הבלוג של טל תעסה

talwepower

מתמודדת לראשות פרדסיה

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מספטמבר 2013

שמי הוא טל תעסה ואני מתמודדת לראשות מועצת פרדסיה. אני בת 43. נשואה + 3. בעבר עסקתי בתפקידי ניהול בתחום התקשורת והיי טק. בקריירה האישית התמקדתי בפיתוח הכישרונות שלי בתחומי הניהול והארגון. אני יצירתית חושבת מחוץ לקופסא ונחושה בהשגת המטרות שלי, מאז שאני ילדה. אני מאמינה שחייבים לשנות את הפוליטיקה, על ידי הנהגת ערכים והצמדות אליהם. זאת בניגוד לקיים היום ולתחושה שפוליטיקאים מעמידים את עצמם לא פעם מעל לערכים.

החלטתי להתמודד בבחירות הקרובות. המסע שלי החל לקרום עור וגידים, בין היתר כאשר פגשתי שניים מתושבי היישוב שהיו מעורבים מאוד בפוליטיקה המקומית ומבוגרים ממני בכמה שנים טובות. שטחתי בפניהם את הערכים שלי וציפיתי לשמוע מהם שאני תמימה ונאיבית. בפועל הם החליטו להצטרף אליי ועודדו אותי להתמודד. הרגשתי שגם הם חושבים שהגיע הזמן לשנות את הסטנדרטים בפוליטיקה. קוראים להם יוחנן גיל וירון רשף ושניהם מגיעים מהפוליטיקה המקומית וכיהנו שנים רבות בתפקידים בכירים במועצת פרדסיה.

באתי לשנות. חשוב לי לשנות במועצת פרדסיה וקודם כל להביא רוח חדשה של עשייה, רוח של אנרגיות חדשות. המועצה בפרדסיה זקוקה לרוח צעירה שתביא חזון מרחיק לכת ליישוב ולהנהגה עם כוחות של עשייה ונחישות לעשות את השינוי. אנחנו נתחיל את השינוי קודם כל בשינוי הסטנדרטים בתחום הניהול. אני אביא לפרדסיה ניהול שישקף ערכים של מנהל תקין, המבוסס על תוצאות, שקיפות אמיתית ושיתוף התושבים בעשייה היומיומית.

הנושאים שלדעתי דורשים טיפול מידי בפרדסיה הם: נושא החינוך שבמסגרתו נביא תכניות חדשניות, נערוך מדידות של איכות הביצועים ונדאג לצוות מקצועי ומיומן יותר, הן בבתי הספר והן בגנים. תחום איכות סביבה ותשתיות, שבמסגרתו נדאג לשטחים ירוקים רבים ככל שניתן בפרדסיה, לאכיפה הולמת ואפקטיבית ולסטנדרטים אחידים וידועים לציבור של טיפוח וניקיון היישוב, וכמובן שירות לתושב המבוסס על אמנת שירות מדידה שתוצאותיה יפורסמו באופן קבוע.

הניסיון שצברתי במהלך חיי הכשיר אותי להתמודדות הזו. במהלך הקריירה שלי ניהלתי מערכות טכנולוגיות מורכבות, ועבדתי בתוך מערכות בעלות ממשקים רבים. למדתי שניהול דורש סבלנות מצד אחד, על מנת לאפשר לדברים להתקדם כמו שצריך ובקצב הנכון ומצד שני, שעליי לגלות נחישות ויוזמה. למדתי לשכנע אנשים, לפעמים הבכירים ביותר בארגון, בצדקת הדרך שלי וכל זאת מבלי להיכנע ללחץ שלפעמים מופעל על מנת להתקדם בנתיבים אחרים מאלה שאתה מאמין בהם.

גיליתי על עצמי במהלך המסע הזה דברים רבים. למשל, שאני אוהבת להיפגש אתכם התושבים. שהחשיפה האישית ממנה חששתי מאוד היא חוויה שמעשירה אותי. בתחילה בחוגי בית היו לי לפעמים חששות, אולם תמיד בסוף אני מסיימת בתחושה שאני נמצאת במקום הכי נכון לי מזה שנים רבות.

שואלים אותי רבות מי המודל שלי למנהיגות, המודל שלי הוא מודל של מנהיגות נשית. למשל שריל סנדברג שהיא סמנכ”לית התפעול של פייסבוק וכנראה אחת מהנשים המצליחות ביותר בעולם. בספרה האחרון היא מתארת אחד לאחד את הקשיים והמורכבות העומדים בפני נשים המחפשות סיפוק והגשמה אישית בעשייה שלהן בקריירה, לצד גידול משפחה וילדים. היא מצביעה על התופעה המדאיגה, שלדעתי מתרחשת אפילו ביתר שאת בישראל ולפיה, נשים מוותרות על קריירה משמעותית על מנת לגדל ילדים ולנהל חיי משפחה נורמאליים.

אני חושבת שאני מתאימה יותר מכל יתר המתמודדים, דווקא בגלל היותי אישה. אני יודעת להניע אנשים ורעיונות, ולעשות זאת בהרמוניה יחסית ללא צורך במאבקים מיותרים על אגו ויוקרה. נשים מנהלות את רוב משקי הבית ומקבלות לרוב את ההחלטות החשובות כשזה בד’ אמותיהן. אני קוראת לכן לא להשאיר את העסקים, הפוליטיקה ושאר העולם לידי הניהול של הגברים. אנחנו עושות את זה באמת הרבה יותר טוב.

לסיום, ההבטחה שלי אליכם התושבים היא אחת: אהיה נאמנה לערכים שלי. לא אסטה מהם בשום מחיר. יחד עם זאת אגלה תמיד סבלנות ופתיחות כלפי היריבים וכלפי האנשים איתם אעבוד במועצה ואכבד אותם מאוד.

עוד מהבלוג של טל תעסה

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...