הבלוג של סטרומזה

stromz

34, כותבת. אוהבת. חושבת. לאו דווקא בסדר הזה.

עדכונים:

פוסטים: 26

החל מספטמבר 2012

אתמול בבוקר שוחחתי בטלפון, כהרגלי, עם חברתי מימי התואר הראשון במכללת ספיר, ליאור הרטוב. כמו בכל שיחה, הגענו לדבר על המצב הבטחוני בדרום ועל השיגרה הבלתי נסבלת שהתושבים שם חיים בה, כבר למעלה מעשור. שיגרה של הסלמות, פחדים, בומים, אזעקות, מסוקים, ריצה לממ”ד, פוסט טראומה, ביטולי אירועים, ותחושה חזקה ומתסכלת שהמצב לא משתנה, ואולי גם לא ישתנה.

משיחת הטלפון הרגילה הזאת, נולדה עצומה, שב-24 שעות נכתבו בה מעל 550 שמות, מעל 800 לייקים ועשרות שיתופים ותגובות. העצומה הביאה אחריה ציטוט בכתבה במהדורת מבט אמש וראיון באתר רוטר היום.

העצומה, “לא נגרם נזק ולא היו נפגעים”, היא זעקה לעזרה שהחלטנו לצעוק בשמנו ובשם תושבי הדרום שאומנם חזקים, אך הם בני אדם הזכאים לחיים בטוחים במדינתם. העצומה מבקשת לעורר את מודעות הציבור ואת הממשלה, למצוא פתרון של ממש למצב הביטחוני של כל כך הרבה תושבים שהוזנחו בידיו של הגורל.

מתוך העצומה: “מאז אותו יום ארור, בו החלה מסכת הטילים להוות חלק בלתי נפרד מנופיו של עוטף עזה, הבטיחו לתושביו הבטחות סרק. אירגנו פסטיבלים לניקוי המצפון ושלחו פילנתרופים, שיכסו בפלסטר, גידול ממאיר, שממשיך לגדול בצעדי ענק. כיפת ברזל אינה פתרון. היא סותם פיות זמני שפג תוקפו”.

התחלנו עצומה, ולא ידענו איך כדור השלג הזה יתגלגל.

כעת, כשיש היענות גדולה כל כך, חתימות רבות ותגובות של אנשים שרק חיכו שמישהו ירים את הכפפה ויגיד “עד כאן!”, כעת אנחנו צריכות עזרה על מנת לעלות שלב, להעלות רעיונות ולהעביר את הרעיונות הקיימים לשלב המעשים.

צבע אדום בכל המדינה


סרטים אדומים על כל רכב ברחבי המדינה, רמקול שישמיע אזעקת ‘צבע אדום’ ברחבת הכנסת, השבתת לימודים, שלטים של ‘צבע אדום’ בכניסה לעסקים שונים וכן הלאה. כל רעיון או הצעת עזרה יתקבלו בברכה בעמוד בפייסבוק. עזרו לנו להשמיע את קולו של הדרום האדום והאהוב ולגרום לשינוי אמיתי ולחזרה לשיגרת חיים שקטה, שכבר נשכחה.

עוד מהבלוג של סטרומזה

תצוגה מקדימה

הגברים שגרמו לי לבכות מרוב צחוק

לרכישת כרטיסים למופע הקרוב לחצו כאן... כסא בר, בקבוק מים, וילון אדום ומיקרופון. זה כל מה שיש על הבמה. מפחיד. אני בלחץ בשבילם. הלוואי שיהיה מצחיק. אני לא אוהבת סטנד אפ. אני מאוד אוהבת...

תצוגה מקדימה

הלילה בו התאהבתי במצפה רמון

בדרך למצפה רמון, כשהבניינים הגבוהים והכבישים הפקוקים מתחלפים בהרים בהירים וכביש ריק, דיברנו על מירוץ החיים, על השיגרה ועל עבודות ששוחקות את הנפש ולפעמים נשארים בהן בכל זאת. כשהגענו למצפה נזכרתי שיש גם חיים אחרים. את...

תצוגה מקדימה

רווקה זקנה

קוראים לי סיוון סטרומזה ואני רווקה בת 30, כמעט 31. למה רווקה? כי ככה יצא. כי ככה זרמו החיים, הגורל, "המצב", הנסיבות. לא, אין אצלי משהו "לא בסדר", הכל מתפקד (חוץ מהבלקברי). לא, אני ממש לא דוגמנית, אני מטר וחצי ויש לי חזה קטן, אבל אני...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה