הבלוג של styling_therapy

styling_therapy

ד"ר טלי סטולובי, עובדת סוציאלית קלינית, מרצה במכללה לחברה ואמנויות וחוקרת את הפסיכולוגיה של הלבוש. מפתחת סטיילינג תרפי - שילוב בין עולם הטיפול לעולם הסטיילינג.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מיוני 2016

“כולם קנו חולצות בית ספר בהנס ולא הייתה שם חולצה שתעלה עליי. הייתי בעול כורחי מישהי שהיא מחוץ לדבר הזה” דברי נטע בראיון לכאן חדשות (5.5.2018).

ההתחלה של נטע הייתה הסיוט הכי גרוע של כל מתבגרת. הבגדים הם שפה חברתית והמתח בין הרצון להשתייך לשבט לבין הרצון לחוש עצמי הכי חזק בשנות בית הספר, אבל לא לגמרי נעלם לעולם. כולנו חושבים במידה זו או אחרת על האנשים שיראו אותנו כשאנחנו מתלבשים בבוקר.

נטע מייצגת סטייל אחר, שונה, לא מתנצל. היא לא עסוקה בהסוואה על ידי הבגדים שלה, כמו כל כך הרבה נשים, אלא מתמקדת בבגדים שמרגישה בהם טוב. “אם לא ארגיש טוב על הבמה, עם השיר, עם הבגד, הפסדנו”. נטע עובדת עם סטייליסט אבל כל לוק עובר את אישורה, “אני שולטת בנראות שלי, אין לי דיסוננס כשאני רואה את עצמי” (fashion forward, 4.1.2018).

נטע ברזילי. צילום: דניאל קמינסקי

נטע ברזילי. צילום: דניאל קמינסקי

הסוד של נטע הוא כביכול המוזיקה. לדבריה המוזיקה היא שעזרה לה להכניס את עצמה לחברה. בעיניי, זו לא המוזיקה כמו הביטוי העצמי, שאיפשר לה לא רק לשרוד בשנים הקשות אלא לפרוץ החוצה ולהצליח. הביטוי העצמי המלא והבלתי מתפשר של נטע פילס את הדרך שלה להראות את הכישרון שלה, היופי והייחודיות, והעולם לא נשאר אדיש. אבל גם היום עליה להתמודד עם מציאות היותה אישה במידות שנתפסות לא סטנדרטיות בחברה. והיא עושה את זה בצורה שכולנו יכולות ללמוד ממנה. “יש תקופות שאני אוהבת את עצמי יותר ויש פחות, אבל אני בתמיד בכיוון של לחבק את עצמי, להיות מלאת חמלה אליי” אמרה (fashion forward, 4.1.2018). היא לא מוותרת על הנאמנות שלה לעצמה למרות הלחץ, הביקורת והציפיות ממנה. “אנחנו בונים לוק מראש, ואז אני עומדת מול המראה ואומרת ,לא! ואז צריכים לשנות הכל” (כאן חדשות, 5.5.2018).

נטע ממיסה את חיצי הביקורת עם הילת האהבה העצמית שלה. הנוכחות של נטע, היותה שם כפי שהיא, עוזרת לנערות ונשים אחרות להתמקד פחות בהסוואה, התנצלות והלקאה עצמית (על המשקל, על הסטייל, על הגיל..) ויותר בביטוי, קבלה וייחודיות. נטע היא דוגמא לזה שהשחרור האמיתי הוא להיות לגמרי את. וזה הכי דוז פואה.

ד”ר טלי סטולובי, חוקרת ומרצה במכללה לחברה ואמנויות. מפתחת שיטת סטיילינג תרפי, לעבודה על שינוי, חשיבה מחוץ לקופסה ודימוי גוף בריא באמצעות אופן הלבוש.

ב-1/6 יפתח הקורס הבא של סטיילינג תרפי לנשות מקצוע.

עוד מהבלוג של styling_therapy

תצוגה מקדימה

התחלה חדשה בארון הבגדים - סטיילינג תרפי

ברוכה הבאה לעולם הסטיילינג תרפי. סטיילינג תרפי, בקיצור, זו תרפיה בארון הבגדים. האם חשבת פעם מה הבגדים שלך אומרים עליך? האם חשבת פעם מה את רוצה שבגדייך יגידו עליך?  שמי ד"ר טלי סטולובי ואני אשת טיפול וסטייליסטית. פיתחתי את...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

דברים שלמדתי ממירי רגב

בשבוע האחרון שאלו אותי עליה בלי סוף. שמלת ירושלים של זהב. נראה כאילו כולם כבר ראו את השמלה הזו של מירי רגב, ולכולם יש מה לומר. מדהים איך שמלה אחת יכולה לעשות מה שמערך הסברה שלם לא יכול, ולגעת בכל כך הרבה אנשים בין רגע. כמה...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מזל טוב אימא קייט, חוזרת לסקיני? עיניי העולם נשואות לנסיכה קייט יוצאת מחדר הלידה

העולם עקב בהתרגשות אחרי הריונה של הנסיכה קייט, כי גם בעולם שלנו יש עדיין שרידים לפנטזיות על נסיכות ומלכים, וחיים של "באושר ובעושר". אבל אני לא בטוחה שהפנטזיה הזו היא נחלתה של קייט, שכל צעד ושעל שלה צולם לאורך...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה