הבלוג של טלי בריל

talibrill

אמא דיגיטלית, יזמית חברתי, יו"ר משותף בהורים דורשים מהפך בחינוך , ומומחית בג'נגול תמידי בין עבודה שלושה ילדים וכלבה www.talibrill.com עקבו אחרי ברשת talibrill

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מיולי 2012

קצת פרופורציה לעם ישראל לקח ארבעים שנה להגיע לארץ המובטחת, אז היום לוקח לו ארבע שעות בפקק או ארבעים דקות לעלות על מתקן אחד בסופרלנד ..

30/03/2013

איך שלא תסכלו על זה חגים זה בעצם סוג של תמרון אין סופי. סוג של מבצע משולב . רק מבט על לוח השנה וכולם נכנסים לכוננות ספיגה. ככה אנחנו מדינת לוחמה. אז מה אם למושג חופש יש קונוטציה אחרת.

ממש כמו באח הגדול גם לנו יש אחראי שקובע  את החופש קוראים לו משרד החינוך.

עפ”י לוח החופשות שלו יישק דבר, כל המשק הישראלי סובב סביבו , פגישות מתאומות ונדחות, ישיבות שבועיות זזות ממקומם הטבעי, למקומות העבודה מצטרף כוח עזר,רובו אגב מתחת לגיל התעסוקה הרשמי, ואפילו מחירי הנופש עולים בהתאם.

המושג “חופש  פסח ” בלוח השנה מכניס את כל המשק לכוננות , קהילת ההורים מתחילה עם תמרון הילדים בחופש מה עושים, קהילת הרווקים נכנסת לכוננות ספיגה הפוכה של תשכחו מהחופש  כי כל ההורים חייבים אחד. מלחמה קרה מנוהלת בדממה  ועשרות גברים ונשים בישראל מחשבים את קיצם..

חופש? הכי רחוק  שאפשר מהמושג המקורי .

ואחרי ששרדנו את התמרונים, הזזנו את הישיבות וניצלנו כל מבוגר חופשי בסביבה (מי אמר סבא סבתא) הגיע הזמן לצאת לחופש משפחתי. כי חופש כיידוע זה משהו שהוא הכרחי.

ואז מתחיל חלק ב’ הקרוי – מה עושים בחופש?

אנחנו כיידוע דור של ייסורי מצפון מהלכים, אנחנו עובדים הרבה מידי, רואים פחות מידי את הילדים, את המשפחה שלנו ולכן שאנחנו כבר יחד אנחנו חשים צורך כל הזמן “לעשות משהו” ורצוי בגדול ועוד יותר רצוי שיצטלם יפה לפייסבוק ולאינסטגרם .

כמו ישראלים טובים אנחנו תמיד מתחלקים לשתי קבוצות :אלו שמתכננים מראש אל מול הזורמים , נקום נחליט.

ה”מתכננים “מחושבים, הם בראש השנה מקבלים החלטה לאן יוצאים  בפסח, הם סוגרים הכול, מזמנים מראש מקומות לינה, מסלולים, ארוחות. יש להם תיק מבצע עוקף פקקים, הם יודעים בדיוק לאן הם רוצים להגיע והם יגיעו. הם יהיו  ראשונים להרים גבה אל מול הזורמים  שנזכרים ערב קודם לשאול אותם משהו אם בכלל . הם גם יהיו הראשונים למצוא חניה בכל מקום ולדווח על הפקקים.

ה”זורמים” מחכים לרגע האחרון, במקרה הטוב בשבוע שקודם לחופש הם מחפשים מה לעשות, הם תמיד יסבירו שהדילים של הרגע האחרון משתלמים ביותר, שבכלל מי יכול לקבוע משהו במדינה כמו שלנו .

ימים שלמים הם יקמו בבוקר יחד עם הילדים וינסו לקבל החלטה מה עושים היום, יזרמו כמו שאומרים.

אל דאגה יש גם איחוד כוחות בחופש, לא משנה לאיזה חלק אנחנו משתייכים כולנו נתקע באיזה  פקק נמהר לדווח בWaze או לגלגל”צ,  איכשהו יוצא ששני המחנות  יפגשו באותם פארקים בהם יש אפס מקום, יחלקו את אותם עצבים על התור לקופות.

מדווחים

לא משנה לאיזה חלק נשתייך כולנו נעלה את  אותם תמונות לרשתות החברתיות , בהתחלה יופיעו תמונות מאכלי החג רצוי של ילדים מבשלים ,  השלב הבא יהיה שולחנות עמוסי כל טוב , בהמשך  יועלו אחר כבוד תמונות הילדים  המבלים יחד עם ההורים, יחד עם עצמם, יחד עם הילדים של החברים , המשקיעים יעלו גם תמונות זריחה/שקיעה, תמונות נופים עם כיתוב מרגש  ויהיו את אלו שיטרחו להעלות תמונות שלהם רצים לפנות בוקר, כן גם בחופש..

אין כמו תמונות של ילדים מבשלים , צילום טלי בריל

ילדים מטיילים , תמונת חובה בכל חופש צילום טלי בריל

ואיך אפשר חופש בלי הפוסטים העצבניים נגד מקום כזה או אחר שהיה בלתי אפשרי להיות בו. זה שלא שם שלט בכניסה שאומר שאין מקום, זה שחייבים להחרים. זה שרק רוצה להרוויח, זה שבכלל חשבנו שלא יהיה עמוס.

הפסח הזה סופרלנד כיכב בתלונות

חופש או לא אחרי הכול אנחנו ישראלים לא?

עד החופש הבא..

עוד מהבלוג של טלי בריל

תצוגה מקדימה

הכל תלוי בכם

אחרי  עשרות שיחות עם הורים, ובא לי לצעוק שאפשר להמשיך ולקטר ולהתלונן על העלויות של החוגים, על העלויות של הצהרונים ולקטר שהמחירים של הקייטנות העירוניות זה שוד אפשר להמשיך לקטר על כמה קשה לגדל ילדים פה, ואיך זה שאין...

תצוגה מקדימה

סיגריות זה לא משחק ילדים!

בעוד מספר שבועות יחלפו להם  תשע שנים מהסיגריה האחרונה שלי, ולמרות המאמצים שהשקעתי בהפסקת העישון שלי, לפעמים נדמה לי שמעולם לא ממש הפסקתי לעשן, גם אם זה בקטנה. תמיד יש עשן סיגריה איפשהו. אין לי משהו אישי נגד מעשנים, לא...

תצוגה מקדימה

אני רוצה חופשות יחד עם הילדים

קוראים לי טלי ואני אוהבת זמן עם הילדים שלי, אני יותר מאשר אוהבת חופשות משותפות עם הילדים. קחו לדוגמא את יום העצמאות שחגגנו לא מכבר, כל בני הבית יחד, אין לחץ של פיזורי בוקר בגנים ובבית הספר אל מול העבודה והלקוחות הממתינים....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה