הבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני... +עוד

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני זוכרת את עצמי, חוקרת מלידה של משמעות הקיום, רוצה לשתף אתכם באני מאמין שלי: 'להיצמד לאור' - להסכים שיהיה פשוט טוב. נתחכה כאן שבוע לאחר שבוע על הביטוי של 'להיצמד לאור' בחיי היומיום שלנו. על האפשרות לייצר לעצמנו חיים פשוטים וטובים כאן ועכשיו ועל העובדה כי לייצר חיים טובים זו מחוייבות ולא שאיפה בלבד. להיצמד לאור היא תורה של מעשים אשר משפרים את רמת הערנות שלנו. התורה חושפת בפנינו את הדברים המנהלים אותנו מבלי שאנו שמים לב, ומאפשרת לנו לראות את התמונה הרחבה ולהתנהל מתוך ערנות. חיוך גדול לכל מי שהגיע לכאן והמון טוב!

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מספטמבר 2010

נשיאת גנטיקה של מחלה היא נשיאת פוטנציאל, המחלה בפוטנציאל יכולה להיות שומר ראש מצוין שלכם בכך שתביא אתכם לערנות מתמדת. חישבו על הגנטיקה במשפחתכם. מה מהגנטיקה הזו לא הייתם רוצים בחייכם? שימו לב, גנטיקה היא פוטנציאל בלבד, עליכם האחריות מה יצא ממנה החוצה ומה לא.

09/07/2011

השבוע אני בוחרת להעלות שאלה מהותית נוספת בסוגיית הבחירה בחיים פשוט טובים: האם יש דברים אשר הגנטיקה קבעה עבורנו? האם יש דברים בהם אין לנו חופש בחירה???

אתחיל בלהזכיר את הפוסט: להיצמד לאור – חוכמת הבחירה’ – המסביר איך גם כאשר לכאורה אין לנו בחירה, ניתן לבחור.

אמנם יש דברים בהם אין לנו בחירה: הגובה שלנו, מבנה גופנו, צבע עורנו, ההורים שלנו, הילדים שלנו…

נטיות גנטיות

אך מה באשר לנטייה גנטית להשמנה? נטייה גנטית לכעס? לדכאון? נטייה גנטית ללחץ דם, סוכרת וכד’? מה באשר נטייה גנטית למחלות כאלה ואחרות?

את הידע שאני רוצה לחלוק עמכם השבוע למדתי בשנותי הרבות בפיזיקל אימורטליטי.

האם נשיאת גנטיקה של מחלות היא גזר דין?

שימו לב, נשיאת גנטיקה של מחלה היא נשיאת פוטנציאל, מחלה בפוטנציאל יכולה להיות שומר ראש מצוין שלכם בכך שתביא אתכם לערנות מתמדת.

דוגמא מחיי האישיים: הידיעה שלי שאימי נפטרה מסרטן שד בגיל צעיר יחסית, עוזרת לי להתמיד בהליכות הבוקר, לשמור על תזונה נכונה, לשמור על הזמן שלי לעצמי, לדאוג לבצע טיפולים שונים ועוד…

להפוך את הגנטיקה לשומר ראש

חישבו על הגנטיקה במשפחתכם. מה מהגנטיקה הזו לא הייתם רוצים בחייכם?

שימו לב, נשיאת גנטיקה של מחלה מסויימת היא פוטנציאל בלבד, עליכם האחריות מה יצא ממנה החוצה ומה לא.

הכלים לכך הם: חקירהערנותעשייה וחוזר חלילה…

1. חקירה – הקשר בין מחלות להתנהגות בחיים.

כעת הביטו באנשים במשפחתכם אשר אצלם הגנטיקה יצאה לאור, כלומר הגנטיקה שאינכם רוצים, באה אצלם לידי ביטוי. בצעו חקירה מקיפה אילו התנהגויות נוספות באות לידי ביטוי אצל אותם האנשים.

לדוגמא סרטן שד יכול להופיע אצל נשים אשר מעניקות לסביבתן ואינן מעניקות לעצמן, מחלות לב עלולות להופיע אצל מי שחי באופן אינטנסיבי ואשר ‘לוקח ללב’ ונלחץ תוך כדי החיים האינטנסיביים.  מחלות פרקים עלולות להופיע אצל אנשים נוקשים, חסרי גמישות לנוכח המציאות המשתנה. מחלות כבד יכולות לבוא עקב כעסים רבים הנאגרים בבטן. דיכאון יכול להופיע אצל אנשים מסתגרים, הנמנעים מחברה, הנמנעים מאירועים. נטייה גנטית להשמנה יכולה לחבור עם הכחשה, עצימת עיניים אל מול דברים לא נעימים בחיים.

בצעו חקירה מעמיקה והבינו כי הגנטיקה שלכם אכן נושאת פוטנציאל למחלות מסוימות, אך היא גם נושאת פוטנציאל להתנהגויות מסוימות בחיים. בדקו מהן ההתנהגויות התומכות במחלות הגנטיות שאתם נושאים.

2. ערנות – כיצד אני נוהג בחיי?

זיכרו: התנהגויות אלה מלבות את הפוטנציאל הגלום של המחלה. שימו לב!!! השורה הזו קריטית וחשובה, אני חוזרת עליה: ההתנהגויות האלה מלבות את הפוטנציאל הגלום של המחלה!

כלומר, לא בהכרח נשיאת גנטיקה של מחלות הופכת אדם לחולה, מה שכן יכול לגרום למחלה היא ההתנהגות של אותו אדם. בידי האדם חופש הבחירה האם לנהוג באופן שיוציא את המחלה לפועל או לא.

3. עשייה – נהגו אחרת בחייכם.

בחרו לנהוג אחרת בחייכם. הבחירה הזו אינה קלה! מכיוון שההתנהגויות עוברות אף הן מדור לדור, אולם ההתנהגויות אינן כורח, יש לנו אפשרות לבחור לנהוג אחרת, זו עבודה רבה, הכוללת ערנות להתנהגויות האלה בתוכינו, והכוללת עשייה בשונה מההרגלים והדפוסים שלנו. כשמבינים מה עומד על הפרק, כשמבינים שבבריאותנו אנו עוסקים, ניתן למצוא את הכוח והדרייב לעשייה זו.

וחוזר חלילה….

אני מדגישה את העניין החוזר של: חקירה – ערנות – עשייה – חקירה – ערנות – עשייה – ושוב…..  אני מזכירה לכם את הפרק השני ב’להיצמד לאור’: ‘הסוד הגדול’. ו’הסוד הגדול’ הוא עשייה מתמדת, ניצחון על הדפוסים וההרגלים בכל רגע מחדש, אין ניצחון אחד לחיים שלמים, אם ברצוננו לנצח את הגנטיקה עלינו לבחור לעשות אחרת בכל יום ובכל רגע מחדש! שימו לב העשייה מול הגנטיקה היא עבודת חיים. כך גם כל עבודת ההיצמדות לאור – עבודת חיים.

שימו לב שהגנטיקה באה לידי ביטוי בנושאים רבים מעבר למחלות, שימו לב לגנטיקה המשפחתית שלכם בנושא של כסף, איכות חיים, הגשמה, סגנון הורות ועוד ועוד…

תזונה וגנטיקה

בשבוע שעבר שוחחתי על הקשר בין תזונה ואור, התזונה יכולה אף היא למתן את הגנטיקה ולמנוע ממנה לצאת לפועל, או להמריץ אותה ולגרום לה להופיע. שימו לב כי במרבית המשפחות יש מאכלים מסורתיים, יש מסורת של אופן האכילה (עם לחם/בלי לחם, הרבה סוכרים או מעט, בשר עם פחממות או ללא ועוד..) ישנה אפשרות שהאוכל המסורתי במשפחתכם יכול להיות מזון המלבה את הגנטיקה או החוסם את הגנטיקה מלצאת לפועל. תנו על כך את דעתכם כדי שתוכלו לבחור תזונה שתמעיט את המחלות שעוברות בגנטיקה המשפחתית שלכם.

לשמור על הגנטיקה הטובה

בואו נעבור לצד החיובי של המתרס, יש מרכיבים גנטיים מצוינים בכל אחד מאיתנו: אריכות ימים, כושר גבוה, עור חלק, שיער לגברים : ) , ועוד….

אל תקחו את הגנטיקה הטובה כמובן מאליו, גם היא מושפעת מהתנהגויות בחיים. בצעו גם כאן חקירה מעמיקה, שאלו למשל מה עושה את הסבא הזה מחייך תמיד ושמח גם בגיל 90? מה עושה את הדודה הזו צלולה בגיל כה מתקדם? מה מאפשר את הכושר הגבוה של הדוד הזה? ועוד…

גם בדברים הטובים בצעו חקירה מעמיקה, היו ערניים להתנהגויות המאפשרות לגנטיקה הטובה לבוא לידי ביטוי ועשו את כל הנ”ל בחייכם.

עלינו האחריות ללמוד מהדורות הקודמים את ה’סודות’ שהם למדו בחייהם.

עלינו האחריות לאמץ מהם את הדברים הטובים ובכך לחסוך לעצמנו את הלמידה מחדש.

עלינו האחריות ללמוד איך לשפר עוד יותר את התנהגויותינו ובכך למנוע מגנטיקה שאינה רצויה לבוא לידי ביטוי.

עלינו האחריות ללמד את הדורות הבאים אחרינו חיים טובים עוד יותר.

לנצח את הגנטיקה זה מאתגר וזה אפשרי!

שבוע נפלא!

___________________________________________________________________________________________________________________

שיעורי ‘להיצמד לאור’ מתקיימים אחת לשבוע

בימי ג’ בקריית טבעון, בימי ד’ בתל אביב

הלימודים מתקיימים בין השעות 21:00-22:30.

התשלום לפי הרצון והיכולת עד 30 ש”ח למפגש. 

לפרטים נוספים – פנו אלי: [email protected]

להצטרפות ל’להיצמד לאור’ בפייסבוק ליחצו כאן

___________________________________________________________________________________________________________________

עוד מהבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור - היו השראה לאחרים אך אל תתערבו בדרכם

בעבר חשבתי ש'לשנות את העולם' זה mission חדור הרבה כוח, עד לפני כמה שנים חשבתי שצריך להטיף לאחרים כאשר הם הולכים ב'דרך שגויה'. היום אני יודעת שאין מושג 'דרך שגויה', כי לעיתים הטעות הכי גדולה מחזירה אותנו לדרך הישר, לעיתים הנפילה...

תצוגה מקדימה

להיצמד לאור - לדעת לריב

נשמע מוזר הצרוף הזה של 'מריבה' ו'אור' – ובכל זאת, כדי לראות את האור יש לעיתים לגעת בחושך. אני רואה יותר ויותר אנשים המפחדים לריב, מפחדים להגיד לאחר את דעתם השונה, מפחדים לומר מה מפריע להם, מה קשה להם, מפחדים לעמוד על שלהם אל...

להיצמד לאור – עולם שכולו טוב?

חברים לעת צרה איך אתם יודעים אם אדם קרוב אליכם הוא חבר טוב? האם כאנושות הגדרנו חבר כמי שתומך בנו בעת קושי? איך אנחנו יודעים אם יש לנו משפחה טובה, אמא, אבא, אח טוב? האם אנו מגדירים אותם לפי הנוכחות שלהם כשאנו באמת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה