הבלוג של swift

חוזרת לעצמי

סטודנטית נצחית שחושבת הרבה מידי ורחוק מידי...

עדכונים:

פוסטים: 11

החל מיולי 2012

את הפוסט הזה כתבתי לפני כמה ימים, על דף נייר, כשהקדמתי לשיעור ובזמן הסתמסות בלתי פוסקת (וקצת סכרתית) עם החדש שלא מאפשר לי להוריד את החיוך לרגע בזמן האחרון. נחמד שיש מישהו כזה בחיי :-)

08/09/2012

ישנתי כל כך טוב הלילה, כמו שכבר הרבה זמן לא ישנתי. למרות שאתמול עבר עלי יום קשה ומתיש של מלא טקסטים לא מוצלחים, תסכולים ויאוש של משבר אמצע קורס והתמודדות עם תגלית לא נעימה שצבטה לי את הלב (אוף, למה אני לא מתנתקת כבר מהפייסבוק…). בסוף היום הלכתי לישון עם שמיכת השרירים שלי, והיה לי נעים כל כך כמו שלא חשבתי שיהיה לי שוב. לפחות לא כל כך מהר.

אני יודעת שלהשוות חדש לישן זה הדבר הכי נורא שאני יכולה לעשות עכשיו, ושיש מצב שזה שאני משווה כל הזמן כנראה אומר שאני עוד לא כל כך מוכנה לקשר חדש. אבל תנו לי להנות מכמה רגעים של זחיחות דעת, בהם ההבנה שלי לגבי נכונות הפרידה מתחזקת יותר ויותר…

בשנים האחרונות הייתי עם גבר רגיש, מקשיב, לפעמים מבין… והערכתי את התכונות האלו בו, מעולם לא לקחתי כמובן מאליו את היכולת שלו להתמודד עם כל הלחץ שלי והבכי (שימו בצד את ההנחה שהוא זה שתרם להם). גם כשהיו חסרים לי דברים בקשר שקשורים לגבריות, כמו קצת קנאה, תשוקה חייתית או תחושה שיש מי שמגן עלי, כל הזמן אמרתי לעצמי שאלו דברים שאני מוכנה לוותר עליהם בתמורה לרגישות, לאוזן קשבת ואפילו לרוגע שהוא היה משרה עלי בהתחלה.

באמת שלא האמנתי שיש שילוב בין השניים – גם רגיש וגם גברי – כמו שתי תכונות סותרות שלעולם לא יפגשו, ותמיד קצת קינאתי באלו שמסוגלות לצאת עם הערסים עם הכבוד שיודעים איך להתייחס לאישה. ועכשיו, יש מי שמקנא לי, קנאה טובה כזו שמראה שהוא יודע מה יש לו בידיים ולא רוצה לאבד אותו. קנאה שנראית מתחת לפני השטח וגם כזו שמדברים עליה, קנאה לגיטימית ופתוחה שמאפשרת גם לי לפעמים לקנא בלי להרגיש שזה לא בסדר. עכשיו אני מרגישה שיש מי שיבוא לעזרתי, שיודע להתמודד במצבים. שלא יצהיר בפני שאם יתקפו אותי בתחנה המרכזית הוא יברח, שיבהיר לי שיגן עלי ויעמוד לצידי גם במריבות הקטנות עם השותף. מישהו שלמרות שאנחנו בייחד ממש קצת זמן, ולי בעצמי עדיין לא ברור לאן זה הולך או לאן הייתי רוצה שזה ילך, לא מתבייש להראות שעושה לו רע לשמוע שאני שוקלת (עוד שנה…ורק אולי…) ללמוד במקום רחוק. זה גבר! אחד שאין לו בעיה לדעת ולהגיד מה הוא מרגיש! וזה מה שהפיל לי אסימון – שגבר ורגיש אלו בעצם שתי תכונות תלויות ולא זרות (הנה באים המושגים מהמתא”ם…). איך לא חשבתי על זה קודם?

אז נכון, לא עבר הרבה זמן. ובאמת יכול להיות שאני לא מוכנה, אבל טוב לי. אני נהנית עכשיו מכל הדברים שחסרו לי בכמה שנים האחרונות בתוספת של כל הדברים שהיו – רגישות, הקשבה, הבנה. והכי חשוב מתחושה שכנראה אני לא כזאת בעייתית כמו שחשבתי, ושיש ועוד יהיו עוד אנשים שיהיו מסוגלים להתמודד עם מי שאני ואפילו ירגישו בני מזל שניתנה להם ההזדמנות להיות שם. כי יש לי המון מה לתת לגבר הרגיש הזה שיגרום לי להרגיש אהובה, בטוחה ומוגנת בזרועותיו, וגם אם הנוכחי לא יהיה האחד, טוב לי לדעת שיש גברים כאלו ושאולי בכל זאת הפמיניסטיות עוד לא הרגו את האבירות!

עוד מהבלוג של swift

Thumbnail

שאלות קיומיות

הנה אני מתחילה בגיל 28 את הכל מחדש לפחות ככה זה מרגיש עכשיו. לפני כמעט חודשיים שמתי קץ למערכת יחסים של 3.5 שנים, לאחר הרבה סבל ובכי והמון התלבטויות שנמשכו בערך כמשכה של מערכת היחסים הזו... זה לא הדבר היחידי ששמתי לו קץ...

תגובות

פורסם לפני 8 years

אם מישהו רק היה אומר לי...

"כדי להצליח צריך לעבוד קשה" זוגיות זה לא משהו שבא בקלות - צריך לעבוד בשביל זה" "אם לא תחפשי לא תמצאי" "אם לא תתאמצי לא תצליחי" * קומץ משפטים שעלו לי לראש ומסמלים את החינוך היהודי/פולני שגדלנו עליו (אם מישהו חושב על עוד...