הבלוג של טלי בריל

talibrill

אמא דיגיטלית, יזמית חברתי, יו"ר משותף בהורים דורשים מהפך בחינוך , ומומחית בג'נגול תמידי בין עבודה שלושה ילדים וכלבה www.talibrill.com עקבו אחרי ברשת talibrill

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מיולי 2012

תסלחו לי אבל אחרי 6 שנים של אמהות אני לא מוכנה להתנצל יותר, אני אישה ואמא עובדת תמדדו עם זה

26/02/2013

תסלחו לי באמת זו הפעם האחרונה שאני אומרת את זה . נמאס לי להתנצל .

לפני שש שנים בדיוק הפכתי לאמא ומאז אני מוצאת את עצמי עומדת במצב בו מצפים ממני להתנצל חצי מהזמן.

האמת זה התחיל עוד בהריון, אז ההיתי צריכה להתנצל שהעזתי לחפש עבודה בתחום שלי שאני בהריון, באמת סליחה ,מה חשבתי לעצמי.

המשיך אחרי חופשת לידה קצרה, שחזרתי לחפש עבודה , אז ציפו ממני להתנצל שאני מחפשת עבודה ולא נשארת מינימום שנה עם  ביתי הבכורה בבית כי הילדה צריכה  את אמא איתה שנה לפחות

באמת סליחה, סליחה שאני לא חושבת ככה, סליחה שהמציאות  הכתיבה דברים אחרים, אז מצאתי את עצמי מתנצלת בכפולה גם לכאלו ששלחתי להם קו”ח וגם כלפי הסביבה והחברה, שלא נגיד מתנצלת בפני נשים ואמהות אחרות, בשני הצדדים אגב.

האמת מצאתי עבודה דיי בקלות, ועוד במותג אהוד על אמהות, לא הסתרתי שאני אמא טרייה  והם קיבלו את זה. התקבלתי והתחלתי ואז שוב ציפו ממני  להתנצל..

שאין לי זמן ליד מכונת קפה, כי צריך לתקתק עבודה כי יוצאים יותר מוקדם לגן , שלא תמיד הבוקר שלי מדהים כי הייתי ערה בלילה ובעיקר התנצלתי על זה שנתנו לו “צאנס” , כי זו שקיבלה אותי לעבודה במסווה של אנחנו מקדמים נשים לא תיארה לעצמה שמה שהיא לא עשתה בחצי שנה אני אספיק בשבועיים ושזה לא נראה נורא טוב שהאמא הטרייה עושה הרבה יותר מהבוסית .

מתקתקת

ואז ההייתי עסוקה בהתנצלות על הקצב שלי, ובהצדקה כוללת של דגל האמהות שנתנו לי לשאת (נראה מצויין בכתבה שפרסמו על המותג בה אזכרו את העובדה שהנה רק עכשיו נקלטה לתפקיד מטה אם צעירה ). ואז הם אמרו וקצת התנצלו  שבעצם התפקיד לא בנוי לאמהות. ושהם עשו טעות וזה בכלל טוב לי כי אני אוכל לחזור להיות עם הילדה.ו אני במקום לחשוב על ההתנצלות  מפותלת שלהם, הלכתי לחפש משהו אחר.

אחרי חודשיים הבנתי שכולם מסביבי מתנצלים, כולל ההוא ששנים ניסה לגנוב אותי מכל מקום עבודה שעבדתי בו, תמיד הוא בא עם הצעות מפתות שנעבוד יחד, ואכשהו זה לא יצא לפועל, הפעם הוא התנצל עמוקות וגם שיקר שבעצם הוא לא צריך עכשיו, ובכלל לא נעים לו אבל אנחנו מכירים שנים ואני יודעת שזה לא תפקיד לאמהות.

זה המוטיב החוזר-  זה לא תפקיד לאמהות, כאילו שברגע אחד בו נולדה הבכורה נמחק הכול, ואני רק עבר לי בראש שיש לי יותר ניסיון מקצועי מאשר ניסיון אימהי.

שש שנים חלפו מאז, הספקתי  גם להיות עצמאית כיום אני שכירה בעצם הספקתי לעבור דיי הרבה.

לבתי הבכורה  הצטרפו שני אחים, ועדיין בכל פעם מצאתי את עצמי מתנצלת , מתנצלת שאני לא מרווחת מספיק בין הילדים, מתנצלת שאני חוזרת לעבודה מייד בתחום 14 שבועות שהם תכלס חופשת הלידה עבורה מקבלים תשלום,  מתנצלת שאני בעצם אישה עובדת אבל מגדירה את עצמי קודם כל כאמא. מתנצלת שאני מבקשת משכורת גבוהה מידי לאמא  מצד אחד ומצד השני  איך אני מעזה לעבוד ככה עם שלושה ילדים קטנים.

אז תקשיבו לי טוב נמאס לי להתנצל.

אוהבת את מה שאני עושה

אני אוהבת את מה שאני עושה, ולדעתי עושה את זה מעולה.

זה שאני אמא  ולא מכבה את האור במשרד אחרונה כל יום לא גורע מהיכולת שלי לתקתק דברים,  אני לא מתכוונת להתנצל יותר על תור בטיפת חלב , או על זה שאני לא יכולה להגיע לפגישות נורא מוקדם בבקר , הניסיון המקצועי שלי לא נעלם אחרי כל לידה הוא רק קיבל עוד תובנות . יש דברים שאי אפשר לקחת מאמהות רק כי הן אמהות. ניסיון לא נמחק, הוא מצטבר.

וגם אתם מהצד השני  אני לא מתכוונת להתנצל על זה לא על זה שחזרתי לעבודה אחרי 14 שבועות לא על זה שאני לא מקבלת את ביתי הבכורה שהיא חוזרת כל יום מהגן  , לא על הימים שהקטנים מגיעים לגן ראשונים והולכים בין האחרונים , ולא על זה שאני לא תמיד זוכרת להביא את כל הדברים.

לא מתכוונת להתנצל  שאני מוצאת את עצמי עובדת יחד איתם אח”צ, וכן אני יודעת שזה לא הכי נורמלי לנהל משברים בגינה הציבורית, אבל בעיני הילדים שלי זו המציאות  והם לא מכירים משהו אחר. ותאמת אנחנו מסתדרים עם זה רוב הזמן.

אז החלטתי להפסיק להתנצל, שאני אמא, שאני אישה עובדת, ושאני חושבת שהאמהות לא רק שלא עושה משהו רע אלא עושה משהו טוב.

עוד מהבלוג של טלי בריל

תצוגה מקדימה

הכל תלוי בכם

אחרי  עשרות שיחות עם הורים, ובא לי לצעוק שאפשר להמשיך ולקטר ולהתלונן על העלויות של החוגים, על העלויות של הצהרונים ולקטר שהמחירים של הקייטנות העירוניות זה שוד אפשר להמשיך לקטר על כמה קשה לגדל ילדים פה, ואיך זה שאין...

תצוגה מקדימה

סיגריות זה לא משחק ילדים!

בעוד מספר שבועות יחלפו להם  תשע שנים מהסיגריה האחרונה שלי, ולמרות המאמצים שהשקעתי בהפסקת העישון שלי, לפעמים נדמה לי שמעולם לא ממש הפסקתי לעשן, גם אם זה בקטנה. תמיד יש עשן סיגריה איפשהו. אין לי משהו אישי נגד מעשנים, לא...

תצוגה מקדימה

אני רוצה חופשות יחד עם הילדים

קוראים לי טלי ואני אוהבת זמן עם הילדים שלי, אני יותר מאשר אוהבת חופשות משותפות עם הילדים. קחו לדוגמא את יום העצמאות שחגגנו לא מכבר, כל בני הבית יחד, אין לחץ של פיזורי בוקר בגנים ובבית הספר אל מול העבודה והלקוחות הממתינים....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה