הבלוג של סוזן בר

סוזן בר – הפקת אירועים וימי כיף לעובדים

גרה עם המשפחה בכפר תבור שבגליל התחתון, אוהבת להכיר אנשים ומקומות חדשים, יש לי חברה להפקת אירועים עסקיים לחברות וארגונים, ניסיון מעל עשור שנים, התמחות בימי כיף וגיבוש לעובדים, ערבי קונספט, יום האישה ואירוע משפחות בסימן... +עוד

גרה עם המשפחה בכפר תבור שבגליל התחתון, אוהבת להכיר אנשים ומקומות חדשים, יש לי חברה להפקת אירועים עסקיים לחברות וארגונים, ניסיון מעל עשור שנים, התמחות בימי כיף וגיבוש לעובדים, ערבי קונספט, יום האישה ואירוע משפחות בסימן חגים: חנוכה, פורים. אתר הבית: www.suzanbar.co.il

עדכונים:

פוסטים: 27

החל מאפריל 2010

תכנון נכון של יום כיף לעובדים

בכל שנה אני מתלבטת איך אני אפנק את העובדים שלי. כמנהלת משאבי אנוש, המחויבת הן לחובותיהם והן לזכויותיהם של העובדים, חשוב לי מדי שנה להעניק להם יום כיף. אבל יום כיף לעובדים יכול להיות הרבה דברים. היום, ארגון יום כיף לעובדים יכול להיות מסובך וקשה וללא עזרה מתאימה אפשר גם לאבד את הצפון.

מנהל משאבי אנוש הוא האדם האחראי על כוח האדם בחברה. תפקידו לגייס עובדים, להדריך אותם, לדאוג שיבצעו את עבודתם כראוי ולדאוג לרווחתם. בד”כ כאשר יש בעיה עם עובד או עובדת בחברה, היא קודם כל מונחת בפני מנהל משאבי אנוש ולרוב הוא גם זה שיפתור אותה. כחלק מתפקידו, מנהל משאבי אנוש מופקד גם על רווחתם ותפוקתם של העובדים. חלק מזה גם כולל ארגון וביצוע של ימי כיף לעובדים, על מנת להצליח עם ארגון היום כיף מומלץ ביותר להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית המתמחה בארגון ובהפקת אירועים עסקיים וימי כיף לעובדים.

ימי כיף לעובדים ידועים כימים המגבשים בין העובדים, המאפשרים הפוגה מהשגרה והנאה נטו. מעבר לכיף של העובדים עצמם, גם החברה מקבלת ערך מוסף מימי כיף לעובדים המגיע אליה בעקיפין – חיזוק הזיקה בין העובד למקום עבודתו וכתוצאה מכך תפוקה מרבית, נכונות, מסירות ולויאליות לעבודה.

בעבר ארגון יום כיף לעובדים היה פשוט יחסית: בוחרים מקום, מזמינים קייטרינג ואיזה מופע ובזה נגמר הסיפור בדרך כלל. היום הנושא הזה הרבה יותר מורכב.

ראשית, בעידן בו יש רצון למקוריות וחדשנות, כבר לא מסתפקים באירועים מוכרים ובנאליים. בכל שנה מנהל משאבי אנוש צריך לחשוב על יום כיף לעובדים שיהיה שונה משנה שעברה.

שנית, המבחר כה רב וגדול עד שמצד אחד זה מעניק הרבה אפשרויות, אך גם עשוי לבלבל מאד.

אז לפני שמתכננים יום כיף לעובדים חשוב לדעת מה הכי קרוב לעובדים ומעניין אותם. אם מדובר בחברת היי טק יכול להיות שביקור מודרך במוזיאון ולאחריו מופע סטנד אפ יהיה רלוונטי. לעומת זאת אם מדובר בעובדי מפעל, אולי דווקא יום כיף בפארק מים או טיול טרקטורונים ידבר אליהם יותר.

ניתן לערוך יום כיף, כמו הדוגמאות לעיל, כטיול או סיור, אך לעיתים, בשל שיקולי תקציב, אבטחה, תחבורה וכד’, דווקא עדיף לערוך יום כיף לעובדים במקום מסוים (מסעדה, חוף הים, אולם) או אפילו במקום העבודה עצמו (אם זה אפשרי) ולהזמין סדנת גיבוש וארוחה טובה..

במקרים בהם יש להזמין סדנא וארוחה, יש לדעת כיצד לנהל נכון את התקציב המיועד עבור יום כיף לעובדים. מנהלי משאבי אנוש רבים מתלבטים האם עדיף להשקיע באוכל או בתוכנית האומנותית (סדנא, מופע, פעילות), כיוון שאם האוכל לא יהיה טוב אף אחד לא ייהנה מהתוכנית ואם התוכנית לא תהיה טובה, אנשים ירגישו כי הם מבזבזים את הזמן.

חשוב להשקיע בשניהם אבל במידה. אם התקציב לא מאפשר ארוחות גורמה מפוארות בעלות חמש מנות לכל סועד – ותרו על זה. לפעמים אוכל טוב הוא מנה עיקרית עם תוספת ושתייה – אבל חשוב להקפיד על האיכות. באותו אופן גם לגבי הפעילות – לא חייבים להביא את שלמה ארצי להופעה. לפעמים דווקא סטנדאפיסט מתחיל יכול להיות מצוין, מצחיק וזול.

תכנון יום כיף לעובדים היא משימה לא פשוטה. לעיתים כדאי להיעזר במפיק אירועים לשם תכנון ראוי, מוקפד וטוב על מנת שהיום הזה אכן יהיה מוצלח. כלל חשוב הוא כי תכנון יום הכיף לעובדים הינו המפתח להצלחתו, יום הכיף לעובדים הנעשה בחוכמה, ביצירתיות ובראש פתוח,  עם המלצה טובה וניסיון של מפיק האירועים , עזרה בארגון, יום הכיף יהיה מוצלח ועוד ידברו עליו כל השנה.

עוד מהבלוג של סוזן בר

תצוגה מקדימה

הפקת אירועי קונספט לעובדים

הפקת אירועי קונספט לעובדים "כל אירוע מוצלח, מתחיל ברעיון מקורי ואם אין לכם כזה, אנחנו נמצא...

תצוגה מקדימה

הפקת אירועים עסקיים לחברות

הפקת אירועים עסקיים לחברות אירועים עסקיים חשובים מאוד ומהווים אבן דרך בכל חברה או ארגון. אם בעבר ראינו רק אירועים רשמיים, היום...

תצוגה מקדימה

האמת מאחורי ימי גיבוש לעובדים = סוזן בר הפקות

האמת מאחורי ימי גיבוש לעובדים "בשביל מה צריך מפיק אירועים על מנת לתכנן יום גיבוש לעובדים? " שאל אותי סמנכ"ל הכספים שבאתי אליו עם תוכנית ברורה, ליום...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה