הבלוג של טלי בריל

talibrill

אמא דיגיטלית, יזמית חברתי, יו"ר משותף בהורים דורשים מהפך בחינוך , ומומחית בג'נגול תמידי בין עבודה שלושה ילדים וכלבה www.talibrill.com עקבו אחרי ברשת talibrill

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מיולי 2012

נתניהו הציע (נגיד) להוריד את המע”מ על מוצרי יסוד, אבל ברשימה הזאת חסרים לא מעט מוצרים שמבחינת ההורים הם הכי בסיסיים שיש

11/12/2014

בזירה הפוליטית הוויכוח החם הוא על הצעתו של ראש הממשלה היוצא נתניהו להוריד את המע”מ מרשימת מוצרי יסוד, מטענות שזו הצעה  ישנה של חה”כ עמיר פרץ, ועד שאלה של שר האוצר היוצא  יאיר לפיד איפה הייתה הרשימה הזו.

בכל הוויכוח של מי היה פה קודם, ולמה נזכרנו עכשיו אף אחד  לא ממש התייחס למה יש ברשימה הזו. האם היא באמת מוצרי יסוד? ומה עם מוצרי יסוד לאזרחים שרק נולדו?

מספיק להביט בסעיפים שפורסמו  ולהבין כי  אין בה התייחסות למוצרי יסוד לתינוקות מלבד סעיף אחד עמום תחת הכותרת הלבשה עליונה, והשני שניתן לו את החסד סעיף תרופות.

ואני שואלת אם כולם מסכימים שהשנים הראשונות של הורות והקמת משפחה הם השנים הקשות ביותר מבחינת יוקר המחייה, איך זה ששוב מתעלמים מרשימה של מוצרים שהם מצד אחד בסיסים ומצד שני חיוניים?

ברשימה שמתכתשים עליה לא תמצאו סל מוצרים שכל משפחה עם תינוקות וטף מכירה.

לא תמצאו בה את המוצרים הבסיסים שמופעים ברשימה שעשרות נשים הריוניות משננות  בודקות, מחפשות, ולא משנה אם זה לילד הראשון (אז היא הופכת לסוג של תורה שבעל פה) או בילד השלישי. רשימה שעלותה הכוללת הן החד פעמית והן השוטפת היא אלפי שקלים, עלות שלא אחת מייצרת התחלות של מינוסים שרק גדלים.

רשימה שמתחילה בהרבה מקרים את התלות של המשפחה שרק נולדה, באלו שיהפכו לסבא וסבתא. וזה בתקווה שהם עצמם יכולים לסייע. מה שלא אפשרי במקרים רבים. ומוביל למעגל קסמים.

הרשימה שעוררה סערה צילום מסך מתוך פייסבוק

הרשימה שעוררה סערה צילום מסך מתוך פייסבוק

ברשימה הזו לא תמצאו ציוד בסיסי לחדר של תינוק,. למרות שעפ”י דוח בטרם נהרגים בישראל 117 ילדים מידי שנה מהיפגעות וכ 500 מגיעים מידי יום לחדרי המיון, ברשימה הזו אין אביזרי בטיחות בסיסים לבית ולרכב הנחוצים כל כך להגנה על שלומם של הילדים במיוחד הרכים . גם לא תמצאו בה עגלות או מינשאים

גם מוצרים הנדרשים לטיפול בסיסי בתינוקות ופעוטות לא תמצאו ברשימה הזו, לא תמצאו בה יועצות הנקה (שבחלק מקופות החולים אפשר אומנם לקבל פגישה במחיר מסובסד אבל זה בתנאי שיש לך ביטוח משלים )  או תחליפי חלב, ברשימה הזו לא תמצאו אביזרי האכלה בסיסים, גם לא מוצצים. ברשימה הזו לא תמצאו גם חיתולים חד פעמיים ומגבונים שעלותם מגיעה ללמעלה מאלף שקלים בחודש.

וזו אגב רק רשימה קצרה ובסיסית, היא לא כוללת בתוכה מרכיבים שהם בסיסים ומהותיים עבור משפחות להם ילדים עם צרכים מיוחדים המוציאים בנוסף עוד אלפי שקלים על ציוד, תרופות וטיפולים.

ורגע לפני שאתם מתרעמים חשוב לציין שאין פה דרישה להוזלה ופיקוח על מותגים כאלו או אחרים, הרעיון מאחורי הרשימה היא הרכבה של אחת בסיסית, שתקנה את הביטחון הטיפולי והבטיחותי לכל ילד שנולד כאן, שתסייע לכל זוג שהופך למשפחה, ותקל ולו מעט את המצב .

עוד מהבלוג של טלי בריל

תצוגה מקדימה

הכל תלוי בכם

אחרי  עשרות שיחות עם הורים, ובא לי לצעוק שאפשר להמשיך ולקטר ולהתלונן על העלויות של החוגים, על העלויות של הצהרונים ולקטר שהמחירים של הקייטנות העירוניות זה שוד אפשר להמשיך לקטר על כמה קשה לגדל ילדים פה, ואיך זה שאין...

תצוגה מקדימה

סיגריות זה לא משחק ילדים!

בעוד מספר שבועות יחלפו להם  תשע שנים מהסיגריה האחרונה שלי, ולמרות המאמצים שהשקעתי בהפסקת העישון שלי, לפעמים נדמה לי שמעולם לא ממש הפסקתי לעשן, גם אם זה בקטנה. תמיד יש עשן סיגריה איפשהו. אין לי משהו אישי נגד מעשנים, לא...

תצוגה מקדימה

אני רוצה חופשות יחד עם הילדים

קוראים לי טלי ואני אוהבת זמן עם הילדים שלי, אני יותר מאשר אוהבת חופשות משותפות עם הילדים. קחו לדוגמא את יום העצמאות שחגגנו לא מכבר, כל בני הבית יחד, אין לחץ של פיזורי בוקר בגנים ובבית הספר אל מול העבודה והלקוחות הממתינים....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה