הבלוג של superwomen

superwomen

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מפברואר 2018

אני לא ממש יודעת מאיפה להתחיל. הסיפור שלי לא התחיל היום. הסיפור שלי הוא כל החיים שלי. כל רגע ורגע ומאורע שעבר עליהם והביא אותי למה שאני כותבת עכשיו.

אני אשה בשנות ה30. נשואה לאיש מופלא ואמא לחמישה בנים (כן, אם הבנים שמחה…) שלא מוצאת את עצמה. שכששואלים אותי מה קורה איתי אני עונה “מוצפת” “מבולבלת” מצד אחד חולמת חלומות מטורפים ומלאת אנרגיות ומצד שני נמצאת בתחתית של התחתית מצד הביטחון העצמי. רגע אחד מרימה מועדון יולדות מעיף ורגע אחר מתבוננת על הבנות שמגיעות ולא מבינה למה הן שוב באו? רגע אחד חושבת שאני אמא טובה ומעצימה ורגע אחר (בעיקר אחרי ערב של צרחות) חושבת שצריך להוציא סטיקר “אמא פח” ולהדביק אותו עלי. רגע אחד משדרת המון שמחת חיים וברגע אחר מזכירה לכולן שבעצם אני חולה בהסוואה כי יש לי ברקורד 2 דכאונות. רגע אחד עפה על עצמי איך לפני חצי שנה שקלתי מעל ל100 קילו והיום אני סביב ה30 קג פחות ורגע אחר מאמינה שהנה מחר אני מעלה הכל חזרה וחוזרת להיות השמנה שהייתי. רגע אחד עומדת עם גב זקוף ומתגאה שאני מאמאקבע ורגע אחר בוכה לבן הזוג שלי שאני חייבת שהוא יהיה פה כי אני לא כזאת גיבורה…

אז היום ישבתי עם אחותי שניסתה לעזור לי להבין מה זה הפערים האלה??? ומה האמת? והיא עזרה לי לתת לזה שם קצת יותר אבל עוד לא לגמרי… ואחכ דיברתי בטלפון עם חברת ילדות שתוך כדי השיחה הבנתי שאני בעצם מרמה את העולם ואת עצמי. ושאני כל הזמן מפחדת שיגלו מי אני באמת. כי מאז שאני קטנה אני זוכרת שאמרו לי “יום אחד אני יגיד שאני הייתי המורה שלך” והועידו אותי לגדולות ואני תמיד הרגשתי שאני מחביאה סוד, שאני לא באמת טובה וצדיקה ושיום אחד כולם יגלו את האמת עלי… שהדפוס הזה חזר על עצמו. כי כל פעם שאמרו לי שאני אמא טובה מיד אמרתי להם זה פשוט כי אתם לא רואים אותי כשאני צורחת כמו משוגעת… שכל פעם שבאה מחמאה מהר עדפתי אותה עם ה”אמת” שלי. שאני לא באמת טובה כמו שהם חושבים שאני לא ראויה למחמאות שלהם. שאני שקר אחד גדול…. כי אני יודעת את מה שהם לא יודעים… שאני לא מושלמת!

ואז באה השיחה האחרונה שלי לאותו ערב, עם מישהי שלא מכירה את ההיסטוריה שלי. שמכירה אותי רק מהחצי שנה האחרונה. מישהי שראתה בעיקר את העוצמה שאני משדרת החוצה. ומישהי שלא מפחדת מזה. ובאתי ושטחתי בפניה את זה שבעצם אני חתיכת שקרנית. ויותר משאני מרמה את העולם אני מרמה את עצמי! כי אני אומרת לעצמי שאני אדם עם יכולות גדולות שריבונו של עולם רק רוצה להשפיע דרכו טוב לעולם, אבל באותה נשימה אני חוסמת את המעבר דרכי כי אני קופאת מהמחשבה שאני עלולה להתמודד עם דחייה. אותה דחייה שתוכיח שאני אכן לא שווה ולא ראויה… שאני אומרת לנשים לאפשר לעצמן לא להיות מושלמות אבל לעצמי אני לא מאפשרת.

ואז החברה שאלה אותי, מה זה SUPERWOMEN בשבילך? ונשארתי בלי מילים (זה לא קורה לי הרבה) מה זה SUPERWOMEN? אשה שלא טועה? שלא צועקת? שעושה הכל מושלם בחיים? שאין לה סודות אפלים? שלא נפלה מעולם? “את מי שאת בגלל מה שחווית ובגלל מה שעשית עם זה, את השילוב של מקומות מאוד גבוהים ותהומות מאוד עמוקים ועם זה אפשר להזדהות. וזה העולם האמיתי” ואז עניתי לה אני SUPERWOMEN האמיתית! זאת שמבינה שהמציאות לא מושלמת אבל יחד עם זה יודעת שיש לנו את הכח לשנות. זאת שלמרות שצרחה את נשמתה על הילדים הולכת ומתנצלת כי היא מאמינה שאולי בפעם הבאה היא תצליח להשתדל יותר. זאת שהילד שלה בן 8 כותב לה: “אני אוהב אותך מכל העולם, את אמא שכל פעם אני חוזר על זה קשה לך ואת מתגברת” זאת שלא מפחדת להראות לילדים שלה שהיא לא יודעת הכל ושגם היא טועה כדי שהם יקבלו את הכלים להתמודד עם החיים שיהיו להם. כל התגברות שלי היא מתנה להם, כל קושי שלי יעזור לי לבנות עוד כלי ולתת להם אותו (ולכל אשה אחרת בעולם) להתמודד עם העולם האמיתי!!!! וזה העולם האמיתי!!! עליות וירידות, חלומות ואכזבות וכל השאלה היא מה את עושה עם זה? מתייאשת או בוחרת?

אז אני בחרתי!

בחרתי לקפוץ למים ולהכריז על עצמי כSUPERWOMEN האמיתית! לתאר את עצמי, את מה שעובר עלי, לנרמל רגשות ולשנות את מודל הציפיה – אכזבה שאנחנו תמיד נמצאות בו. אני לא מדריכת הורים ולא יועצת זוגית לא בעלת עסק משגשג (עדיין) ולא פסיכולוגית. אני , אני. אחת שמנסה וטועה וקמה מחדש ולומדת ושוב טועה ושוב מנסה וחוזר חלילה. ויש הרבה רגעי חסד ויופי ואור. כאלה שצריך לבחור לראות אותם.

ואני יודעת שכל אחת שקוראת את זה היא SUPERWOMEN אמיתית בעצמה. זה ברור לי.

אנחנו רק צריכות לרגע לעצור ולראות את זה. את העוצמה הזאת. את כל מה שיש לנו לתת ולקבל עוד מהעולם.

חיבוק גדול לכל אחת במקום בו היא נמצאת.

ליאת

עוד מהבלוג של superwomen

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

יום נישואים מוששששלם!

קשה לי עם הפייסבוק זה האמת. במשך שנים הסתכלתי על כל ההתנהלות מהצד... בהתחלה נראה שאצל כולם הכל טוב - כולם בחו"ל, במסעדות מפוצצות, חוגגים עם האוהבים שלהם... אח"כ זה הלך לכיוון אחר. הוציאו את האיכסה החוצה (אבל אולי קצת בהקצנה)...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה