הבלוג של זקנה גאה

talasaf

טלי שיטרית-מנכלית עלמה העמותה למען הקשיש נצרת עילית

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מספטמבר 2017

22/09/2017

ראש השנה 2017 .20 שנה ללכתך סבוש שלי- בוריס זאבי   בכל ראש שנה מזה 20 שנה מציפים אותי זכרונות הילדות בחגי תשרי במחיצתך סבא  .ארוחת החג המסורתית עם המרק שרק אתה ידעת לרקוח.שירי העיירה באידיש מהתקליט המצהיב,הביקור בבית הכנסת הגדול שלך היה בו כסא של כבוד בשורת המכובדים,ושיחות הנפש שצברו תאוצה בימים הנוראים.

סבוש ,היית החבר הכי טוב והאהוב שלי,האיש שהכי השפיע על חיי ועל דרכי המקצועית. אחרי שניצחת את התופת הנאצית, ניצול יחידי מעיירה שלמה, עלית לארץ ובנית את חייך מחדש. סיפורי ההישרדות והגבורה שלך שודאי עוד אזכיר ואספר עליהם חקוקים ומלווים כי הבטחתי לזכור להזכיר ולספר ואני משתדלת לעשות את המיטב.

את כל חייך הקדשת לעזרה לזולת בכל דרך אפשרית.ערך הנתינה שהזרקת לורידנו במנות גדושות נקלט אם כי לא בריכוזים שהכרנו אצלך .זכרונות הילדות מלאים איסוף שקי בגדים ואיבזור לבתי עולים . אצלך היה זה במינונים בלתי הגיוניים..אפילו בימים של אז.

בשנותיך האחרונות הקמת ופיתחת את עמותת עלמה למען הקשיש בנצרת עילית, אחת מהעמותות לזקן הגדולות בארץ. עד יומך האחרון  העצמת את הזקנים ודאגת לסייע להם ולפתח אותם ברמה הגבוהה ביותר.

  ב19  השנים האחרונות אני מכהנת כמנכ”לית עמותת עלמה .שנה לאחר מותך הוצע לי התפקיד וגם אם הרגשתי כל כך צעירה וחסרת נסיון אתה לימדת אותנו שכשנזרקים למים הקרים אין אופציה לטבוע אלא לשחות ורצוי הכי רחוק שאפשר.

ראש השנה 2017.רק עכשיו בליל הזכרונות,הצוואות,התובנות שלך סבוש מתחילים להתחבר לכדי תמונה ברורה.

אני גאה להיות,אפילו במעט,ממשיכת דרך.לשאת את המשא הכבד והמכובד של עשייה למען הקשישים ושל זכרון השואה. וכן, אני לא מתביישת לאמר שברגע מכונן אחד הבנתי שזה היעוד שלי.נשמע מפוצץ ובומבסטי לפעמים מפחיד אך אחרי שנים של חוסר בהירות ותחושה של אי ידיעה זה כל כל ברור ונהיר לי.פעם נמנעתי מלהוסיף את השם זאבי לשמי כדי להתפתח בזכות עצמי.

והיום אני צועקת שכולם ישמעו וגם במחיר מיתוגי הסופי כחופרת בעיני ילדי,אני נכדתו של בוריס זאבי.בר בני הבכור נולד 10 ימים לאחר לכתו של סבוש ונקרא על שמו.ההחמצה של סבא הניצול לזכות בנין כואבת.תחושת הפספוס ממאנת להתפוגג.תמיד ידעתי שחובתי להנחיל את הערכים אותם ינקתי לשלושת ילדי.

היום אני מבינה שזה הרבה יותר עצום ורחב.אחרי 19 שנה אני מתרגשת לראות איך הקשישים בעלמה מאושרים והעיניים שלי נוצצות  .יש לי הרבה נסיון מהשטח שמוביל אותי להכרה שאני צריכה להפיץ את התורה ולסחוף אחריי.לגרום ליותר ויותר אנשים להעריך לשתף להוקיר וללמוד מאותם אלה שאולי אינם בקיאים ברזי הטכנולוגיה אבל צברו נסיון בתחומים שחלקם נעלמים מהעולם ויקח אולי שנים ללמוד אותם.

אם פעם חשבתי שלהיות פוליטיקאית זו הדרך להשפיע ,היום אני מבינה שבעשייה המתמקדת בנתינה על בסיס יומיומי טמון סוד האושר והסיפוק ובסופו של יום גם ההשפעה על הסביבה המיידית והקהילה הרחבה.

עוד מהבלוג של זקנה גאה

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה