הבלוג של styling_therapy

styling_therapy

ד"ר טלי סטולובי, עובדת סוציאלית קלינית, מרצה במכללה לחברה ואמנויות וחוקרת את הפסיכולוגיה של הלבוש. מפתחת סטיילינג תרפי - שילוב בין עולם הטיפול לעולם הסטיילינג.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מיוני 2016

העולם עקב בהתרגשות אחרי הריונה של הנסיכה קייט, כי גם בעולם שלנו יש עדיין שרידים לפנטזיות על נסיכות ומלכים, וחיים של “באושר ובעושר”. אבל אני לא בטוחה שהפנטזיה הזו היא נחלתה של קייט, שכל צעד ושעל שלה צולם לאורך ההיריון.

 חודש שמיני בסקיני ג'ינס. צילום: GettyImages

חודש שמיני בסקיני ג’ינס. צילום: GettyImages

נראה כי העולם השתגע, כי הלחץ עלינו לשמור על המשקל במהלך ההיריון ולחזור לבגדים הקודמים שלנו שניה אחריו, חזק יותר מאי פעם. תצלומי סלבס מדגמנות דקה לאחר הלידה יצרו נורמות בלתי אפשריות.

לידת תינוק הופכת את עולמנו ומשנה את חיינו, וטבעי שאנחנו רוצות “לחזור לעצמנו”. לא רק לגוף הקודם שלנו אלא לתחושת הביטחון והשליטה, לתחושת הזהות שלנו כפי שאנחנו מכירות אותה.

כל אימא מכירה את זה – במהלך ההיריון עיניים סקרניות בוחנות אותנו כל הזמן, בודקות כמה עלינו במשקל. המבט הכי חמור הוא המבט שלנו על עצמנו, והוא ממשיך לאחר הלידה. הדרך הטובה ביותר “לחזור לעצמנו” היא לא קבוצת אימהות רצות עם עגלה או אפליקציה לתמיכה בהרזיה. כדי לחזור לעצמנו במובן העמוק ביותר של המילה, צריך שינוי. שינוי בתפיסה ושינוי במבט שלנו על עצמנו.

סטיילינג יכול לעזור לנו בשינוי הזה. הלבוש צריך להיות מותאם לגוף שהשתנה ולא אוהב עוד סקיני נמוך או את הבגדים ההם מפעם. הלבוש צריך להתאים לזהות החדשה שלנו כאימא, ולהזכיר לנו שזכינו בתפקיד חיינו, וזה שווה הרבה יותר מאשר זה שאיבדנו את קו המותן.

אז נכון שאף אחת מאיתנו לא קייט מידלטון, אבל לטובת כל מי שעתידה לצאת מחדר הלידה בקרוב, או מי שיצאה מחדר הלידה ועוד לא “חזרה לעצמה”, כמה עצות סטיילינג תרפי:

  1. אם עודך בבית החולים, ברגע שמתאפשר לך, זנחי את הפיג’מה עם הלוגו של משרד הבריאות לטובת בגדים משלך. כאלה נעימים שנותנים לך תחושה של זהות ובית.
  2. נכון, בהתחלה הטרנינג והטייץ הם איזור הנוחות. אבל אל תהפכי אותם להרגל קבע. את חושבת שאף אחד לא רואה אותך, אבל את רואה את עצמך. שווה להשקיע במספר קטן של פריטי לבוש שאת מרגישה שאת נראית בהם טוב.
  3. כשאת נמצאת עם ילדיך בבית, אל תוותרי על הלבוש שלך. הלבוש מאפשר לך להיות עוד משהו חוץ מאימא במשמרת. כן, זה כולל גם איפור.
  4. עם כל הקושי שבדבר, נסי להוריד מעצמך לחץ להוריד משקל. לחץ ומתח מניעים אכילה רגשית, ויחד עם העייפות, זה לא המתכון להצלחה.
  5. סטייל של אימהות, יש דבר כזה! קיימים בעולם בגדים נוחים ושימושיים ועדיין מעניינים, משמחים ובעלי אופי. אל תוותרי על הסטייל שלך, הוא בדיוק מה שאת צריכה כדי להיוולד מחדש כאימא.

    צילום: gettyimages

    צילום: gettyimages

עוד מהבלוג של styling_therapy

תצוגה מקדימה

התחלה חדשה בארון הבגדים - סטיילינג תרפי

ברוכה הבאה לעולם הסטיילינג תרפי. סטיילינג תרפי, בקיצור, זו תרפיה בארון הבגדים. האם חשבת פעם מה הבגדים שלך אומרים עליך? האם חשבת פעם מה את רוצה שבגדייך יגידו עליך?  שמי ד"ר טלי סטולובי ואני אשת טיפול וסטייליסטית. פיתחתי את...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

דברים שלמדתי ממירי רגב

בשבוע האחרון שאלו אותי עליה בלי סוף. שמלת ירושלים של זהב. נראה כאילו כולם כבר ראו את השמלה הזו של מירי רגב, ולכולם יש מה לומר. מדהים איך שמלה אחת יכולה לעשות מה שמערך הסברה שלם לא יכול, ולגעת בכל כך הרבה אנשים בין רגע. כמה...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

הארוויזיון הוא רק קאבר - הניצחון הכפול של נטע ברזילי

"כולם קנו חולצות בית ספר בהנס ולא הייתה שם חולצה שתעלה עליי. הייתי בעול כורחי מישהי שהיא מחוץ לדבר הזה" דברי נטע בראיון לכאן חדשות (5.5.2018). ההתחלה של נטע הייתה הסיוט הכי גרוע של כל מתבגרת. הבגדים הם שפה חברתית והמתח בין הרצון...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה