הבלוג של טלי בריל

talibrill

אמא דיגיטלית, יזמית חברתי, יו"ר משותף בהורים דורשים מהפך בחינוך , ומומחית בג'נגול תמידי בין עבודה שלושה ילדים וכלבה www.talibrill.com עקבו אחרי ברשת talibrill

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מיולי 2012

איך נראים החיים של אמא לשלושה ילדים קטנים חודש לפני בחירות?

22/09/2013

הבוקר התחיל אי שם בחמש, קטן הבית הודיע על השכמה, מתחיל עוד שבוע, עוד יום לא סתם יום , שלושים יום לבחירות לרשות המקומיות, ואני כמו שרק אני מסוגלת לעשות החלטתי בדקה ה90 שאני לא רק תומכת ופעילה בתנועה החברתית הירוקה בראשון לציון  , אלא אשכרה מתמודדת למועצת העיר ברשימה.

שלום נעים מאוד, אני טלי בריל אמא לשלושה ואני מתמודדת בבחירות הקרובות . איזה משפט מוזר, וכמה פעמים אמרתי אותו בימים האחרונים להורים.

רוצה להיות הכתובת להורים בראשון לציון

איך נראים החיים של אמא לשלושה ילדים קטנים שלושים יום לפני? סוג של סדר מאורגן וכאוס מוחלט.

גם ב”רגיל ” שלושה ילדים בחופש (תאמת זה שניים וחצי כי הצוציק נמצא במסגרת פרטית אז הוא בחופש מצומצם) מצריך ג’ינגול  ועזרה של סבתא וסבא, אז עכשיו בכלל..

ההתמודדות מזכירה קצת את התקופה הראשונה אחרי הלידה, שעות הלילה נהפכות לשעות פעילות מרכזיות, ביום יש עוד משימות  שדורשות תשומת לב ,  שינה הופכת למותרות ואוכל זה בכלל לחלשים.

לשמחתי שלא נאמר למזלי המשפחה שלי כולה מתמודדת יחד איתי, החצי שלי , הילדים וכמובן סבא וסבתא אשר גם הם נותנים כתף.

וכל זה בשביל מה?

בשביל להתנדב. כן כן חברים וחברות חברי מועצה אינם מקבלים שכר עבור פעילותם,

היא נעשית רובה ככולה על חשבונם. אנשים משקיעים זמן וכסף לשכנע את הציבור לבחור בהם בשביל שיוכלו להתנדב.

נשמע הזוי נכון? אז מלבד העבודה שיש כאלו שבטוחים ששוב איבדתי את השפיות שלי למה לי לעשות את זה?

כי להיות חברת מועצה יאפשר לי לשנות  משהו בעיר שלי, למען הילדים שלי, למען החברים שלי והעתיד שלי. במיוחד למען ההורים בעיר שלי.


למען הילדים צילום טלי בריל

אני יודעת שרבים לא הולכים להצביע, יום הבחירות הוא יום עבודה רגיל, גם ככה את מי זה מעניין ובכלל כל הפוליטיקאים האלו מושחתים.

מודה, גם  אני הייתי כזו,את  מספר  שמות חברי המועצה בעיר שלי אפשר למנות על יד אחת, וגם זה בגלל שההורים שלי מעורבים, הכרתי את ראש העיר ולהצביע נראה לי מיותר לאורך שנים.

עד שנפל לי האסימון, כמו תמיד זה בא יחד עם הילדים, הצבעה לרשות המקומית שלי בעצם קובעת את החיים שלי, בדברים קטנים. ואני כבר למדתי שדברים קטנים בסופו של דבר עושים את התמונה הגדולה .

אז אחרי שש שנים של פעילות במסגרת בלתי פורמלית בתחום ההורים, אחרי שהצעדתי  וצעדתי עם הורי ראשון לציון בצעדת העגלות, וצעדה כנגד הגזרות והקיצוץ בחינוך וכמעט שנה אחרי שהקמתי עם חברתי אפרת את “הורים דורשים מהפך בחינוך” אחרי הופעות רבות בכל כלי תקשורת אפשרי בניסיון להציג את זעקת ההורים , החלטתי להתמודד במסגרת פורמאלית. החלטתי לנסות ולשנות מתוך המערכת לנהל את הקרב על עלויות המסגרות המשלימות בעיר שלי (חוגים, צהרונים וקייטנות) ולהפוך אותם לשירות בסיסי, החלטתי  שצריך כתובת להורים . כי אין אחת כזו,  הרי כל פעם שאני כאמא נתקלתי בבעיה מול הרשות שלי לא הייתה לי כתובת ,  הרבה דברם שאמרתי היי למה לא חושבים גם עלינו? על ההורים, המצב היום הוא שפשוט אין מי שחושב מה אפשר לעשות עבורי כאמא .

למגזר הגדול ביותר בעיר  - ההורים, אין למעשה לובי משומן או יחצ”ן זריז. לא במישור הארצי, ולצערי גם לא במקומי.

אז החלטתי להוביל את השינוי מבפנים.

לשמש פה וכתובת  לקהילת ההורים והילדים  בעיר שלי מינקות ועד בגרות . להילחם ולהיות הכתובת  בתוך המערכת עצמה לענייני  הורות  בגיל הרך , חינוך, טיפול,  תשתיות בדרך לבית הספר וכל עניין המעסיק הורים – על מנת שהחיים יראו אחרת.

אבל בשביל שכל זה יקרה, אני צריכה עזרה,

אני צריכה את ההורים בעיר לספר לעדכן. ויש לי רק שלושים יום לשכנע הורים שפעם בחמש שנים יש לנו הזדמנות לשפיע את החיים שלנו כאן, שיש להם הזדמנות להכניס למועצה משהי שטובת ההורים והילדים  זה מה שבוער בה.

קוראים לי טלי בריל  יש לי רק חודש לספר להורים שאני מתמודדת ברשימת התנועה החברתית הירוקה בראשון לציון

הצביעו עבורי למועצת העיר ראשון לציון, הצביעו ע’ ובבקשה אם אתם ראשונים, או מכירים הורים מראשון לציון הקדישו דקה, מלא, ושלחו את הטופס הבא תמכו בי : http://bit.ly/1dyj2Di

עוד מהבלוג של טלי בריל

Thumbnail

הכל תלוי בכם

אחרי  עשרות שיחות עם הורים, ובא לי לצעוק שאפשר להמשיך ולקטר ולהתלונן על העלויות של החוגים, על העלויות של הצהרונים ולקטר שהמחירים של הקייטנות העירוניות זה שוד אפשר להמשיך לקטר על כמה קשה לגדל ילדים פה, ואיך זה שאין...

Thumbnail

סיגריות זה לא משחק ילדים!

בעוד מספר שבועות יחלפו להם  תשע שנים מהסיגריה האחרונה שלי, ולמרות המאמצים שהשקעתי בהפסקת העישון שלי, לפעמים נדמה לי שמעולם לא ממש הפסקתי לעשן, גם אם זה בקטנה. תמיד יש עשן סיגריה איפשהו. אין לי משהו אישי נגד מעשנים, לא...

Thumbnail

אני רוצה חופשות יחד עם הילדים

קוראים לי טלי ואני אוהבת זמן עם הילדים שלי, אני יותר מאשר אוהבת חופשות משותפות עם הילדים. קחו לדוגמא את יום העצמאות שחגגנו לא מכבר, כל בני הבית יחד, אין לחץ של פיזורי בוקר בגנים ובבית הספר אל מול העבודה והלקוחות הממתינים....

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים