הבלוג של styling_therapy

styling_therapy

ד"ר טלי סטולובי, עובדת סוציאלית קלינית, מרצה במכללה לחברה ואמנויות וחוקרת את הפסיכולוגיה של הלבוש. מפתחת סטיילינג תרפי - שילוב בין עולם הטיפול לעולם הסטיילינג.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מיוני 2016

ברוכה הבאה לעולם הסטיילינג תרפי.

סטיילינג תרפי, בקיצור, זו תרפיה בארון הבגדים.

האם חשבת פעם מה הבגדים שלך אומרים עליך?

האם חשבת פעם מה את רוצה שבגדייך יגידו עליך?

 שמי ד”ר טלי סטולובי ואני אשת טיפול וסטייליסטית. פיתחתי את שיטת סטיילינג תרפי, שמבוססת על שימוש בשפת הבגד כדי לייצר שינוי חיובי בחיים, בכל התחומים ובעיקר בתחומי דימוי גוף ודימוי עצמי. השיטה שייכת לעולם הפסיכולוגיה החיובית ומכוונת לשנות דפוסי התנהגות מעכבים או מחלישים ולהעצים את תחושת האושר.

אני גיליתי את עוצמת הבגד באמצעות החוויה האישית שלי. ואני מגלה שוב ושוב את עוצמת הבגד דרך הנשים שעוברות בקליניקה שלי והקבוצות אותן אני פוגשת בארגונים ובמסגרות שונות. כל המפגשים הללו מחזקים בי את הידיעה שבגד  הוא הדרך “השטחית” ביותר לחשוף את העומק הטמון בנו ולחולל שינויים מדהימים בחיינו. הנה למשל הסיפור של מירי, סיפור אמיתי לגמרי, מרגש לגמרי, בשינוי פרטים.

בפגישת ההיכרות שלנו, מירי סיפרה שהיא לא “יודעת” להתלבש והייתה רוצה ללמוד להתלבש אחרת. היא מרגישה שהלבוש שלה מאוד שגרתי והיא לא מצליחה לפרוץ את הבנאליות של בגדיה. קוד הלבוש המשרדי חילחל לחייה והתקבע אצלה לאורך כל השבוע. מירי סיפרה גם שהיא מחפשת זוגיות כבר מספר שנים ומרבה במפגשים עם גברים לצורך היכרות. את המפגשים הללו היא מעבירה בדרך כלל במבוכה ושעמום, ולרוב הם מסתיימים באכזבה. היא הביעה תקווה ששינוי בתחום הלבוש יסייע לה למצוא בן זוג.

מירי החלה את התהליך בצילום עצמי יומי שארך כשבועיים. מירי הסכימה לצלם עצמה בשמחה, אולם בתמונות ששלחה אליי ניבטה דמותה עצובה בבגדים חדגוניים. תוך כדי התהליך שיתפה בהבנה, כי כל בגדיה נראים למעשה אותו הדבר. “אני קולטת שאני עומדת באותם בגדים רק בצורה קצת שונה, אותה עמידה שפופה כי לא כיף לי, מחכה שהיום הזה יגמר”. ניסיתי לברר ולדייק עמה מה השינוי שהיא זקוקה לו. מירי שיתפה אותי בתמונות מן העבר. התיאור שיקף ילדה שמזכירה בהתנהגות ובלבוש שלה בן (“טום בוי”), בודדה, עסוקה בריצוי הסביבה. “לא ברור לי למה הלבישו אותי ככה, ולמה סיפרו אותי כמו בן.. הבגדים ממש לא התאימו לי”. בסוף תהליך זה גיבשה הגדרה לשינוי לו היא זקוקה: “אני רוצה להרגיש יותר נשית, מושכת”. החלטתי לבצע עמה ניסיון בזמן אמת, לפני יציאה לדייט. ביקשתי ממירי ללבוש משהו שלא מאפיין אותה כלל. מירי הראתה לי ארבע אפשרויות לבוש ובחרנו את זו שמבחינתה הייתה הכי נשית, מושכת, ושונה מן הרגיל. מירי צילמה את עצמה לפני הפגישה בהתרגשות ומיד לאחריה דיווחה לי כי אמנם לא מצאה בן זוג, אבל הרגישה מעולה. היא אמרה כי הרגישה משוחררת יותר, דיברה יותר מהרגיל ושפת הגוף שלה השתנתה.

בהמשך בנינו את לוח ההשראה שלה יחד. מירי צללה לתוך עולם הסטיילינג בשמחה, הפנימה את כללי הסטיילינג והחלה לסדר את ארונה בין המפגשים כך שהבגדים ישקפו את ההתאמה המיטיבה למבנה הגוף שלה. העבודה שלנו לוותה בשאלות, כמו, מה מירי חושבת שהיא צריכה לשדר לעולם ומה היא רוצה לשדר. מירי התייחסה לדרך הלבוש של אמה והציפיות שאמה הנחילה לה לגבי נשיות, ציפיות שמירי לא התחברה אליהן מעולם. התהליך הזה אפשר למירי לחוות שחרור וגם לגבש לעצמה את הסגנון שלה, הן בלבוש והן בתקשורת מול אחרים. מירי קיבלה משובים מהסביבה שלה לגבי המראה שלה ואופן לבושה ואמרה כי היא מרגישה מושכת יותר. השינוי הזה לא היה לה קל והיה עלינו לעבד אותו. במפגשים הללו עסקנו בזיכרונות על הטרדות מיניות בעבר והחשש לשדר מיניות לצד הרצון להיראות מושכת בעיני גברים ולמצוא בן זוג. כשלושה חודשים לאחר תחילת הטיפול, מירי שינתה את כל אופן הלבוש שלה, ובמקביל חלו שינויים מדהימים נוספים בחייה: הקשר שלה עם אמה השתנה ואפשר למירי נפרדות לה היא הייתה זקוקה. היא ירדה במשקל,  וגם פגשה בן זוג, עמו היא בקשר עד היום.

 תהליך של שינוי דומה לגל שנוצר בעקבות זריקת אבן לבריכת מים. מן האבן נוצר גל ראשוני וממנו נולדים גלים נוספים, הולכים ומתפשטים ברדיוס הולך וגדל.

שינוי בהתנהגות יכול לעורר שינוי במחשבה, ברגש, או בשניהם. זו הפסיכולוגיה המדהימה של השינוי, אותה אני מגייסת לתהליכי סטיילינג תרפי. מירי ראתה לנגד עיניה את בגדיה, ואני ראיתי לאורך כל הדרך מבעד לבגדים. מירי השליכה את החלומות שלה על בגדים שונים ומיוחדים, ואני ראיתי דרך החלומות האלה פתח לשינויים להם היא זקוקה כדי להרגיש שונה ומיוחדת ולהביא את המהות שלה לכדי ביטוי.

זה הקסם של הסטיילינג תרפי. התחלה חדשה בארון הבגדים.

 Face_Book_profile_3

עוד מהבלוג של styling_therapy

תצוגה מקדימה

אין כניסה מעל 18 -- סטייל של מתבגרות. המדריך לאם המבולבלת.

היא קטנה אבל גדולה, היא באה בקבוצות, היא מהממת, היא בלתי מתפשרת, היא חיה כל דקה במקסימום, היא בסרט משל עצמה, ולך אין תמיד כתוביות.. היא המתבגרת שלך. "את תסבירי לי למה היא מתלבשת ככה?!" אימא שלה צועקת עליי בעוד המתבגרת שלה...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

הארוויזיון הוא רק קאבר - הניצחון הכפול של נטע ברזילי

"כולם קנו חולצות בית ספר בהנס ולא הייתה שם חולצה שתעלה עליי. הייתי בעול כורחי מישהי שהיא מחוץ לדבר הזה" דברי נטע בראיון לכאן חדשות (5.5.2018). ההתחלה של נטע הייתה הסיוט הכי גרוע של כל מתבגרת. הבגדים הם שפה חברתית והמתח בין הרצון...

תצוגה מקדימה

סטיילינג משפחתי : ארון של אמא ובת

האם סטייל עובר בגנים? ואיך משפיעה עלינו העובדה שאימא היא המלבישה הראשונה, האייקונית, שלנו? כל אם מכילה את בתה בתוכה וכל בת את אמה. כל אישה היא מעין שלוחה של אמה שבאה מן העבר, ושל בתה שבאה מן העתיד (Orbach, 1993). הבגדים  מקשטים את...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה