הבלוג של taltula

taltula

אמא ל-3 ובת זוג ל-1 והיחיד. בת 39 שנים מעניינות....מעצבת פנים בנשמה , אהבה אמיתית ללא תנאים...

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מנובמבר 2014

22/12/2014

כל בית אליו  נכנס נמצא בו מדפים ועליהם אביזרי נוי. זה יכול להיות ספרייה/ כוורת גדולה  וגבוהה/כוננית נמוכה/  או אפילו מדפים בחדר המשחקים של הילדים. מלבד האבק שנערם שם באהבה נערמים שם גם אוסף חפצים בלי קשר וחיבור (לרוב) האחד לשני. המטרה:ליצור תצוגה נאה יפה ומושכת את העין….בעצם, לגרום לרהיט הנ”ל לבלוט ביופיו וייחודו.לכן כדאי לעבוד בשיטה מסויימת בעזרתה נשיג את התוצאה.השיטה שלי:

פרה פרה- כלומר, כל מדף בנפרד,לא להיבהל מהגודל או הכמות אלא לסדר כל מדף בנפרד ובסוף final tuning  כלומר, את  הכיוונון האחרון שהוא בעצם החיבור בין כל הפריטים.

ספרים רבותי ספרים- מעניקים לבית חמימות וגם תחכום… לכן כדאי להשקיע זמן ומחשבה באירגונם על גבי המדפים.יש בעצם 2 אפשרויות : עומדים/ שוכבים . מומלץ לשלב בין שיטות העמדתם ואז גם להניח מעליהם אביזר נוי צבעוני (קקטוס, פסלון,חפץ אספנות) להשלמת המראה.

את הספרים כדאי לסדר ראשית לפי הגודל(גובה/רוחב )ואחר כך לפי צבע הכריכה הגלויה לעין. ככל שניצור מקבץ ספרים  זהה במימדיו כך זה ייראה נכון ומתאים. את אותה השיטה כדאי ליישם בסידור כוורת המשחקים בחדר הילדים. קופסאות משחק לסדר ע”פ גודל. הקופסאות הגדולות במדפים הנמוכים וככל שנעלה בגובה נעבור לספרים ומשחקים אחרים. כלל יסוד: הוא לסדר את הספרים בגובה הילד, כלומר, אם יש מדף מאוד גבוה נניח עליו דברים יפים ולא שימושים ואילו במדפים הנגישים לילד נניח ספרים כדי שיוכל לקחת ספר בדרך עצמאית.

ולבסוף,כמו שנאמר “אלוהים נמצא בפרטים הקטנים ” -תפיסת היופי מסתמכת על 3 מרכיבים: איזון הרמוניה סימטריה.כלומר, יש ליצור איזון בין כל החפצים, כך שלא יווצר מרכז כובד שיפר את שיווי המשקל, אלא קו הרמוני ומתמשך. לדוגמא: באמצע כוורת פתוחה בסלון מניחים כד גדול וצבעוני ומסביבו בשאר המדפים ספרים ואביזרי נוי ואם הם באים בזוגות, ממש כמו אצל נח ,אז הרווחנו כפליים..

אני מאמינה שאנרגיה טובה בבית,  יוצרת לנו שפע של הזדמנויות טובות בחיים. לכן, תקיפו את עצמכן בדברים הקטנים  שמשמחים אתכן ויעניקו לכם את ההרמוניה והאיזון בחיים.

עוד מהבלוג של taltula

תצוגה מקדימה

יום של שגרה...

כל יום שאנחנו מתעוררים אליו הוא מבורך....מה שכן הוא טומן בחובו עניינים שצריך לטפל בהן, מטלות, שגרה ועוד ועוד ועוד....החלטתי לשתף אתכן הפעם בחוויה שמדי פעם כל אחת מאיתנו נפגשת בה. בחיים כמו בחיים, יש דברים שלא משתנים ואכן יש...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

למה הדשא של השכן מעוצב יותר?

מכירים את התחושה , שנכנסים לבית כלשהו ומתפעלים ואז חושבים לרגע על הבית שלנו ,שאפשר היה לסדר/לצבוע/להכניס אוירה אחרת? ברור שהמצב הנ"ל לא יכול להימשך ולכן יש כמה כללים בסיסיים שכדאי להקפיד עליהם על מנת ליצור מראה מוקפד...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

עייפות החומר

בעידן המודרני אנו נפגשים יותר ויותר בחדשנות וברעננות ולעיתים  שוכחים קצת לשמור אמונים למקור ולמסורת . אני  מודה כי לנוסטלגיה יש בעיני ערך גדול, סוג של געגועים לבית סבא וסבתא, יכולה להבטיח כי ברגעים מסוימים מריחה את הריח...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה