הבלוג של talia

talia1905shkol

עו"ד טליה לימור שקולניק - עורכת דין בתחום דיני משפחה וירושה

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מאוגוסט 2012

מירוץ הסמכויות : היכן כדאי להתגרש?

09/08/2012

אז היכן כדאי להתגרש ???? לא שהאופציות בארץ כה רבות, אבל עומדות בפני אישה החפצה להתגרש מבעלה שתי אפשרויות: בית דין רבני או בית דין אזרחי. ויש הבדל! אז מה כדאי? מה טוב יותר לאינטרסים של האישה אל מול הבעל?

בית הדין לענייני משפחה מתיימר תמיד להגיע לתוצאה צודקת, לרוב הוא ונוטה לטובת האישה והילדים, שהרי הם הצד החלש במאזני הקרב (לרוב)

הכל עניין של זמן: מי מגיש את הבקשה ראשון ואיפה? לרוב יעדיף הגבר להגיש בבית הדין הרבני, שם יש נטייה לפסוק ולחלוק את הרכוש , המזונות והגט לטובת הגבר, ואילו האישה תעדיף בבית הדין לענייני משפחה, שם המאזניים שקולות יותר, והנטייה היא לטובת האישה.

ומה יש לך בכיס גברת? זוהי גם שאלה שכדאי לענות עליה, מה הונה / רכושה של האישה, כמה היא מרוויחה. כי במקרה שאישה מרוויחה הרבה כסף, לא בהכרח כדאי לה להגיע לבית הדין לענייני משפחה, שעשויים לפסוק ולחלוק את הרכוש לרעתה דווקא.

עורך דין לדיני משפחה יוכל לסייע לנווט את הדיון לערכאה אשר תיטיב עימו ביותר, לפי נסיבות המקרה (שכן כאמור לא תמיד בית הדין לענייני משפחה מיטיב עם האישה ולא תמיד בית הדין הרבני מיטיב עם הבעל).

עוד מהבלוג של talia

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה