הבלוג של טלי בריל

talibrill

אמא דיגיטלית, יזמית חברתי, יו"ר משותף בהורים דורשים מהפך בחינוך , ומומחית בג'נגול תמידי בין עבודה שלושה ילדים וכלבה www.talibrill.com עקבו אחרי ברשת talibrill

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מיולי 2012

סלחו לי שאני שוברת את ההילה הרומנטית סביב החורף וטוענת שמוטב שיגמר כבר

20/12/2012

שני דברים מתרחשים רק בסרטים: את קמה עם לוק מוקפד מדהים גם אם לא ישנת דקה וחורף זה נהדר.

במציאות מעטות הנשים שקמות עם לוק של מליון דולר, במיוחד אם הן אמהות. וחורף גם אם הוא ישראלי הוא לא רק רטוב אלא משהו שחייבים לעבור ורצוי לזכור שהוא נגמר.

אז נכון תקומו ותינזפו בי שאין ממש חורף בישראל, במיוחד אל מול אירופה ושאר העולם, ואני עדיין דבקה בדעתי גם החורף הישראלי הוא סיוט אימהי.

לכאורה שעון החורף שמונהג בארץ שבחוץ עוד 30 מעלות אמור לתת לנו זמן להתכונן ולהפנים שהנה זה מגיע, זה לא ממש עובד ועם הגעת ראשוני החצבים והנחליאלים המבשרים לא רק בואו של הסתיו והחורף אלא את תחילת עונת הקרקס האימהי.

זה מתחיל עם עונת הוירוסים של החם קר, כל שיחת האמהות עוברת מיד למוד מה עושים עם הצינון הזה, מה יהיה עם החום? זוהי שעתם היפות של תרופות הסבתא הקלאסיות.

ממשיך ישירות לכמה ימים גשומים והופ. ברוכות הבאות מחלות החורף, שחונכות רשמית את תקופת מי ישאר היום עם הילדים. תקופה בה את מוצאת את עצמך עושה להטוטים שלא היו מביישים  אמן קרקס, יום את, יום הוא, סבתא מצד אחד, סבתא מצד שני, הדודה של.. לעבוד מהבית ואף מילה אם את עצמאית או בוס . וזה לא נגמר כי בין לבין  את מתמודדת עם תקופת החושך קר ורטוב.

צילום: שחר סרברניק

שעות אחה”צ  שמתחילות בעצם בחושך מוחלט, עם נטייה מופלאה לממטרים פזורים בדיוק בשעה שאת אוספת את הילדים מהגן/חוג מה שמחזק את היכולת שלך לעשות להטוטים הפעם עם מטריות , כבישים שהופכים בין רגע לנהרות עצומים מוצאים את הלולינית שבך, טיול שלוליות פשוט יכול להפוך בין רגע לטיול הישרדות הכול כמובן בכפוף לשילוב המנצח של מזג האוויר והרשות המקומית בה את גרה.

בהנחה שצלחנו  בהצלחה את שלב ההתארגנות מגיע שלב המה נעשה היום , הידוע בכינויי משעמם לי. בחוץ קר רטוב בקיצור מבאס,  את שוב מוצאת את עצמך מתמרנת  בין היותך קצינת בידור ופנאי לבין מזג האוויר. את מוצאת את עצמך בודקת חברים /שכנים וכל פעילות אשר תסיט את הסופה הביתית (האוצר הפרטי שלך ) למקומות אחרים, ולא אחת מוצאת את עצמך בלב סערה הקרויה חברים באו לבקר.

ואיך אפשר חורף בלי שבתות, בהן את נזכרת בערגה בימים בהם בילית אותם מתחת לפוך יחד עם ספר , במציאות את מוצאת את עצמך מחפשת שוב תעסוקה הפעם תחת הכותרת “בילוי משפחתי”.

אמרתי כבר שרק בסרטים חורף זה מופלא

הדרך היחידה לדעתי לצלוח את החורף זה לזכור שהוא נגמר, שאוטוטו פסח..

עוד מהבלוג של טלי בריל

Thumbnail

הכל תלוי בכם

אחרי  עשרות שיחות עם הורים, ובא לי לצעוק שאפשר להמשיך ולקטר ולהתלונן על העלויות של החוגים, על העלויות של הצהרונים ולקטר שהמחירים של הקייטנות העירוניות זה שוד אפשר להמשיך לקטר על כמה קשה לגדל ילדים פה, ואיך זה שאין...

Thumbnail

סיגריות זה לא משחק ילדים!

בעוד מספר שבועות יחלפו להם  תשע שנים מהסיגריה האחרונה שלי, ולמרות המאמצים שהשקעתי בהפסקת העישון שלי, לפעמים נדמה לי שמעולם לא ממש הפסקתי לעשן, גם אם זה בקטנה. תמיד יש עשן סיגריה איפשהו. אין לי משהו אישי נגד מעשנים, לא...

Thumbnail

אני רוצה חופשות יחד עם הילדים

קוראים לי טלי ואני אוהבת זמן עם הילדים שלי, אני יותר מאשר אוהבת חופשות משותפות עם הילדים. קחו לדוגמא את יום העצמאות שחגגנו לא מכבר, כל בני הבית יחד, אין לחץ של פיזורי בוקר בגנים ובבית הספר אל מול העבודה והלקוחות הממתינים....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים