הבלוג של supergirl

supergirlife

שלי ונר בת 26 נשואה

עדכונים:

פוסטים: 11

החל מאוגוסט 2011

חבר’ה, חבר’ה רגע, רגע

מנדל צבינגי ופושקש

משחקים בכדורגל

כאן אצלנו במגרש

הם גרשו משם את נח

לא עזרו הצעקות

בוא נתפוס אותם בכוח

ונתקע להם מכות

כך נפתח שיר השכונה שנכתב בשנת 1963. אז היו סוגרים עניין עם כמה אגרופים וסטירות וכולם היו הולכים הביתה מבסוטים. היום, כשקטטה ממוצעת מסתיימת בדקירה ובביקור בחדר ניתוח, אפשר רק להתגעגע לימים בהם כמה בוקסים היו סוגרים עניין.

תופעת האלימות בקרב בני הנוער היא כיום כותרת יומית בכל המדיות החדשותיות, פשוט אי אפשר לברוח מזה. התחושה שנוצרת היא שיש החרפה – גם בכמות המקרים אבל בעיקר ברמת האלימות. זה מטריד במיוחד אם את אמא לילד שלכי תדעי את מי הוא יפגוש בדרך חזרה מבית הספר או כשהוא יוצא עם חברים אחר הצהריים.

אני מתארת לעצמי שאין אמא שלא מרגישה ככה. כשהילד שלך בסכנה, כל מה שאת רוצה זה רק לקחת אותו משם ולהגן עליו, גם אם צריך לעבור לגור באנטרקטיקה. מצידך, שיתהפך העולם כל עוד הילד שלך מוגן. כולנו רוצות לגדל את הילדים שלנו במקום הכי טוב. כולנו חולמות על בית במקום בו נוכל לשלוח את הילד לבית הספר, לחכות לו עם ארוחת צהריים כשהוא חוזר ולא לדאוג כשהוא יוצא לשחק בחוץ עם החבר’ה.

בחירת סביבת המגורים היא חשובה מאוד. נתונים כמו: קרבה למוסדות חינוך ומרכזי בריאות, פארקים וגנים ציבוריים, קירבה למקום העבודה, תכניות בניה ופיתוח אזוריות – כולם נתונים סביבתיים שחשוב לבדוק. כיום בעידן האינטרנט המידע נגיש וצריך פשוט להגיע אליו. כמי שכבר בתוך התהליך, אני ממליצה על הפוסט הזה כנקודת פתיחה טובה. הוא מתמצת את נושא חשיבות ההיכרות עם סביבת המגורים ומפנה למקורות מידע רלוונטיים.

אבל עם כל הכבוד לנתונים, רק אחד הוא באמת קריטי בשבילנו: סביבת מגורים שתהיה בטוחה עבור הילדים שלנו. את זה אפשר לבדוק רק בעבודת שטח. פשוט להתחיל להסתובב באזור  – בימים שונים, בשעות שונות, בימי חול ובסופ”ש, בגינות הציבוריות וליד בתי הספר – להרגיש את האווירה. לדבר עם תושבים, להגיד שאת חושבת לעבור לגור כאן ואת רוצה לשמוע האם זו סביבה טובה לגדל בה ילדים. אנשים יגידו את האמת, גם אם היא פחות נעימה. ואת כל הנתונים האלו לחבר עם האינטואיציה הנשית שלך בשביל לקבל תחושה של כן או לא.

אתן מבינות, אם בשנת 1963 היינו יכולות לסמוך על זה שהילדים יסתדרו כבר, ולבחור את מקום המגורים על פי נתונים כמו קירבה למקום העבודה של אבא, היום המצב השתנה. החרפת האלימות בקרב בני הנוער, העלתה למקום הראשון בסדר הבדיקות את התאמת סביבת המגורים לגידול ילדים. שאבא ייסע עוד עשרים דקות לעבודה בבוקר, לא יקרה כלום. אולי פעם שיר השכונה שוב ישקף את המציאות וסדר העדיפויות שוב ישתנה. עד אז, אל תהיו עצלניות, מדובר בילדים שלנו.

עוד מהבלוג של supergirl

תצוגה מקדימה

איך בוחרים את בר המים שאת רוצה וגורמים לבעל לחשוב שהוא בחר...

מכירות את הגברים האלה שלא אכפת להם לאכול גבינה שפג התוקף שלה לפני יום בטענה ש"הם סתם רושמים תאריך" או ששותים מי צינור גינה כי "כל המים אותו דבר" או שעושים פיפי באיזה שדה כי הם ממש לא יכולים להתאפק עד הבית? אני מכירה אחד כזה...

תגובות

פורסם לפני 8 years

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 9 years

כדי להיות יפה צריך לסבול

כתבה שראיתי היום ממש זעזעה אותי. מדובר בכתבה הזו : http://www.holesinthenet.co.il/archives/37018 בכתבה יש הדמייה של השתלת עקב של נעל ברגל אנושית. קריפי.  אבל מה שיותר מפחיד זה העובדה שהרעיון הזה, עד כמה שהוא...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה