הבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני... +עוד

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני זוכרת את עצמי, חוקרת מלידה של משמעות הקיום, רוצה לשתף אתכם באני מאמין שלי: 'להיצמד לאור' - להסכים שיהיה פשוט טוב. נתחכה כאן שבוע לאחר שבוע על הביטוי של 'להיצמד לאור' בחיי היומיום שלנו. על האפשרות לייצר לעצמנו חיים פשוטים וטובים כאן ועכשיו ועל העובדה כי לייצר חיים טובים זו מחוייבות ולא שאיפה בלבד. להיצמד לאור היא תורה של מעשים אשר משפרים את רמת הערנות שלנו. התורה חושפת בפנינו את הדברים המנהלים אותנו מבלי שאנו שמים לב, ומאפשרת לנו לראות את התמונה הרחבה ולהתנהל מתוך ערנות. חיוך גדול לכל מי שהגיע לכאן והמון טוב!

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מספטמבר 2010

הפוסט הזה קורא לכם לבחור להכתיר את עצמכם ואת סביבתכם למלכים, ההכתרה הזו של עצמכם הינה הכתרה מחייבת! היא מחייבת אתכם להיות ערניים. ערניים לדרכים בהם אתם מתנהלים בחייכם, ערניים לסביבתכם, שקטים שמה ששייך ומגיע לכם יהיה אכן שלכם. להיות מלך מחייב אתכם להודות על מה שיש בחייכם, מחייב אתכם לזכור את הכיוון בחייכם ואת סדרי העדיפויות הנגזרות ממנו. חג שמח! חג של שינוי תפיסתי ומעבר מתודעה של עבדות לתודעה של מלכות.

23/04/2011

אנחנו עדיין בחג הפסח, הכי טבעי היה לי להמשיך לכתוב לכם על היציאה מעבדות למלכות. חג הפסח הוא הזדמנות אדירה לבצע את שינוי התפיסה הזה, אני מוסיפה לכם עוד נקודות לשינוי התודעה, לעבור מתודעה של עבדות שנחקקה במוחנו מעברנו ומהדורות הקודמים לנו. אני מזמינה אתכם לתודעה החדשה, היא תודעת מלכות בה כל אחד הוא מלך. מלך מבחירה וללא שום תנאי, תודעה בה כל אחד בוחר לנהוג בחייו ובסביבתו כמו מלך. מתוך התנהגותו – תודעתו משתנה והוא מבין מהו מלך באמת. מלך החי בין מלכים.

לצעוד בדרך המלך

מלך נכנס דרך השער הראשי, עובר בדרך הראשית, מלך אינו מחפש פתחים צדדיים, אינו נחבא ממעשיו, מלך לא בוחר במניפולציות על מנת להשיג את מבוקשו, מלך אומר ברור את שהוא רוצה ועומד מאחורי המילה של עצמו. אל תחפשו דרכים עקלקלות על מנת להגיע למבוקשכם, מי שמחפש דרכים עקלקלות חי כנראה בתחושה שהדבר שהוא רוצה לא באמת מגיע לו. תפיסת מלך היא תפיסה שמה שאני רוצה מגיע לי ועל כן אין צורך לנסות להשיגו בהתחכמות, מרמה או בהסתרה.

מלך אמיתי דואג לטובת סביבתו

רצונו של מלך אמיתי לעולם יהא בהתאמה עם הטוב לסביבתו, מלך לא ירצה דבר מה אשר יפגע באחרים, וזאת מהסיבה שתפיסת מלך בת ימינו היא תפיסה שהוא והסביבה אחד הם, על כן לא יעשה מעשה אשר יפגע באחרים או בטבע סביבו.

להסתיר דברים זו עבדות

וגם אם עשה המלך טעות, יודה בה וידאג לתקנה ככל האפשר וזאת על מנת לחיות בחופש מלא. חיים תחת הסתרה ולו של הדברים הקטנים משולים לחיי עבדות. מלך בן ימינו חי בחופש מלא, ראו הרחבה ב’להיצמד לאור – לחיות מתוך חופש פנימי’, חופש מהאגו, חופש מטייטלים, תפקידים, חופש מכל הציפיות של הסביבה מ’איך הוא אמור לנהוג’, מלך אמיתי חי בחופש ונאמן לצו ליבו. חשוב שתהיו ערים לכך שכל דבר שאתם מסתירים ממישהו אחר מוריד מהחופש שלכם להרגיש מלכים.

מלך בן ימינו נשאר מלך בשל גמישותו

המלכים של פעם לא היו קשובים לשינויים סביבם, זו הסיבה שהרבה מהפכות הצליחו לשנות את מלכותם. להיות מלך במאה ה-21 מחייב גמישות אינסופית, מחייב חיים בתוך שינויים אינסופיים, מחייב פתיחות מחשבתית לעזוב את כל הידע בעבר ולדעת שהחדש מגיע מהלא ידוע. מלך סומך על עצמו וצועד בשקט ומתוך אמונה גדולה אל הלא נודע.

מלך יודע שמה ששלו – שלו.

לפני כשנתיים, הייתי בסדנת סופ”ש בצפון, בשיחה עם עמיתה לסדנא בנושא ‘דחיפות ולחץ למהר בחיים’, נתנה לי אותה בחורה דוגמא, היא אמרה: ‘דמייני שאומרים לך שעכשיו מחכה לך צ’ק של מליון דולר בדרום הארץ – האם לא היית נוסעת מיד לקחת אותו?’ עניתי לאותה בחורה ש’אם הצ’ק הוא שלי – הוא יחכה לי, למה עלי למהר לקחת אותו?’. תודעה של מלך היא תודעה שיש מספיק בעולם מהכל, שכל אחד מקבל את שלו ואין צורך למהר ולשים יד על משהו פן יעלם או ילקח ע”י מישהו אחר. לחיות מתוך לחץ שהדברים אינם מספיקים לכולם, שדברים ייעלמו או יילקחו – אלה הם חיי עבדות, עבדות לפחדים, עבדות לצימצום.

מלך תופס את המרחב שלו מבלי לדרוך על אחרים

מה דעתכם על הנשימה שלכם? האם שמתם לב שאתם לעיתים לא ממש נושמים, וגם כשאתם נושמים, האם אתם ממלאים את כל ריאותיכם בשפע של אוויר? לנשום לאט ובאופן מלא מאפשר לנו להתרחב לגודל המלא שלנו, להתרחב לתוך במרחב האינסופי, לתפוס את הגודל של מי שאנחנו (כמובן לא על חשבון אחרים) לתפוס את הגודל שלנו יחד עם ענווה שכל האנשים סביבנו גדולים ורחבים גם הם.

מלך רואה את האפשרות למלך בכל אדם

מלך אמיתי יודע כי גם הוא עבר כברת דרך ארוכה על מנת לשנות את תפיסתו מתפיסת עבד לתפיסת מלך. מתוך שכך, יודע הוא כי האפשרות לשינוי תפיסה זו קיים בכל אדם. כל אדם הנוהג כמלך מזכיר לאנשים סביבו את האפשרות לנהוג אחרת, התזכורת יכולה להיות הדדית, כל יום מישהו אחר יכול לנהוג באצילות נפש ולהיות התזכורת היומית לסביבתו.

מלך יודע מה סדר העדיפויות בחייו

מלך יודע מה סדרי העדיפויות בחייו, הוא אינו מתבלבל מלחץ סביבתו, הצורה בה הינו רוצה לחיות עומדת ברורה ונקייה אל מול עיניו. על כן, כל פיתוי לסטייה ממנה נתפס על ידו בברור ונעצר הרבה לפני ביצועו ומנגד כל אפשרות למעשה המקדם אותו למחוז חפצו מזוהה על ידו בברור ונעשה בשמחה לשם קידום מטרתו.

מלך מודה על הטוב בחייו ונותן לסביבתו

מעצם אמירת תודה על כל הקיים בחיינו אנו חשים ברי מזל וערים לכל הטוב הקיים בחיינו, ההודיה טומנת בחובה תפיסת מלכות, כך גם הנתינה, גם אם יש לנו מעט מעט, עצם הנתינה לאחרים הופכת אותנו למלכים, הופכת אותנו לבעלי ‘יש’, בכך שיש לנו ממה לתת. תמיד יש ממה לתת, גם אוזן קשבת היא נתינה – נתינה של ליבנו לאחר.

הפוסט הזה קורא לכם לבחור להכתיר את עצמכם ואת סביבתכם למלכים, ההכתרה הזו של עצמכם הינה הכתרה מחייבת! היא מחייבת אתכם להיות ערניים. ערניים לדרכים בהם אתם מתנהלים בחייכם, ערניים לסביבתכם, שקטים שמה ששייך ומגיע לכם יהיה אכן שלכם. להיות מלך מחייב אתכם להודות על מה שיש בחייכם, מחייב אתכם לזכור את הכיוון בחייכם ואת סדרי העדיפויות הנגזרות ממנו. חג שמח! חג של שינוי תפיסתי ומעבר מתודעה של עבדות לתודעה של מלכות.

_____________________________________________________________________________________________________

מפגשי ‘להיצמד לאור’ מתקיימים אחת לשבוע בימי ד’ בת”א, בין השעות 21:00-22:30. התשלום לפי הרצון והיכולת עד 30 ש”ח למפגש. במפגש הקרוב 27.4.11: להיצמד לאור – הסוף לספק’. לפרטים נוספים – פנו אלי: [email protected]

להצטרפות ל’להיצמד לאור’ בפייסבוק ליחצו כאן

____________________________________________________________________________________

עוד מהבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור - היו השראה לאחרים אך אל תתערבו בדרכם

בעבר חשבתי ש'לשנות את העולם' זה mission חדור הרבה כוח, עד לפני כמה שנים חשבתי שצריך להטיף לאחרים כאשר הם הולכים ב'דרך שגויה'. היום אני יודעת שאין מושג 'דרך שגויה', כי לעיתים הטעות הכי גדולה מחזירה אותנו לדרך הישר, לעיתים הנפילה...

תצוגה מקדימה

להיצמד לאור - לדעת לריב

נשמע מוזר הצרוף הזה של 'מריבה' ו'אור' – ובכל זאת, כדי לראות את האור יש לעיתים לגעת בחושך. אני רואה יותר ויותר אנשים המפחדים לריב, מפחדים להגיד לאחר את דעתם השונה, מפחדים לומר מה מפריע להם, מה קשה להם, מפחדים לעמוד על שלהם אל...

להיצמד לאור – עולם שכולו טוב?

חברים לעת צרה איך אתם יודעים אם אדם קרוב אליכם הוא חבר טוב? האם כאנושות הגדרנו חבר כמי שתומך בנו בעת קושי? איך אנחנו יודעים אם יש לנו משפחה טובה, אמא, אבא, אח טוב? האם אנו מגדירים אותם לפי הנוכחות שלהם כשאנו באמת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה