הבלוג של טלי בריל

talibrill

אמא דיגיטלית, יזמית חברתי, יו"ר משותף בהורים דורשים מהפך בחינוך , ומומחית בג'נגול תמידי בין עבודה שלושה ילדים וכלבה www.talibrill.com עקבו אחרי ברשת talibrill

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מיולי 2012

משנכנס אדר מרבים בשימחה נהוג לומר, אם תשאלו את קהילת ההורים ספק אם זו התשובה שתקבלו. ואני שואלת למה זה טוב?

19/02/2013

כבר שבועות שמרבית ההורים בישראל עורכים ישיבות קריאטיב אל תוך הלילה, עוברים לישיבות הפקה, ובסופו של דבר להפקה עצמה.

זה מתחיל עם מתקפת למה נתחפש השנה,ידע כל הורה בישראל כי בכל שנה יוצא “תנך פורים” חדש, יוצאות סקירות טרנדים וקטלוגים  המהדרין יצאו השנה גם עם QR לטובת אלו מביננו שלא פוגשים את העיתון בזמן מספיק טוב . הפניה כרגיל ישירות אל הילדים, אנחנו ההורים? אנחנו רק כרטיס אשראי . אבל זה כבר סיפור אחר.

אז אחרי דיונים איומים החלפות דעות הגיע שלב הרכישה, בו מוצא את עצמו ההורה נפרד מכמה מאות שקלים לטובת בגד שילבש לכמה שעות ,או מעולם לא מאוד תלוי בגיל הילד ובמצב הצבירה בו הוא יקום בפורים. אבל זה לא מסתיים בתחפושת אחת, במרבית מוסדות הלימוד פורים נמשך שבוע שלם, לימוד אמרנו? מה זה שבוע אחד בו כל יום יבאו כולם בתחפושת אחרת , אז שבוע לא ילמדו אז מה.

מיטב מוחות הוריים בשילוב קטלני של ילדי בית הספר יושבים ומפיקים שבוע שלם של מה נלבש היום, ועדי הורים ותלמידים עורכים ישיבות חשיבה על תחפושות כיתתיות כי יש תחרות בין כל הכיתות  בשכבה  .

ארון הבגדים מקבל צבעים חדשים (מי אמר יום צהוב ולא קיבל?) הסלון הופך לחדר אביזרים שלא היה מבייש תיאטרון מוביל. הורים טרוטי עיניים נשלחים כאחרוני עוזרי ההפקה  שוב ושוב אל חנויות שונות לרכוש פריטים חסרים.

זו התקופה בשנה בה כל מי שיש ברשותו מכונת תפירה מגוייס בצו פורים לתפירת התחפושות לכלל הכיתה והשכונה  ובכלל שבוע שלם של הפקה שהמסר הוא חייבים להיות הכי. הכי מקוריים, הכי מושקעים, הכי עשירים.

מדידות נוסח יהונתן

שלל תלבושות בצבעים ובנושאים שונים זה רק החלק האמנותי, כמו כל חג יש פה גם את החלק הקולינרי הידוע בכינוי משלוח מנות.

גם כאן ידע כל הורה בישראל ככל שגיל הילד עולה , עולים מספרי משלוחי המנות אותם הוא נדרש להביא,זה מתחיל בענקים וגמדים המשחק בו כל ילד מתעלה על אחר , ממשיך במשלוחי מנות אל קהילת הקשישים עוצר לרגע במשלוחים לחיילי צה”ל  ומסתיים במשלוחים רשמיים לחברי הכיתה. קהילה הורית שלמה נשלחת למסע מרתק במדפי המתוקים בסופר, עם דרישות לעוד משהו לארוז, ובחלק מהמקרים ששמעתי עלהם השבוע עם רשימת דרישות כולל שם מותג! גם כאן ממש כמו בסעיפי ההלבשה והאביזרים נערכות ישיבות, דיונים ושעות של יצירה כל זאת על מנת לעמוד ברף שהוצב ע”י משהו אי שם.

משלוחי מנות תוצרת משפחת מונשרי גורן

פורים כמו חגים  ומועדים אחרים הפך מחג פשוט ושמח לחג של הפקה בה מתחרים ילדים והורים במי משקיע יותר ברעיונות, בהפקה ביצירה עצמה .

מחג בו כיכבו משלוחי מנות בקרטון עם אוזן המן ועוגיות  שהכנו לבד  זה הפך לשבוע של הפקות ענק .לשבוע בו כולם נגד כולם,  למי יש יותר גדול, מפואר, מושקע. איזה הורה הרשה את המשלוח הכי מטורף ומי קנה את התחפשות הכי לוהטת.

הורים שמתמודדים עם דרישות לא תמיד חינוכיות בחסות מערכת החינוך עם הוצאות כספיות של מאות שקלים  על  תחפושות אביזרים ודברי מתיקה ועם ילדים עם רמות סוכר מטורפת שיצאו ממסגרת בעידוד המסגרת.

ואני שואלת – למה זה טוב?

עוד מהבלוג של טלי בריל

תצוגה מקדימה

הכל תלוי בכם

אחרי  עשרות שיחות עם הורים, ובא לי לצעוק שאפשר להמשיך ולקטר ולהתלונן על העלויות של החוגים, על העלויות של הצהרונים ולקטר שהמחירים של הקייטנות העירוניות זה שוד אפשר להמשיך לקטר על כמה קשה לגדל ילדים פה, ואיך זה שאין...

תצוגה מקדימה

סיגריות זה לא משחק ילדים!

בעוד מספר שבועות יחלפו להם  תשע שנים מהסיגריה האחרונה שלי, ולמרות המאמצים שהשקעתי בהפסקת העישון שלי, לפעמים נדמה לי שמעולם לא ממש הפסקתי לעשן, גם אם זה בקטנה. תמיד יש עשן סיגריה איפשהו. אין לי משהו אישי נגד מעשנים, לא...

תצוגה מקדימה

אני רוצה חופשות יחד עם הילדים

קוראים לי טלי ואני אוהבת זמן עם הילדים שלי, אני יותר מאשר אוהבת חופשות משותפות עם הילדים. קחו לדוגמא את יום העצמאות שחגגנו לא מכבר, כל בני הבית יחד, אין לחץ של פיזורי בוקר בגנים ובבית הספר אל מול העבודה והלקוחות הממתינים....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה