הבלוג של דורית מנו - טל אור

Sweet Dooly

פתאם קמה דורית בבוקר החליטה שהיא סוויט דולי והתחילה ללכת. אני אוהבת לאפות, לבשל, לשחק עם מתוקים ליצור-לא רק עם אוכל, כמה שיותר להנות מהחיים וממה שיש.

עדכונים:

פוסטים: 38

החל ממרץ 2014

 

אח שלי שהיה מוטרף על סרטי מתח ואקשן החדיר בנו את ההתמכרות לסרטי הזאנר. ימים כלילות ישבנו על הספה והוא הריץ לנו אותה באש ותמרות עשן. בבוקר אכלנו את סדרת “מת לחיות”, בצהרים הסתובבנו בעולם עם ג’ימס בונד (סבונד. גיימ סבונד)  ובלילה חלמתי על אמה תורמן בסדרת “קיל ביל”.

יום אחד התקשר. “קניתי מערכת סראונד אתם תשתגעו. הפיצוצים עוברים מרמקול לרמקול שאתם תמותו. ” ככה האכיל אותנו עם כפית ואני שבויה אחריו חולה על סרטי אקשן.

ככה גם נולד חוק השלוש דקות. אם שלוש דקות מתחילת הסרט הפה לא נפער והתחת לא מקורקע לכסא סימן שהסרט “פחזיבלון” כדבריו. הסרט חייב לתפוס לך ת’אוויר מההתחלה. אם שלוש דקות עברו ואת מפהקת – ביי-ביי סרט.

חוק השלוש דקות עובד מעולה בסרט “זינוק בעליה”.

שלא תטעו, זה לא הג’אנר בכלל. לא אקשן, לא מתח. זהו סרט ישראלי, קומדיה מרגשת שהקסם מתחיל מההתחלה, כשהשחקנית עידית טפרסון רצה מרתון בעליות של ירושלים. בעוד דמותה מתגלה לנו לאט לאט, ככה גם הנופים המדהימים של ירושלים מתבהרים ואת יודעת שהגעת לסרט הנכון.

הסרט מספר על משפחה ישראלית  שגרה בבית ממול. אבא, מנתח פלסטי, (בראבא) שדורס מתוקף תפקידו בסרט כל מי שבא מולו, הבן שעובד איתו, (איתי טיראן), שאיך לא יתאהב בהיא מבת ים (רותם זיסמן-כהן) שנותנת לו חום ואהבה כשהוא מקבל מאבא שלו כל היום כאפות? ומלי לוי. אח-אח איזה תפקיד מדהים היא עושה. הלבישו אותה כל כך  מכוער בשביל הדמות והיא כזו יפה שזה זועק מהמסך. כשהיא בוכה הלב נקרע וכשהיא מעפעפת בגמלוניות רק רציתי לחבק אותה.

סצינה בין בראבא לרומי אבולפיה:

“זה בטח קשה להיות אתה” היא אומרת לו

דממה קלה

“לחפש פגמים כל הזמן”

מזל שהאולם היה חשוך ואלוהים עזר לי שלא נחנקתי באותה שניה מהפופקורן שהיה לי בפה, אבל המשפט הזה היה בשבילי כמו אגרוף בבטן. הכרתי פעם איש כזה והשנייה הזו בסרט העיפה לי את הוילון בשביל לראות את האמת ולאהוב את הסרט עוד יותר.

רוצו, רוצו לסרט, אני נהניתי מיליונים.

טריילר לסרט:

[youtube A4-29yPi5lA nolink]

אם אתם כבר כאן פרגנו לי בלייק  בבקשה ב SWEET DOOLY   תודה!

על מנת לקבל עדכון על כל מתכון חדש, בפינה השמאלית ב”עקוב אחרי” תוסיפו את המייל שלכם והעדכון אצלכם במייל. יום נהדר!!!

 s_z

 

 

 

עוד מהבלוג של דורית מנו - טל אור

Thumbnail

דג סלמון בתנור

ביום שישי אצלנו בארוחה דג הסלמון הוא להיט. בניגוד לדעה הרווחת אצלנו אין חריימה וגם לא דג עם רוטב. בפסח האחרון במקום הדגים המטוגנים הקלאסים הגשנו את הסלמון. זו היתה הצלחה היסטרית. הסלמון הוא הדג הנבחר עם התיבול המיוחד של...

תגובות

טופ 20 - בלוגים