הבלוג של styling_therapy

styling_therapy

ד"ר טלי סטולובי, עובדת סוציאלית קלינית, מרצה במכללה לחברה ואמנויות וחוקרת את הפסיכולוגיה של הלבוש. מפתחת סטיילינג תרפי - שילוב בין עולם הטיפול לעולם הסטיילינג.

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מיוני 2016

שכבות נוצצות של טלוויזיה בפריים טיים וסטייל “נכון” יכולות לטשטש לפעמים אמת קשוחה, שבה אחוז לא מבוטל מהאוכלוסייה סובלים מחרדה ונוטלים כדורים כדי להפוך מציאות כואבת לנוחה יותר.

בפוסט אמיץ וחשוב של אסי עזר הוא כותב: “במשך חמישה ימים לא הייתי אני, הייתי שאריות של עצמי. כלפי חוץ אני נראה רגיל, מדבר רגיל, אוכל רגיל, אבל מבפנים זה כאילו אני נופל לבור. אין לי רצון לעשות כלום”.

זו הצצה לעולם של אדם שכלפי חוץ יש לו הכל ומבפנים יכול לחוות התפרקות. האדם הזה יכול להיות כל אחד מאיתנו. חרדה גורמת לאי שקט פיזי ונפשי, למחשבות על סכנה ולחוסר שליטה על תגובות בגוף. כמי שעבדה בבית חולים פסיכיאטרי במשך קרוב לעשור, וממשיכה לעבוד עם נשים בטראומה גם היום, ראיתי היטב כמה הנפש האנושית עדינה ושבירה. כל אחד יכול להגיע לסף של עצמו, ולחוות הצפה ושבר. התקף חרדה, דיכאון, אובססיות, קומפולסיות, וכל שסתום לחץ אחר. הפוסט של אסי חשוב לא רק כדי להציף מודעות לנושא, אלא גם כדי שאלפי העוקבים והעוקבות שלו יראו, כי מאחורי חשבון האינסטגרם עומד אדם, פשוט אדם, כמו כולנו. ויש בזה הקלה גדולה.

בעבודתי בסטיילינג תרפי אני פוגשת מידי יום את המרדף אחרי השלמות. הביקורת העצמית הנוקבת והמירוץ אחר הגוף הרזה והסטייל ההורס, ההזנה של הפיד באינסטגרם והשופוני על הסביבה, שתקף בכל גיל. הפכנו לחברה שמציגה תמונות עם פילטר, אבל מתחת יש נפש אנושית אנלוגית, עם צורך בערך עצמי, שייכות, אהבה, אישור.

במצבי משבר אנשים לא רוצים להתלבש. פיג’מה היא בגד הדיכאון הקלאסי. אבל דווקא אז, היכולת להתלבש היא היכולת להתחיל לחזור לתפקוד, ולהזכיר לעצמנו את תחושת הזהות והחיבור לעצמנו. דווקא בתקופות קשות, בגדים יכולים לעודד, לנחם. זה סטיילינג תרפי, וזה מאוד שונה מסטיילינג רגיל. הרעיון הוא ללמוד להתלבש בשביל עצמנו, ולא בשביל התמונה לפיד. מתוך החיבור הזה לעצמנו, אפשר לחזק את הנפש. אפשר ללמוד להשתיק את הקולות הביקורתיים, להוריד את הפוקוס מהסביבה ולהתמקד פנימה. שכבות הלבוש יכולות לעטוף אותנו אז מבפנים החוצה, ולחזק אותנו עד בוא הגל הבא.

אסי עזר, מתוך האינסטגרם שלו

אסי עזר, מתוך האינסטגרם שלו

עוד מהבלוג של styling_therapy

תצוגה מקדימה

התחלה חדשה בארון הבגדים - סטיילינג תרפי

ברוכה הבאה לעולם הסטיילינג תרפי. סטיילינג תרפי, בקיצור, זו תרפיה בארון הבגדים. האם חשבת פעם מה הבגדים שלך אומרים עליך? האם חשבת פעם מה את רוצה שבגדייך יגידו עליך?  שמי ד"ר טלי סטולובי ואני אשת טיפול וסטייליסטית. פיתחתי את...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

דברים שלמדתי ממירי רגב

בשבוע האחרון שאלו אותי עליה בלי סוף. שמלת ירושלים של זהב. נראה כאילו כולם כבר ראו את השמלה הזו של מירי רגב, ולכולם יש מה לומר. מדהים איך שמלה אחת יכולה לעשות מה שמערך הסברה שלם לא יכול, ולגעת בכל כך הרבה אנשים בין רגע. כמה...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מזל טוב אימא קייט, חוזרת לסקיני? עיניי העולם נשואות לנסיכה קייט יוצאת מחדר הלידה

העולם עקב בהתרגשות אחרי הריונה של הנסיכה קייט, כי גם בעולם שלנו יש עדיין שרידים לפנטזיות על נסיכות ומלכים, וחיים של "באושר ובעושר". אבל אני לא בטוחה שהפנטזיה הזו היא נחלתה של קייט, שכל צעד ושעל שלה צולם לאורך...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה