הבלוג של טלי בריל

talibrill

אמא דיגיטלית, יזמית חברתי, יו"ר משותף בהורים דורשים מהפך בחינוך , ומומחית בג'נגול תמידי בין עבודה שלושה ילדים וכלבה www.talibrill.com עקבו אחרי ברשת talibrill

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מיולי 2012

העתיד של כולנו נמצא בידיים של שר החינוך החדש שי פירון, מכתב אישי נוקב והזמנה לפתיחה של דו שיח חדש עם ההורים. כי הגיע הזמן לעשות מהפך בחינוך

18/03/2013

לפני חמישה חודשים, בערב שישי אחד אחרי השיחה החמישים מליון שניהלתי עם אפרת מונשרי גורן על מה יהיה עם החינוך, נפתחו יחד  העמוד  והקבוצה שלנו, חשבנו שנהיה שם מקסימום עם עוד איזה חמישים הורים שאנחנו מכירות, היום חמישה חודשים אחרי יש למעלה מאלף איש בקבוצה ועוד למעלה מ 900 חברים  בעמוד. הורים כמונו שמנהלים דיאלוג, מביעים חששות, ובעיקר עיקר מקווים שמשהו ישתנה שמישהו אי שם בכנסת יבין שחינוך זה אחד הדברים החשובים במדינה ולא עוד איזה “תיק”  חמישה חודשים עברו מאז הקבוצה והעמוד חיים ובועטים. ועדיין מקווים.

אחרי הבחירות  יצאנו יחד עם מגזין עשר פלוס בפרויקט מכתבים לשר החינוך, לא ידענו מי יהיה השר, אבל ידענו שיש לנו מה להגיד לו.

באותו לילה כתבתי את הטקס שאני מביאה פה , מכל מיני סיבות הוא לא פורסם עד היום , הערב אחרי ההשבעה של הממשלה החדשה החלטתי לפרסם אותו כמו שהוא נכתב באותו הלילה רק עם נמען  רק כבוד שר החינוך החדש- הרב שי פירון, .

אני כולי תקווה  שהוא ירים את הכפפה ויפגוש אותנו, את ההורים פנים אל פנים, כמו שהוא הרים את הכפפה  לפני בחירות והתארח לשאלות בקבוצה ובעמוד

כי עכשיו זה אחרי הבחירות, עכשיו הכול בידיים שלו. אז כבוד השר – ניפגש?

מכתב לשר החינוך

נעים מאוד כבוד השר, אני טלי אמא של מיכל יהונתן ועידו.

אני מקווה ומתפללת שהתפקיד הזה, שר החינוך הוא משהו שרצית, לא פשרה בקרירה, לא עוד נקודה שצריך לסמן עליה וי בדרך לתפקיד בכיר יותר, לא עוד משהו שהיועצים שלך אמרו לך לקחת כתחנת ביניים, או עצם שראש הממשלה זרק למפלגה .

אתה מבין כבוד השר, הבעיה הכי גדולה שלנו מתמצת לפעמים בחשיבות של המשרד, זה לא חשאי כמו משרד הביטחון, לא אטרקטיבי כמו משרד החוץ, ולא כאב ראש כמו משרד האוצר.זה רק ” חינוך”.

לצערי במדינה שלנו שכחו מה זה אומר חינוך, ואני מקווה כבוד השר שתוכל להחזיר את החינוך למקום שהוא ראוי לו.

אתה מבין כבוד השר, כל בוקר מפקידים מאות אלפי הורים את הדבר הכי חשוב להם בידיים שלך, כן שלך . כל בוקר העתיד של המדינה שלנו מתייצב במערכת שאתה אחראי עליה, ביידים שלך העתיד שלנו. של כולנו.

ועוד אומרים שזה עוד משרד.

לפני שש שנים הפכתי לאמא, ומאז אני עוקבת בדאגה אחרי מה שקורה בתחום החינוך, כבת למורה בדימוס התחום לא זר  לי אני מכירה אותו עוד מינקות, ראיתי את המהפכים שהמערכת עברה, לנגד עיני אני רואה אותה גוועת, מאבדת את ערכיה, משתעבדת והופכת למכונת ציונים, הופכת ממשהו חיוני חשוב וערכי לעוד משהו שצריך לעבור בדרך.

ממש כמו הדור שגדל פה.

לפני שלושה חודשים, רגע לפני שטפסי ההרשמה לכיתה א’ של בכורתי נחותו בתייבת הדואר שלנו החלטתי יחד עם חברתי אפרת מונשרי גורן שלא עוד. לא עוד שיחות ליליות על מערכת החינוך הגוועת, לא עוד קיטורים על הספה על מה שצריך לשנות. יחד הקמנו קול צעקה ולצעקה הזו הצטרפו יחד למעלה מאלף הורים. אלף אמהות ואבות אשר החליטו לנקוט צעד ולנסות לשנות את מה שהולך פה. כי  המשאב האמיתי של מדינת ישראל הוא לא אוצרות טבע, העתיד של מדינת ישראל הוא הדור שמופקד בידיים שלך.

הגיע הזמן אדוני השר שנעשה משהו ביחד,הגיע הזמן שנפסיק להגיד זה תמיד היה ככה, שנפסיק לדבר על דברים מהעבר ושיחד נלך את העתיד, והעתיד כבודו, העתיד שלי ושלך בידיים שלך.

הגיע הזמן  שנחזיר למערכת החינוך את הכבוד הראוי לה. שנשוב להשקיע בה משאבים, הגיע הזמן לקחת החלטות אמיצות ולא פשוטות, לגייס יחד את כל ארגוני ההוראה ולעשות שינוי, לא סתם שינוי אלא מהפך.

הגיע הזמן שנתאים את מערכת החינוך למאה העשרים ואחת, שנתאים את המשאבים שלה, שנחזיר לצוות החינוכי את הכבוד שהוא ראוי לו מצד אחד, ומצד שני נפסיק להתייחס להורים כאל גורם ממן ומפריע ואל המערכת כמשהו שמזין את עצמו.

הגיע הזמן שנעשה את מה שהיה צריך לעשות פה מזמן, שנתאים את מערכת החינוך למציאות של שנות האלפיים.

כולנו יודעים שזה תהליך שלא יקרה ביום, כולנו יודעים שזה יהיה כואב, שזה יצריך פשרות ויהיו מאבקים ואינטרסים שונים  חזקים יותר וחזקים פחות יקראו לדגל ושיהיו כאלו שיאהבו אותך יותר וכאלו שישמיצו אותך. אבל אתה ואנחנו יודעים שהגיע הזמן להתמודד.

כי שר חינוך כמו הורה ומנהיג  אמיתי צריך לקחת אחראיות, להראות מנהיגות להסתכל לילדים ולצוות ההוראה בעיניים ולהגיד – בואו איתי יחד

הגיע הזמן להחזיר למערכת החינוך את ה”חינוך” , ממערכת שמקנה ערכים הפכה מערכת החינוך למערכת שמלמדת להוציא ציונים לצורכי מבחנים. בתי ספר נמדדים לפי ציוני התלמידים שלהם ולא לפי הערכים שהם מקנים, השתלבות התלמידים שלהם בחברה, וכן תרומה לקהילה זו כבר מילה גסה, בעצם גם על זה מקבלים ציון.

הגיע הזמן שניקח יוזמה ונחזיר את הלמידה כחוויה, כערך בעידן בו אפשר למצוא כל כך הרבה מיידע ומעט מאוד אנשים שיודעים לנתח אותו, לחשוב אותו.

הגיע הזמן שניקח אחריות חברתית הדדית, כקהילה, ונחזק את הישובים הזקוקים לחיזוק  ונשנה כך את העתיד .

הגיע הזמן להתאים את המערכת לחברה שאנחנו חיים בה.

כן כבוד השר זה יצריך אומץ.

בוא נדבר על הנקודות הכואבות , שאני יודעת שאין להם פתרון קסם אבל בטוחה שאפשר למצוא להם פיתרון. כי טובת הילדים של כולנו צריכה לעמוד מעל הכול.

בוא יחד נמצא פתרון עם כל גופי ההוראה לימי החופשה, בואו נתאים אותם לימי העבודה במשק לחגים  ואם רק נרצה אני בטוחה שאפשר לעשות זאת . נכון זה לא פשוט וכולם יצטרכו לוותר, אבל מנהיגות היא תכונה חשובה. אין שום הגיון במה שקורה היום.

בוא נמצא פיתרונות למספר התלמידים בכיתה, הקטנת הכיתות באופן משמעותי תשפר לא רק את השיגי התלמידים אלא את היכולת של צוותי ההוראה להעביר את החומר, לסייע ולא פחות חשוב להיות בקשר הדוק יותר עם התלמידים.

בוא יחד נמצא  גם פתרון לשילוב של צעירי ילדינו במערכת החינוך, כי חוק חינוך חינם מגיל 3 הוא מבורך אבל המצב האבסורדי הקיים בו הוא נוגד הנחיות עולמיות לגבי תזונה ומנוחה לא הגיוני.

בוא יחד נחזיר את הכבוד למקצוע ההוראה, נשלב ידיים הורים וצוותי הוראה  כי צוותי ההוראה הם הם האחראים על העתיד של כולנו.

כבוד השר, אני יודעת זה לא פשוט הרבה אני מבקשת, אבל אני בטחה ששר אמיתי יודע להנהיג, ידע לאסוף את כולנו, צוותי הוראה והורים כאחד  ולגייס את כולם לטובת הדבר החשוב – הילדים שלנו.

כי העתיד שלנו, העתיד שלנו נמצא עכשיו בידיים שלך.

בכבוד רב,

טלי בריל אמא של מיכל יהונתן ועידו.

עוד מהבלוג של טלי בריל

תצוגה מקדימה

הכל תלוי בכם

אחרי  עשרות שיחות עם הורים, ובא לי לצעוק שאפשר להמשיך ולקטר ולהתלונן על העלויות של החוגים, על העלויות של הצהרונים ולקטר שהמחירים של הקייטנות העירוניות זה שוד אפשר להמשיך לקטר על כמה קשה לגדל ילדים פה, ואיך זה שאין...

תצוגה מקדימה

סיגריות זה לא משחק ילדים!

בעוד מספר שבועות יחלפו להם  תשע שנים מהסיגריה האחרונה שלי, ולמרות המאמצים שהשקעתי בהפסקת העישון שלי, לפעמים נדמה לי שמעולם לא ממש הפסקתי לעשן, גם אם זה בקטנה. תמיד יש עשן סיגריה איפשהו. אין לי משהו אישי נגד מעשנים, לא...

תצוגה מקדימה

אני רוצה חופשות יחד עם הילדים

קוראים לי טלי ואני אוהבת זמן עם הילדים שלי, אני יותר מאשר אוהבת חופשות משותפות עם הילדים. קחו לדוגמא את יום העצמאות שחגגנו לא מכבר, כל בני הבית יחד, אין לחץ של פיזורי בוקר בגנים ובבית הספר אל מול העבודה והלקוחות הממתינים....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה