיין

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה