הבלוג של טלי בריל

talibrill

אמא דיגיטלית, יזמית חברתי, יו"ר משותף בהורים דורשים מהפך בחינוך , ומומחית בג'נגול תמידי בין עבודה שלושה ילדים וכלבה www.talibrill.com עקבו אחרי ברשת talibrill

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מיולי 2012

השעון מתקתק עוד חמישה חודשים הבכורה עולה לא’, מחשבות על זמן שרץ והאם נצליח באמת לעשות משהו

30/04/2013

עוד חמישה חודשים נתחיל עידן חדש, בית ספר.

יש לי חמישה חודשים שלמים לנסות לשנות עוד משהו קטן, לנשום למשהו גדול ולהתרגש.

לפעמים נדמה לי שרק אתמול ראיתי שני פסים על מקל, שהיא רק אתמול נולדה, רק אתמול קראו לי אמא בפעם הראשונה והנה , עוד חמישה חודשים והיא בכיתה א’.

יש קטע מפחיד בכיתה א’ היא חלקה איתי לפני כמה שבועות, ששאלתי למה היא ענתה כי זה אומר שאני גדולה , לא רק הבכורה אלא הגדולה.

והיא צודקת.

עוד רגע שם. צילום טלי בריל

עוד חמישה חודשים והיא שנדמה שלי שלפני דקה וחצי מילמלה הברות כבר תשב לשעורי בית, תכין משימות, ותגלה את האחריות ואת המסגרת היותר נוקשה.

מתקתק צילום טלי בריל

ו

היא לא לבד.

עוד חמישה חודשים יגיע הרגע ממנו אני חוששת, אני אשוב לבית הספר, והפעם שיבקשו את אמא זו תהיה אני.

עוד חמישה חודשים ואני אשוב לעשות שיעורי בית, ומטלות ומשימות, וכל יום משהו חדש.

עוד חמישה חודשים אני אצטרך להתמודד שוב עם מערכת שלא השתנה הרבה מאז שאני עזבתי אותה.

שיח האמהות  ברשת גועש ורועש מתמיד, הוא מתחלק בין אלו שיש להן תקווה וצפיה , לאלו שרק שלא מאמינות לכלום, , החלוקה אגב כמעט זהה. אמהות כמוני שזו הפעם הראשונה שנכנסות לבית הספר מצפות ומקוות אמהות “ותיקות” נוהגות להנמיך לנו צפיות . השיח עוסק בתנאי העסקה של הורים בכל המגזרים, על חופשות, על ארגוני המורים שנדמה לנו שמחזיקים את כולם קצר והם הם קובעים הכול  וקצת פחות  מידי לטעמי במצב מהערכת, על הכיתות העמוסות, חומרי הלימוד הלא מעודכנים, וגם על תנאי הלימוד שלפעמים בלתי אפשריים.

הרשת גועשת, הגינה רועשת , ואני?

אני מקווה , אני באמת מקווה שיהיה שינוי, שנצליח יחד צוותים של אנשי הוראה והורים לקדם את המערכת, שנצליח יחד למצוא את האיזון בין חינוך ערכים ולמידה, שנצליח יחד למרות פוליטיקה הנוראית שחזקה מהכול, להתעלות על עצמנו  ולשים את הילדים בראש. את העתיד שלנו בראש.

אולי אני נאיבית אולי עוד לא התייאשתי ממה שקורה, אבל אני באמת מאמינה שאנחנו יחד צריכים לשנות . ושאם לא ננסה , שאם נמשיך לשבת ולהגיד לא אפשרי, שומדבר באמת לא ישתנה.


נשארו לי חמישה  חודשים לקוות שבאמת דברים ישתנו כאן.

עוד מהבלוג של טלי בריל

תצוגה מקדימה

הכל תלוי בכם

אחרי  עשרות שיחות עם הורים, ובא לי לצעוק שאפשר להמשיך ולקטר ולהתלונן על העלויות של החוגים, על העלויות של הצהרונים ולקטר שהמחירים של הקייטנות העירוניות זה שוד אפשר להמשיך לקטר על כמה קשה לגדל ילדים פה, ואיך זה שאין...

תצוגה מקדימה

סיגריות זה לא משחק ילדים!

בעוד מספר שבועות יחלפו להם  תשע שנים מהסיגריה האחרונה שלי, ולמרות המאמצים שהשקעתי בהפסקת העישון שלי, לפעמים נדמה לי שמעולם לא ממש הפסקתי לעשן, גם אם זה בקטנה. תמיד יש עשן סיגריה איפשהו. אין לי משהו אישי נגד מעשנים, לא...

תצוגה מקדימה

אני רוצה חופשות יחד עם הילדים

קוראים לי טלי ואני אוהבת זמן עם הילדים שלי, אני יותר מאשר אוהבת חופשות משותפות עם הילדים. קחו לדוגמא את יום העצמאות שחגגנו לא מכבר, כל בני הבית יחד, אין לחץ של פיזורי בוקר בגנים ובבית הספר אל מול העבודה והלקוחות הממתינים....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה