הבלוג של טלי בריל

talibrill

אמא דיגיטלית, יזמית חברתי, יו"ר משותף בהורים דורשים מהפך בחינוך , ומומחית בג'נגול תמידי בין עבודה שלושה ילדים וכלבה www.talibrill.com עקבו אחרי ברשת talibrill

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מיולי 2012

אחרי שיחות על גבי שיחות אני מנסה להבין למה הורים יוצאים נגד תרבות ה”בת מיצווש” אבל משלמים מאות שקלים על כנסי מחזור בדיוק על אותו עיקרון

09/08/2013

אני תוהה אם זה משביר גיל הארבעים (וכמעט אחת אבל מי סופר) שמכה בשכבה שלי, אולי חגיגות המאה ושלושימוש  שהעיר שלי  ראשון לציון חוגגת בהדר כבר שנה עם אומנים מסיבות והפקות ענק בלי סוף ובלי חשבון , ואולי זה המירוץ אחרי יותר “מושקע” “נוצץ” ו”מרהיב ” או כמו שאני קוראת לזה המירוץ למי יש יותר גדול , אולי הכול ביחד.

אנחנו חיים בהכחשה , בפיצול או איך שלא תבחרו לקרוא לזה .

אין לי הסבר אחר לזה, אחרת איך תסבירו שמצד אחד עשרות מבני המחזור שלי, בני ארבעים וקצת, ככה באמצע עם ילדים, עבודה , משכורת ממוצעת, ששוברים כל חודש את הראש איך להשאיר אותו מעל המים, איך להסתדר עם משכורות שעד לפני כמה שנים ההייתה ממש בסדר והיום היא לא, לוקחים קצת מפה, קצת משם, מקטרים בלי סוף מצד אחד ,ומצד שני שזה מגיע לתרבות האירועים, החגיגות כאלו אין מחר.. נאכל נשתה מחר, נו טוב את ההמשך אתם מכירים לבד.

בזמן האחרון עם פרוץ עונת כנסי המחזור אני מנהלת שיחות מקבילות , לפעמים אגב אותם אנשים מנהלים איתי את השיחות האלו.

מצד אחד, אני שומעת מכל כך הרבה הורים לילדים בגלאי 12-13 שאני אחכה לראות מה מצפה לי עוד שנים ספורות , אני שומעת מהם על שנתיים (שנה של הבנות ואחר כך שנה של הבנים) בהם הילדים יוצאים  בערבים לבושים במיטב הבגדים לגני אירועים, בהם הם שותים אוכלים ורוקדים כאלו אין מחר בית ספר (לרוב אגב לגמרי יש),שנתיים בהם תרבות המי עשה מה, מי לבשה מה ומה יהיה איתי תופסת יותר ויותר דגש, השיחה היא לא רק על ההוצאה הכספית המטורפת  של כל ההורים  אלא האם זה מה שאנחנו רוצים להעביר לילדים שלנו?, לאן נעלמה הילדות שלנו, לאן נעלמו הערכים הבסיסים של פעם, איך הכול הפך לנוצץ, מושקע וגדול, ובכלל איזה מן דור אנחנו מגדלים פה ,  ושאני מקשה ושואלת למה להיכנע, למה לא לבוא ולהגיד  אנחנו לא עושים הפקה, אנחנו עושים אירוע צנוע שמח חוגגים לא מפוצצים את הכסף שאין לנו.  מייד צצה לה ה”נורמה החברתית, כולם עושים אז אני לא אעשה את זה?”. פחד הורי להפר את  הקוד , את מה שנראה להם לא טוב. חכי תגיעי הם אומרים לי ואז נראה כמה חכמה את. איו לך לאין להימלט הרי אף הורה לא רוצה שהילד שלו יהיה הדחוי בכיתה.

ומצד שני, הגענו לגיל בו כולם רוצים לפגוש את כולם, מבית ספר יסודי, מהחטיבה, מהשכונה מתנועת הנוער, כולם מחפשים את כולם לכנס מחזור .

הסתבר לי שתרבות כנסי מחזור במאות שקלים למשתתף פורחת לה בקרב אותם אלו שרק לפני רגע סיפרו לי כמה תרבות הבת מיצווש נוראית ,בלי שום היסוס או מחשבה הם שולפים את כרטיס האשראי .

מצא את ההבדלים

בכנסים החדשים  ממש כמו בבת מיצוווש יש  הפקה, שטיח אדום, בופה,צלמים , מסכים, ואל נשכח מקום.. מזכיר משהו?

ואם רק תעזו  לשאול למה, למה צריך לשלם למעלה ממאה שקל בשביל לפגוש את אלו שהעבירו איתך את הילדות, מייד תקבל רשימת הפקה, והסבר שזה ממש סימלי בשביל “ארוע כזה”, ולמה אתם חושבים שזה צריך להיות בחינם,  ובכלל מה השאלה, ולמה להיות קטנונית ומה זה כמה עשרות שקלים בשביל ערב של פעם בחיים. בכלל עדכנו אותי יש כאלו שמשלמים לא עשרות, אלא מאות שקלים  בשביל לפגוש את המורה שזרקה אותם מהכיתה, ובאים לראות מי יצא יותר גדול והאם הכישלון של הכיתה נשאר הכישלון (לרוב אמרו לי שהם הם הופכים להיות הכי מוצלחים). ובכלל למה להיות קטנונים על כל דבר.

אני שואלת איפו הדוגמא שלנו כהורים, איפו הכוח שלנו כאנשים בוגרים לבוא ולהגיד כן אני אשמח לפגוש את חברי לספסל הלימודים, להגיד תודה לכמה מורים שעוד האמנו שיצא ממני משהו , אבל אפשר לגמרי לעשות את זה בלי הפקת בת מיצווש,  וכן ברור שיש הוצאות וברור שצריך לשלם אותם אבל מי צריך שטיח נוצץ צלמים הפקה? הרי תכל’ס לב העניין אמור להיות המפגש..

וכן ,

אני יודעת שיש מפגשי מחזור שהם לא כאלו, אני יודעת שיש מפגשי מחזור שהדגש בהם הוא על המפגש ולא על המסביב, אני יודעת שיש עשרות בוגרים של בתי ספר /תנועות נוער שהחליטו להרים את הכפפה לבד. להם אני רוצה להגיד- שאפו.

עוד מהבלוג של טלי בריל

תצוגה מקדימה

הכל תלוי בכם

אחרי  עשרות שיחות עם הורים, ובא לי לצעוק שאפשר להמשיך ולקטר ולהתלונן על העלויות של החוגים, על העלויות של הצהרונים ולקטר שהמחירים של הקייטנות העירוניות זה שוד אפשר להמשיך לקטר על כמה קשה לגדל ילדים פה, ואיך זה שאין...

תצוגה מקדימה

סיגריות זה לא משחק ילדים!

בעוד מספר שבועות יחלפו להם  תשע שנים מהסיגריה האחרונה שלי, ולמרות המאמצים שהשקעתי בהפסקת העישון שלי, לפעמים נדמה לי שמעולם לא ממש הפסקתי לעשן, גם אם זה בקטנה. תמיד יש עשן סיגריה איפשהו. אין לי משהו אישי נגד מעשנים, לא...

תצוגה מקדימה

אני רוצה חופשות יחד עם הילדים

קוראים לי טלי ואני אוהבת זמן עם הילדים שלי, אני יותר מאשר אוהבת חופשות משותפות עם הילדים. קחו לדוגמא את יום העצמאות שחגגנו לא מכבר, כל בני הבית יחד, אין לחץ של פיזורי בוקר בגנים ובבית הספר אל מול העבודה והלקוחות הממתינים....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה