הבלוג של styling_therapy

styling_therapy

ד"ר טלי סטולובי, עובדת סוציאלית קלינית, מרצה באוניברסיטת חיפה. סטייליסטית שיודעת שסטיילינג הוא תרפיה. מזמינה אתכן לפסיכולוגיה חיובית בארון הבגדים.

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מיוני 2016

כולנו נינט. כולנו לפעמים לובשות משהו שמעורר ביקורת.

כל אחת מאתנו עמדה לפחות פעם אחת בחייה במצב הזה, בדיוק כמו נינט על השטיח הוורוד, כשעיניי הסביבה נעוצות בה וחיצי הביקורת עפים. היצירתיות, הכישרון, ההישגים, כל אלה חשובים אך תמיד באים אחרי השאלה הביקורתית שכל אישה נתקלת בה, איך את נראית, ומה לבשת.

כשאתרי אופנה, בידור, ופורומים שונים מעלים לדיון דמויות נשיות ושואלים מי לבשה את זה טוב יותר, או האם הלוק “עובר” מבחן, זה גול עצמי לכולנו. זה מנציח את השיח הביקורתי שאנחנו אלופות בו. מחקרים הראו שנשים ביקורתיות ביותר כלפי נשים אחרות, ולאו דווקא גברים כמו שנדמה לנו. וכשאנחנו ביקורתיות כלפי אחרות אנחנו מאפשרות את הביקורת גם כלפינו. ברור שכל אישה היא המבקרת הקשה ביותר של עצמה, אבל מספיק מבט קצר בחבורת מתבגרות טיפוסית כדי להבין כמה מזיקה ופוגענית היא ביקורת מאישה אחרת.

ninetpink ninetpink.jpg1

סטיילינג הוא דרך דו כיוונית. בצד האחד, יש את “הלוק הנכון”, ה”בום”. מראה שיפיל אותם! הסטייליסטית היא שמובילה ומלבישה את האישה לפי הטרנדים האחרונים. הדגש על מבנה הגוף האידאלי הפרופורציונלי, “תיקונים” של גזרה וצבע שמטרתם לטשטש את “האמת המרה” – איננו מושלמות. בצד השני של הסטיילינג מסתתר העולם הפרטי, הרגשי, שבו כל אישה מסתכלת במראה ובוחרת בגדים לפי איך שהיא תופסת את עצמה, ואיך שהיא רוצה להיות. אישה שלומדת מהו הסטייל שלה ומפתחת אותו עם נאמנות לעצמה אינה מחויבת לטרנדים והרבה פחות פגיעה בפני ביקורת. אישה כזו היא הסטייליסטית הכי טובה של עצמה! היא תבחר בגדים שמתאימים לאישיות שלה, לתכונות שהיא רוצה לשדר, למסר המדויק שלה לסביבה, והניסיונות שלה בבגדים יהיו מתוך שליטה ואותנטיות.

ולגבי נינט והשמלה המדוברת, הגיע הזמן להוציא את הסטיילינג מהדיון השחוק של “מי עשתה את זה טוב יותר”. לבגדים שלנו יש השפעה ענקית עלינו כנשים וכחברה, וכדאי להשתמש בהם פחות לביקורת ויותר כדי לשאול: מה היית לובשת אם לא היית מפחדת? מהי ההשראה שלך? איך בא לך שיראו אותך? והאם היית מעזה ללבוש משהו שונה? שאלות כאלה יכניסו רגש ועומק לסטייל שלנו, ויעזרו לנו ליצור שפה שונה בדיון על נשים.

ד”ר טלי סטולובי, ד”ר לעבודה סוציאלית ומפתחת סטיילינג תרפי. מרצה במכללה לחברה ואמנויות. 

http://www.stylingtherapy.co.il

https://www.facebook.com/StolovyTali/

צילומים: קשת 12, פריימירת “בשבילה גיבורים עפים”.

עוד מהבלוג של styling_therapy

תצוגה מקדימה

התחלה חדשה בארון הבגדים - סטיילינג תרפי

ברוכה הבאה לעולם הסטיילינג תרפי. סטיילינג תרפי, בקיצור, זו תרפיה בארון הבגדים. האם חשבת פעם מה הבגדים שלך אומרים עליך? האם חשבת פעם מה את רוצה שבגדייך יגידו עליך?  שמי ד"ר טלי סטולובי ואני אשת טיפול וסטייליסטית. פיתחתי את...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

דברים שלמדתי ממירי רגב

בשבוע האחרון שאלו אותי עליה בלי סוף. שמלת ירושלים של זהב. נראה כאילו כולם כבר ראו את השמלה הזו של מירי רגב, ולכולם יש מה לומר. מדהים איך שמלה אחת יכולה לעשות מה שמערך הסברה שלם לא יכול, ולגעת בכל כך הרבה אנשים בין רגע. כמה...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

הארוויזיון הוא רק קאבר - הניצחון הכפול של נטע ברזילי

"כולם קנו חולצות בית ספר בהנס ולא הייתה שם חולצה שתעלה עליי. הייתי בעול כורחי מישהי שהיא מחוץ לדבר הזה" דברי נטע בראיון לכאן חדשות (5.5.2018). ההתחלה של נטע הייתה הסיוט הכי גרוע של כל מתבגרת. הבגדים הם שפה חברתית והמתח בין הרצון...

תגובות

פורסם לפני 8 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה