הבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני... +עוד

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני זוכרת את עצמי, חוקרת מלידה של משמעות הקיום, רוצה לשתף אתכם באני מאמין שלי: 'להיצמד לאור' - להסכים שיהיה פשוט טוב. נתחכה כאן שבוע לאחר שבוע על הביטוי של 'להיצמד לאור' בחיי היומיום שלנו. על האפשרות לייצר לעצמנו חיים פשוטים וטובים כאן ועכשיו ועל העובדה כי לייצר חיים טובים זו מחוייבות ולא שאיפה בלבד. להיצמד לאור היא תורה של מעשים אשר משפרים את רמת הערנות שלנו. התורה חושפת בפנינו את הדברים המנהלים אותנו מבלי שאנו שמים לב, ומאפשרת לנו לראות את התמונה הרחבה ולהתנהל מתוך ערנות. חיוך גדול לכל מי שהגיע לכאן והמון טוב!

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מספטמבר 2010

לעיתים נדמה לנו שאנחנו רק ‘משנים מקום עבודה’, ‘משנים מקום מגורים’, ‘מביאים עוד ילד לעולם’, רק ‘מתחילים פרוייקט חדש’ – אל תתבלבלו, כל התחדשות המתרחשת בחייכם היא התחדשות שלכם, התחדשות בתוככם, היא דורשת מכם יכולות חדשות, כוחות חדשים, היא דורשת מכם שינוי, זה אתם שמתחדשים על מנת שהחדש יופיע בחייכם ולכך נדרש תהליך. תהליך של התחדשות.

30/07/2011

התחדשות עבורי היא סם החיים. החיים הם תמיד בתנועה מתמדת, בבריאה מחדש כל רגע.

התחדשות היא להיוולד מחדש, לברוא את עצמי ואת מציאות חיי כל פעם מחדש. התחדשות היא תהליך.

האם אפשר להיצמד לאור מבלי להתחדש???

המציאות מתחדשת איתנו או בלעדינו, החיים הם בתנועה מתמדת, מהירות התנועה הולכת וגדלה ככל שהשנים עוברות, ובוודאי במאה ה-21, אינסוף שינויים מתרחשים אל מול עיננו, ומה איתנו???

כמו נחש המשיל את עורו

כך גם עלינו להתחדש, להתעדכן אל מול המציאות המשתנה סביבנו.

בדקו איפה בחייכם אתם כבר לא מסונכרנים עם המציאות, זה יכול להיות בקריירה, בהורות, בזוגיות, בטכנולוגיה, באיכות הסביבה, בהתפתחות אישית ועוד…

או איפה אתם ממש רוצים לבצע שינוי בחייכם ומשהו לא מאפשר זאת.

עד כמה אתם מחוייבים להתחדשותכם?

אני רואה סביבי אנשים רבים אשר מתחילים לבצע שינוי בחייהם ו….עוצרים.

משתתפי השיעורים כבר שמעו את הסיפור על הטייס הראשון שהצליח להמריא, רבים ניסו להמריא לפניו, הם האיצו את המהירות עד אשר כל המטוס רעד בחוזקה, כשהרעד גבר הם עצרו. הטייס הראשון שהמריא עשה דבר אחד שונה, כשהרעד גבר – הוא האיץ ושם עוד ועוד גז….  עד אשר המטוס המריא!

ייתכן שאתם עוצרים שניה לפני שהחדש מתגלה?

כשמחליטים לחדש דבר מה בחיינו, עלינו לדבוק במטרה ולעמוד בכל הרעידות, המכשולים והאתגרים הניצבים בפנינו, זהו כל ההבדל בין המתחדשים לבין אלה שעוצרים או מבצעים ‘אחורה פנה’.

אני אוהבת לכנות את הפניה הזו לאחור: סיבוב פרסה. אל תבצעו סיבוב פרסה בדרך אל חייכם החדשים, בדרך אל יצירה, בריאה חדשה.

בריאה חדשה יכולה להיות הקמת עסק חדש, בניית זוגיות חדשה, לימודים במסלול חדש, שינוי קריירה, הבאת צאצא חדש לעולם, הקמת בית חדש, הקמת קבוצה חדשה ועוד אינסוף אפשרויות אשר עלו במוחכם ועתה נשאר להוציאן לאור, לגרום להן לקרות במציאות.

זיכרו, בעת התחדשות יופיעו תמיד אתגרים אשר תפקידם להכין אתכם לקראת חייכם החדשים, אם תעמדו באתגרים תזכו לפגוש את חלומכם במציאות. אם תבצעו פניית פרסה בכל התקלות בקושי ייתכן ותבצעו תסריטים חוזרים ונשנים בחייכם במקום ליצור תסריט חדש בכל פעם.

בעת התחדשות אין פניית פרסה.

התחדשות היא תקופה, היא תהליך, היא אינה מתרחשת ברגע. חשוב שתדעו זאת ותתארגנו לכך בהתאם. תקופה של התחדשות מצריכה אנרגיה רבה. האנרגיה נדרשת מכיוון שאתם בוראים את עצמכם ואת מציאותכם מחדש. לשם כך ממליצה לקרוא את:  ‘להיצמד לאור – ניהול אנרגיה’.

לפני שהחדש מופיע יש תהליך של התפרקות

פעמים רבות אנו אומרים ‘התחדשות’ ומתכוונים לזמן בו החדש מופיע. אולם ההתחדשות עצמה מתרחשת לפני שהחדש מופיע, כמו הריון המתרחש לפני שהתינוק יוצא לאוויר העולם, כך ‘התחדשות’ היא התהליך לפני שהחדש יוצא לאור. בעת התחדשות פעמים רבות עולים וצפים פחדים רבים המנסים לעכב אותנו ולמנוע מאיתנו לבצע את השינוי, הפחדים האלה הם כמו כוח המשיכה שרוצה שהמצב יישאר כפי שהיה, הם מושכים אותנו לחזור למוכר ולידוע. זיכרו, התחדשות והחדש נמצאים באזור הלא מוכר והלא ידוע. אל תפחדו להיות שם, שם נמצאת פריצת הדרך שלכם.  ממליצה לקרוא בעת התחדשות את הספר ‘כשהדברים מתפרקים*’, הספר עוזר להחזיק מעמד בתוך תהליך ההתחדשות, שמן הסתם כולל בתוכו התפרקות המבנים הישנים, זאת כדי לאפשר מקום ומרחב לדברים החדשים.

כמו תקופת השלכת לפני צמיחת העלים החדשים, כך התחדשות כוללת בתוכה התפרקות והיפרדות מהישן, התפרקות כזו היא לעיתים כואבת.

לחברי הנמצאים בתהליך מעבר משכירים לעצמאים אני תמיד אומרת: ‘אם זה היה קל, כולם היו עושים זאת’, זיכרו הקשיים הם חלק מההתחדשות, הם חלק מהבריאה מחדש, אל תבהלו מהם, אל תבצעו פניית פרסה לאחור כל פעם שקשה. אם החלטתם ללכת לעבר מקום חדש בחייכם – לכו קדימה אל המקום – הישארו בדרך כשפניכם קדימה עד שהחדש שרציתם יתגלה לנגד עיניכם.

זה אנחנו שמתחדשים

לעיתים נדמה לנו שאנחנו רק ‘משנים מקום עבודה’, רק ‘משנים מקום מגורים’, ‘רק מביאים עוד ילד לעולם’  או ‘רק מתחילים פרוייקט חדש’ – אל תתבלבלו, כל התחדשות המתרחשת בחייכם היא התחדשות שלכם, התחדשות בתוככם, היא דורשת מכם יכולות חדשות, כוחות חדשים, היא דורשת מכם שינוי, זה אתם שמתחדשים על מנת שהחדש יופיע בחייכם ולכך נדרש תהליך. תהליך של התחדשות.

___________________________________________________________________________________________________________________

שיעורי ‘להיצמד לאור’ מתקיימים אחת לשבוע

בימי ג’ בקריית טבעון, בימי ד’ בתל אביב

הלימודים מתקיימים בין השעות 21:00-22:30.

מתארגנת פתיחת קבוצה נוספת בת”א אחה”צ

התשלום לפי הרצון והיכולת עד 30 ש”ח למפגש. 

לפרטים נוספים – פנו אלי: [email protected]

להצטרפות ל’להיצמד לאור’ בפייסבוק ליחצו כאן

___________________________________________________________________________________________________________________

כשהדברים מתפרקים

עצה לבבית לזמנים קשים

פמה צ’ודרון

בבודהיזם הטיבטי כפי שהוא מוצג על ידי פמה צ’ודרון, הרגעים הקשים בחיים הם הזדמנות מיוחדת במינה לחוות בצורה עמוקה את ארעיות החיים, להרחיב את מנעד החיים ולפתוח במסע רוחני. באוסף של שיחות עם תלמידים שנערכו בין השנים 1987 – 1994 מראה צ’ודרון באמצעות רגעים מיוחדים בחייה שלה, ותוך ציטוטים של מורים טיבטים דגולים אחרים, איך ניתן להפיק חיים מלאים יותר ואף לגעת בנצח, באמצעות הרגעים בהם נשמטת הקרקע מתחת לרגלינו מרוב פחד וכאב.

עוד מהבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור - היו השראה לאחרים אך אל תתערבו בדרכם

בעבר חשבתי ש'לשנות את העולם' זה mission חדור הרבה כוח, עד לפני כמה שנים חשבתי שצריך להטיף לאחרים כאשר הם הולכים ב'דרך שגויה'. היום אני יודעת שאין מושג 'דרך שגויה', כי לעיתים הטעות הכי גדולה מחזירה אותנו לדרך הישר, לעיתים הנפילה...

תצוגה מקדימה

להיצמד לאור - לדעת לריב

נשמע מוזר הצרוף הזה של 'מריבה' ו'אור' – ובכל זאת, כדי לראות את האור יש לעיתים לגעת בחושך. אני רואה יותר ויותר אנשים המפחדים לריב, מפחדים להגיד לאחר את דעתם השונה, מפחדים לומר מה מפריע להם, מה קשה להם, מפחדים לעמוד על שלהם אל...

להיצמד לאור – עולם שכולו טוב?

חברים לעת צרה איך אתם יודעים אם אדם קרוב אליכם הוא חבר טוב? האם כאנושות הגדרנו חבר כמי שתומך בנו בעת קושי? איך אנחנו יודעים אם יש לנו משפחה טובה, אמא, אבא, אח טוב? האם אנו מגדירים אותם לפי הנוכחות שלהם כשאנו באמת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה