הבלוג של טלי בריל

talibrill

אמא דיגיטלית, יזמית חברתי, יו"ר משותף בהורים דורשים מהפך בחינוך , ומומחית בג'נגול תמידי בין עבודה שלושה ילדים וכלבה www.talibrill.com עקבו אחרי ברשת talibrill

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מיולי 2012

אמהות תמיד דיברו והמליצו אחת לשנייה, הרשתות החברתיות רק העצימו את זה, אז מה הפלא שלפני החלטות גדולות אנחנו שואלות ברשת?

05/05/2013

כל פעם יש איזה “חכמולוג” תורן שמצליח להוציא אותי מדעתי, לרוב הוא גבר שעוד לא הפנים שהגענו למאה עשרים ואחת, שאנחנו בעידן של שינוי .שהדיגיטל בכלל והרשתות החברתיות בפרט רק העצים את מה שהיה תמיד. שיח האמהות.

לפני שש שנים במסגרת עבודת סמינריון שלי  בדקתי מה השימושים והסיפוקים שנשים בהריון מוצאות ברשת האינטרנט, היום התשובה נראית לרובנו בנאלית אבל אני לא אשכח את תגובת המרצה שלי שהעליתי בפניו את הרעיון,” מי מחפשת מה באינטרנט ולמה?”. הוא ניסה להבין מה אני רוצה בעצם ומה הנושא הזה בכלל.  היה לנו דיון ארוך בו הסברתי לו שכמוני (הריונית פעם ראשונה) יש עוד אלפי נשים בישראל ובעולם שמדברות אחת עם השנייה. תאמת, יאמר לזכותו שהוא היה פתוח לרעיון, ורק ביקש אם אפשר להתמקד בפורום אחד ישראלי. בחרתי אז בפורום הריון ולידה של תפוז שהיה הבית השני שלי באותה תקופה . הממצאים לא הפתיעו אותי, אבל הפתיעו אחרים בסביבתי.

פורום הריון ולידה תפוז בית לאלפי הריוניות כבר שנים

שש שנים במונחים של אינטרנט זה עולם ומלאו , מאז קמו והתחזקו הרשתות החברתיות, בלוגיים רבים של אמהות ונשים נפתחו ופרחו , השיח האימהי  אף הוא מתחזק ברשת , ועדיין במאה העשרים ואחת, אני עדיין מוצאת את עצמי נוכחת בישיבות או קוראת מאמרים בהם חכמולוג (אין מה לעשות לרוב הוא גבר) טוען  בזלזול “שכל הקשקושים האלו של אמהות לא קובעים כלום בת’כלס  שמגיעים למכירה  אולי הם ישפיעו על איזה חיתול או תכשיר נגד גזים אבל  בדברים הגדולים הן  לא ממש משנות  קובעות או שואלות”

אוי כמה שהוא טועה. ..

שיח האמהות מסייע לקבלת החלטות גדולת ומורכבות, לא צריך להיות חכם גדול, או חוקר גדול צריך רק לקרוא את מה שאמהות כותבות קוראות ושואלות .

אמהות תמיד התייעצו ואם לשפוט לפי שיחות עם אמא שלי וחמותי זה היה ככה  מאז ומעולם רק במקומות אחרים . היום השיח האמהי פורח באינטרנט וברשתות החברתית ואליו אגב  מצטרפים (לאט מידי לטעמי) גם אבות מה שהופך אותו לשיח הורים צומח.

רוצים דוגמא ? הנה אחת  אישית שלי , על איך רכשנו את הרכב המשפחתי שלנו.

כחלק מהשינויים שאני עוברת בתקופה האחרונה הגיע הרגע להגיד שלום לרכב בו השתמשנו  בשנתיים האחרונות. האמת שהיו לנו דיונים רבים על החלפת הרכב, בעיקר כי התא המשפחתי שלנו גדל בשנה האחרונה והצרכים השתנו, עכשיו זה הפך לכורח מציאות.

אז ישבנו  והרכבנו את מפרט הדרישות שלנו מהרכב, מה אנחנו צריכים, על מה אנחנו לא מוותרים ומה מתפשרים. עשינו חיפושים קראנו פרסומים עברנו באתרי יבואני וסוחרי רכב והרכבנו רשימה ואז ואז יצאנו לעשות את הברור מאליו – לבדוק המלצות.

העלתי סטטוסים  ובו סיכום מצבנו ומה אנחנו מחפשים  גם אצלי וגם בקבוצות של אמהות והורים. התגובות הובילו אותנו למקום שונה ממה שחשבנו במקור, הרכבים שעלו בדיון הפנימי שלנו, כאלו שהפרסום שלהם הציג אותם כאופציה טובה  קיבלו התייחסות ותובנות שאף פרסומת לא תוכל להסביר. נקודת ההסתכלות והמענה של אמהות שונה , הידיעה והיכולת לנסח את הנקודות שאף פרסומאי מוכשר ככל שהיה לא יוכל להסביר, מי שלא ניסתה  לדוגמא להכניס ולרתום ילדים במבול לרכב לעולם לא תבין את החשיבות של אופן הפתיחה של הדלת, או כמו מרווח יש בין הכיסאות .

לכל שאלה תשובה

יש דברים שרק אמהות חולקות עם אמהות. קיבלנו גם התייחסות ותובנות שהכניסו עוד פרמטרים לחיפוש  כמו הצעה לבדוק רכב של 7 מושבים ולא 5  מה שלא ממש עלה בדעתנו , אופציות מימון שונות ועוד.

מלבד השאלות שלי  ובהתאם לחלק מהתשובות עשיתי גם חיפוש לראות על אילו רכבים אמהות מדברות,מקטרות או משבחות.

חייבת לציין שגם אבות הצטרפו לדיון עם נקודות מבט שאני מודה החצי הבין יותר ממני, אבל גם הוא שקרא את הדברים יחד איתי אמר יותר מפעם אחת וואלה זו נקודה טובה.

פרסום לחוד, שיח אמהות – אבות לחוד.

לרוב יותר מתשובה אחת, 50 נגיד..

משקלול  כל ההמלצות והדיס המלצות הגענו לרשימה שכללה שלושה רכבים,הלכתי לבדוק גם בקרב אמהות הגן והגינה, התוצאות לא הפליאו אותי אותם רכבים, עם עוד נקודות התייחסות.

לקח לנו יומיים, ביקור בסוכנות רכבים ו.. סגרנו עניין רכשנו רכב שלא עלה ברשימה הראשונה אבל היה הכי מומלץ, ואחרי שבועיים של נהיגה אני יכולה להגיד שהאמהות צדקו הוא באמת מה שאמרו שהוא לטובה וגם לרעה.

אגב שסיימנו עם הרכב עברנו לפרויקט הבא, ניוד ורכישה של סולולארים ועם לשפוט על פי הרשת גם כאן לאמהות הרבה מה להגיד… ולא פחות חשוב איך להגיד.

עוד מהבלוג של טלי בריל

תצוגה מקדימה

הכל תלוי בכם

אחרי  עשרות שיחות עם הורים, ובא לי לצעוק שאפשר להמשיך ולקטר ולהתלונן על העלויות של החוגים, על העלויות של הצהרונים ולקטר שהמחירים של הקייטנות העירוניות זה שוד אפשר להמשיך לקטר על כמה קשה לגדל ילדים פה, ואיך זה שאין...

תצוגה מקדימה

סיגריות זה לא משחק ילדים!

בעוד מספר שבועות יחלפו להם  תשע שנים מהסיגריה האחרונה שלי, ולמרות המאמצים שהשקעתי בהפסקת העישון שלי, לפעמים נדמה לי שמעולם לא ממש הפסקתי לעשן, גם אם זה בקטנה. תמיד יש עשן סיגריה איפשהו. אין לי משהו אישי נגד מעשנים, לא...

תצוגה מקדימה

אני רוצה חופשות יחד עם הילדים

קוראים לי טלי ואני אוהבת זמן עם הילדים שלי, אני יותר מאשר אוהבת חופשות משותפות עם הילדים. קחו לדוגמא את יום העצמאות שחגגנו לא מכבר, כל בני הבית יחד, אין לחץ של פיזורי בוקר בגנים ובבית הספר אל מול העבודה והלקוחות הממתינים....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה