הבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני... +עוד

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני זוכרת את עצמי, חוקרת מלידה של משמעות הקיום, רוצה לשתף אתכם באני מאמין שלי: 'להיצמד לאור' - להסכים שיהיה פשוט טוב. נתחכה כאן שבוע לאחר שבוע על הביטוי של 'להיצמד לאור' בחיי היומיום שלנו. על האפשרות לייצר לעצמנו חיים פשוטים וטובים כאן ועכשיו ועל העובדה כי לייצר חיים טובים זו מחוייבות ולא שאיפה בלבד. להיצמד לאור היא תורה של מעשים אשר משפרים את רמת הערנות שלנו. התורה חושפת בפנינו את הדברים המנהלים אותנו מבלי שאנו שמים לב, ומאפשרת לנו לראות את התמונה הרחבה ולהתנהל מתוך ערנות. חיוך גדול לכל מי שהגיע לכאן והמון טוב!

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מספטמבר 2010

רבים האנשים שחושבים שיש איזה ‘סוד’, שאם ילמדו אותו, כל חייהם ישתנו ויהיו מעתה אחרים, אותם האנשים חושבים שאחרי שיגלו את ה’סוד’ יוכלו לנוח על זרי דפנה וחייהם ישייטו להם בנעימים.

27/09/2010

האגו לא הולך לשום מקום, רק שאנחנו לא נותנים לו לנהל את המצב

רבים האנשים שחושבים שיש איזה ‘סוד’, שאם ילמדו אותו, כל חייהם ישתנו ויהיו מעתה אחרים, אותם האנשים חושבים שאחרי שיגלו את ה’סוד’ יוכלו לנוח על זרי דפנה וחייהם ישייטו להם בנעימים.

ה’סוד’ הגדול הוא שאין שום ‘סוד’, ה’סוד’ הגדול הוא שהחיים הם עבודה מתמדת, ה’סוד’ הכי גדול עבורי הוא ‘סוד ה-בחירה’. סוד ה-בחירה, הוא שהבחירה בידינו כל רגע, כל שניה, בכל מהלך, יש לשאול את עצמנו: בחרתי באור או בחרתי בחושך? האם המעשה שאני עושה מקדם אותי להיצמד לאור או מקדם אותי להיצמד לחושך? בקיצור כל מעשה שאני עושה, אני שואל לפניו האם זו ‘היצמדות לאור’? או ‘היצמדות לחושך’? אם תהיו כנים עם עצמכם – התשובה תהיה ברורה. ולעיתים אותו מעשה בסיטואציות שונות יהיה היצמדות לדבר אחר, על כן, אין ולא תהיה רשימת מכולת של היצמדויות לאור או לחושך, הכל נתון ויחסי לשלב ההתפתחותי בו אתם נמצאים, לנסיבות, לאירועים, לכיוון אליו אתם הולכים והכי חשוב לתחושות שהמעשה עושה לכם בגוף.

שוב תגידו שאני לא נותנת לכם תשובה ברורה – נכון. אין תשובות ברורות, אין כללים וחוקים כתובים, בכל אופן לא עוד, כל מה שהיה בעבר, היה קשור לשלב התפתחותי קודם, בו נאמרו חוקים וכללים ברורים, נכון להיום נדרשת ערנות מלאה ולכן לכל סיטואציה נדרשת פעולה שונה כדי להיצמד לאור. אדגים בדוגמא מהעולם הפשוט שמדבר אל כולנו – תזונה. החלטתי לעשות דיאטה, ההארה היתה: אם ארד במשקל ארגיש יותר טוב עם עצמי, ולכן במחוייבות לטוב שלי, אני מתחייבת לרדת במשקל. (אני בוחרת בכוונה להביא כאן לפניכם דוגמאות פשוטות מחיי היומיום ולא דוגמאות על התעוררות רוחנית קוסמית וכל אותן מילים שגורות היום על התפתחות, וזאת מכיוון שבסופו של יום, הבחירות באור או בחושך, באות מהדברים הכי פשוטים, כשנדע לבצע אותן ביומיום, בדברים הפשוטים, נדע ליישם אותן גם בדברים הנעלים כמו חזון, יעוד, שינוי חברתי ועוד..) אז נחזור לעינייני דיאטה מתוך כוונה להביא עוד טוב לחיי, במקרה כזה ‘עוגת שוקולד’ היא הצמדות לחושך, וכל פעם שאעמוד מול עוגת שוקולד אצטרך להיזכר שהיא לא מקרבת אותי לאור ולטוב שאני רוצה לעצמי. יחד עם זאת יש מקרים בהם אני בארוע יומולדת, כולם חוגגים ואוכלים עוגה, ביס אחד מהעוגה יתן לי חווייה של יחד, חווייה שאני לא בעונש, חווייה שמותר לי לאכול את העוגה ואני בוחר רק לטעום ולא לאכול חתיכה שלמה, כל התחושות האלה יכולות לקרב אותי לאור, זאת בתנאי שאני שלם איתם ובתנאי שלא מיד אחריהן יגיע שיפוט עצמי בתוך הראש על החתיכה שטעמתי. כל עוד אטעם מן העוגה והחוויה בראשי תהיה נעימה, אזי נצמדתי לאור, והבאתי טוב לחיי, לכן אין נכון /לא נכון, אין טוב ורע, אין רצפטים ברורים. היום במאה ה-21 עם שפע האפשרויות הקיימות כל רגע ועם המודעות השופעות, נדרשים אנחנו, האנשים, לערנות מוגברת בכל שניה, מה נכון לרגע זה, מה מתאים לעכשיו? ויחד עם זאת אנו נדרשים להתמדה ולמחוייבות. שני הדברים יחד כלל אינם פשוטים ואף קשים מאד לביצוע, אולם אני מבטיחה לכם, שעם האימון על הדבר, תגיע גם ההשתכללות בבחירה הנכונה כל רגע. מתוך טעויות נוכל ללמוד להתפתח ולדייק את בחירותינו. אולם הדבר החשוב מכל כאן הוא שהאחריות לבחירות נשארת אצלנו ורק אצלנו. אנחנו אדונים לחיינו. אין גורם חיצוני שאומר לנו מה לעשות, אנו נדרשים להחליט לבד. לבד, מה נכון עבורנו בכל רגע.  אין יותר השענות על מורים /גורו למיניהם וכד’   לא ולא. כל האחריות עוברת אלינו. אנו מחוייבים להיות ערניים. הערנות מתפתחת ומשתכללת מכל פעולה ומכל תוצאה שבאה בעקבותיה. בדוגמא של הדיאטה שהבאתי, אכלתם את העוגה, מה שתרגישו לאחר מכן, יתן לכל משוב האם בחירתכם תאמה את ההיצמדות לאור או לחושך, מתוך ערנות לתחושות שאחרי, תדעו לצפות לסיטואציה הבאה להתנהג כך או אחרת וחוזר חלילה.

 

אחזור לשם הקטע: ‘האגו לא הולך לשום מקום, רק שאנחנו לא נותנים לו לנהל את המצב’, גם אחרי שנים של עבודה עצמית, התגלית היא שהאגו תמיד שם, המחשבות שלו תמיד קיימות באפשרות, והעבודה של נטרול האגו היא עבודת חיים, ולא עבודה חד פעמית. עבודת נטרול האגו היא ערנות מתמדת, מי שחשב שיעשה כמה סדנאות / טיפולים / יקרא כמה ספרים ו… הופ חייו ישתנו, נכנס אט אט לדרך ומבין שזה כל הסיפור עבודה מתמדת, זו הדרך להיצמד לאור, זו דרך של עשייה מתמדת מתוך בחירה ומחוייבות.

זה לא עוד לימוד כמו איך לרכב על אופניים ואחריה ידיעה, זה ללמוד כל יום איך להימנע מחושך, ללמוד כל רגע איך להכניס עוד אור, ליפול ולקום, לנסות שוב ושוב תוך השתפרות מתמדת, אסור לכם להתייאש, אין כאן כישלון או הצלחה כי הטעות נותנת למידה מרובה, לעיתים יותר מההצלחה, ובתנאי שבדקתם, חקרתם, עשיתם חשבון נפש אמיתי, הודתם לשיעור והתקדמת הלאה  ב ש מ ח ה.

עוד מהבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור - היו השראה לאחרים אך אל תתערבו בדרכם

בעבר חשבתי ש'לשנות את העולם' זה mission חדור הרבה כוח, עד לפני כמה שנים חשבתי שצריך להטיף לאחרים כאשר הם הולכים ב'דרך שגויה'. היום אני יודעת שאין מושג 'דרך שגויה', כי לעיתים הטעות הכי גדולה מחזירה אותנו לדרך הישר, לעיתים הנפילה...

תצוגה מקדימה

להיצמד לאור - לדעת לריב

נשמע מוזר הצרוף הזה של 'מריבה' ו'אור' – ובכל זאת, כדי לראות את האור יש לעיתים לגעת בחושך. אני רואה יותר ויותר אנשים המפחדים לריב, מפחדים להגיד לאחר את דעתם השונה, מפחדים לומר מה מפריע להם, מה קשה להם, מפחדים לעמוד על שלהם אל...

להיצמד לאור – עולם שכולו טוב?

חברים לעת צרה איך אתם יודעים אם אדם קרוב אליכם הוא חבר טוב? האם כאנושות הגדרנו חבר כמי שתומך בנו בעת קושי? איך אנחנו יודעים אם יש לנו משפחה טובה, אמא, אבא, אח טוב? האם אנו מגדירים אותם לפי הנוכחות שלהם כשאנו באמת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה