הבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני... +עוד

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני זוכרת את עצמי, חוקרת מלידה של משמעות הקיום, רוצה לשתף אתכם באני מאמין שלי: 'להיצמד לאור' - להסכים שיהיה פשוט טוב. נתחכה כאן שבוע לאחר שבוע על הביטוי של 'להיצמד לאור' בחיי היומיום שלנו. על האפשרות לייצר לעצמנו חיים פשוטים וטובים כאן ועכשיו ועל העובדה כי לייצר חיים טובים זו מחוייבות ולא שאיפה בלבד. להיצמד לאור היא תורה של מעשים אשר משפרים את רמת הערנות שלנו. התורה חושפת בפנינו את הדברים המנהלים אותנו מבלי שאנו שמים לב, ומאפשרת לנו לראות את התמונה הרחבה ולהתנהל מתוך ערנות. חיוך גדול לכל מי שהגיע לכאן והמון טוב!

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מספטמבר 2010

הפוסט הזה מציע לכם מבט חדש על מזון. לא עוד דיאטה וספירת קלוריות אלא מזון כפלטפורמה להתפתחות. להיצמד לאור היא יכולת התעלות של התודעה. התודעה שלנו בנויה שלבים, שלבים, ניתן לראות את המציאות בצורה שונה מהשלבים השונים. טיפוס במעלה התודעה אינו מתאפשר עם מזון המושך אותנו מטה לתודעה נמוכה.

02/07/2011

הפוסט הזה נכתב בהשראתה של אילנה רוגל – נטורופתית, מחברת האנציקלופדיה: ‘על רוח וחומר’.

זהו הפוסט ה-42 בבלוג ‘להיצמד לאור’. אנו עוברים כאן בכל שבוע, נושא אחר נושא והופכים לערניים יותר ויותר לדברים המכניסים לחיינו אור ולדברים המכניסים לחיינו חושך.

השבוע אני מרשה לעצמי להביא שיחה חדשה ומעניינת על תזונה.  מקווה שתהיו פתוחים לשמוע : )

לפני כארבע שנים, לאחר מפגש אישי עם אילנה רוגל, הבנתי שתזונה היא הזנת הגוף שלי. הבנתי לראשונה את עומק המושג: הזנה.

לראשונה שוחחתי על מזון לא ממקום של קלוריות ודיאטה אלא ממקום של חיזוק הגוף שלי ודרכו חיזוק הנפש וחיזוק הדרך שאני עושה בחיי.

מגיל צעיר מאד הייתי עצמאית ובעלת חברה. כשהגעתי לאילנה רוגל הייתי כשלוש שנים לאחר גירושין, עבדתי כשכירה תקופה קצרה והרגשתי כי חסרים לי הכוחות לחזור להיות עצמאית, התזונה של אילנה רוגל השיבה לי את כוחותי. תוך ארבעה חודשים עזבתי את מקום העבודה והקמתי את מכון המחקר שבבעלותי.

כבר ציינתי שאנו חיים בעולם של תדרים. כאשר אנו ב’אור’, אנו בתדר פתוח, תדר של אמונה, שמחה, תדר שמקרין אור גדול החוצה, אור שיוצא מאיתנו לסביבה. כאשר אנו ב’חושך’ אנו בתדר סגור, מצומצם, לעיתים מפוחד או בחוסר אמונה וחוסר בטחון ביכולתנו.

לכל סוג מזון יש תדר

עגבניה היא אש, דגים הם זרימה, בשר מקרקע לאדמה, עוף מביא לריחוף ומעוף, חציל הוא שליטה ועוד ועוד… כך עוברת אילנה רוגל על כל רכיב מזון ומסבירה את התדר הייחודי שלו, זאת ועוד היא מתאימה לכל אדם את תדרי המזון המתאימים לו, והמתאימים לשלב בו הוא נמצא בחייו.

עד כמה אנו ערים לחומרים ולתדרים הנכנסים לגופנו?

אם הייתם רוכשים רכב חדש בעל הוראות מדויקות לגבי סוג הדלק המתאים לו, לא הייתם מעלים בדעתכם להכניס לרכב דלק מסוג אחר. מדוע לגופנו אנו מכניסים לעיתים (אם לא לעיתים קרובות) חומרים מזיקים רבים ותדרים שאינם מקדמים אותנו ולעיתים אף מורידים אותנו מטה.

האם אתם מכירים מצב בו אתם נכנסים לחדר מסויים ומרגישים בו פשוט טוב, לעומת חדר בו אינכם מרגישים נעים, המצב הזה מתאר תדרים של חדרים שונים, תדר של חדר מושפע ממה שהתרחש בתוכו. כך גם תדר של מזון מושפע מהאופן בו גדל ומהאופן בו הגיע אל שולחננו ואל גופנו, חישבו על בעלי החיים שאנו אוכלים, חשוב כי לא יעברו התעללות בדרך אל גופנו, חישבו על הירקות והפירות שאנו אוכלים האם עברו ריסוס, חישבו על המזון המעובד שאנו אוכלים באילו תנאים הוכן, כל אלה משפיעים אף הם על התדר של המזון הנכנס לגופנו.

האינסטינקטים שלנו לא תמיד עובדים נכון

כפי שכאשר אנחנו במקום נמוך, אנו נמשכים למקומות עוד יותר נמוכים, כך גם כשאנו במקום נמוך אנו נמשכים למזון עם תדר שיוריד אותנו. דווקא כשאנו לא במיטבנו בא לנו לאכול איזה בורקס או עוגה טובה…  כאשר אנרגטית התדרים שלהם רק יורידו אותנו מטה וימנעו מאיתנו להצליח לחזור אל האור.

שוחחנו כאן בלהיצמד לאור על דרכים רבות בהן אנו בוחרים להיצמד לאור ולא לפעול ע”פ ההרגלים והדפוסים שלנו אשר מן הסתם מושכים אותנו לעיתים לחושך, לעיוורון.

לאכול מתוך בחירה

הערנות שאני מציעה לכם השבוע היא ערנות לכל דבר הנכנס לגופכם. ערנות למשמעות שלו על חייכם, לגודל ההשפעה של הרכיבים הנכנסים לגוף שלכם. חשוב מאד להבין כי לבעלי חיים שונים יש תדרים שונים של אנרגיה, כאשר אנו אוכלים אותם, האנרגיה שלהם הופכת לחלק מהאנרגיה שלנו. זו הסיבה שביהדות חל איסור לאכול בעלי חיים מסוימים אשר תדר האנרגיה שלהם יכול להוריד את תדר האנרגיה שלנו.

להיצמד לאור היא יכולת התעלות של התודעה. התודעה שלנו בנויה שלבים, שלבים, ניתן לראות את המציאות בצורה שונה מהשלבים השונים. למשל בעת חיכוך עם בן הזוג, משלב תודעתי נמוך יראה כל אחד את צדקתו בלבד, אך משלב תודעתי גבוה יותר נוכל לראות את התמונה הרחבה ואת הצדדים השונים בסיפור, כשנתפס גבוה יותר בתודעה נשאל את עצמנו מה יש לנו ללמוד מתוך החיכוך הזה, איך נוכל להתפתח ממנו וכך הלאה… ברגע שהבנו כי היצמדות לאור מצריכה יכולת לעלות בשלבי התודעה, עלינו להבין כי עליה בשלבי התודעה מצריכה מזון מתאים. בדיוק כפי שלא הייתם סוחבים משקולות בעת טיפוס על הר גבוה, כך עליכם להתאים את המזון הנכנס לגופכם בעת עבודת טיפוס תודעתי.

טיפוס במעלה התודעה אינו מתאפשר עם מזון המושך אותנו מטה לתודעה נמוכה. לדוגמא קמח לבן הינו בעל תדר של דבק, הוא מעצים את התלות באדם בעל פוטנציאל להיות תלותי, ומנגד אם אתם אנשים אשר אחרים נתלים עליכם דרך קבע, קמח לבן מעצים את התדר שיתלו עליכם. אם אתם מהנתלים או אם אתם מאלה שנתלים עליהם – קמח לבן מעצים את התדרים האלה והם חוסמים מכם לעלות שלב תודעתי.

אם את אשה ‘שטלתנית’, : )  כזו שרוצה להחליט איך ומה יקרה ובאיזה אופן, אני מקווה שאת כבר יודעת כי שליטה היא בסופו של דבר עבדות, (ראי פירוט ב’להיצמד לאור – מעבדות למלכות’) מסתבר כי חציל הינו בעל תדר המעלה את השליטה, מנגד דגים הינם בעלי תדר של זרימה, אם תאכלי מהם תוכלי להעלות את יכולתך לזרום עם הנסיבות ועם החיים.

יש עוד דוגמאות רבות נוספות, אני עוצרת כאן ומזמינה אתכם להתבונן מחדש על המושג: ‘הזנה’. אני מזמינה אתכם לבחון כיצד אתם מזינים את הגוף שלכם ועם אילו תדרים. זאת על מנת שתוכלו לבחור בחירה חופשית מתוך ערנות כיצד להזין נכון את גופכם.

אז מה עושים? – עושים!

ההבנה העמוקה של השפעת המזון על חיינו נותנת כוח לעמוד בפיתויים ולבחור אחרת. עלינו לשנות את התדרים הנכנסים לגופנו. יש שממליצים על תקופת ניקוי הגוף מהרעלים והתדרים שהכנסנו, מבצעים זאת ע”י שתיית מיץ ירוק (אני מכינה אותו מפטרוזיליה, סלרי, תפוח, מלון, נענע ומים בבלנדר) ואכילת פירות, ירקות וקטניות בלבד מספר ימים.

אם תרצו לבצע ניקוי יש נטורופטיות רבות המציעות ליווי לתהליך זה.

עם או בלי ניקוי, שימו לב מה אתם מכניסים לגוף שלכם, ברור כי כימיכלים המרכיבים מזון מעובד אינם בעלי תדר רצוי, כך גם הורמונים הנמצאים בשפע בביצים לא אורגניות ועוד..

עוד ניתן לקרוא באינציקלופדיה של אילנה רוגל על התדר של כל מזון ולהתאימו למצב בו אתם נמצאים, אם אתם בתקופה של סערה ואש בחייכם, אל תוסיפו מזון המלבה זאת כמו עגבניה, אם אתם חסרי אנרגיה – עגבניה תעזור מאד. אם אתם מרגישים שיש לכם רעיונות רבים אך דבר לא יוצא לפועל, ייתכן שבשר בקר יעזור לקרקע אתכם והוציא לפועל את רעיונותיכם. אם אתם חסרי מעוף ויצירתיות, אכילת עוף יכולה לתרום.

וכן אני ממליצה ללכת למפגש עם אילנה רוגל, המפגש אינו שיגרתי אך יכול לגרום לתפנית בחייכם. ובכלל כל יעוץ תזונתי ישפר את התדרים שאתם מכניסים לגופכם גם אם יתבצע ע”י תזונאי קונבנציונלי שאינו מדבר את שפת התדרים. תתחילו מלהוריד רעלים הנכנסים לגוף, מדהים לראות איך כל התודעה משתנה בעקבות שינוי תזונה. עד שלא תנסו, לא תדעו.

מזון כמרפא

חלק נירחב באנציקלופדיה מוקדש להתאמת מזון למחלות שונות, כאשר מבינים את הכוח של הזנת הגוף, מבינים איך המזון יכול לתמוך בגוף, לחזק אותו לתת לו את הכוחות לרפא את עצמו.

אנו שלם אחד. אנו שלם המורכב מ:

על מנת לעלות במעלה התודעה עלינו לטפל בכל אחד מהמרכבים שלנו: גוף, נפש, שכל ונשמה. אם אחד המרכיבים יישאר מאחור, לא נוכל להתרומם בלעדיו.

תזונה נכונה היא דאגה לגוף שלנו על מנת שנוכל לעלות מעלה לתודעה גבוהה.

שבוע של בחירות טובות.

___________________________________________________________________________________________________________________

שיעורי ‘להיצמד לאור’ מתקיימים אחת לשבוע בימי ד’ בת”א, בין השעות 21:00-22:30.

ביום חמישי השבוע נפתחת קבוצת לימוד ‘להיצמד לאור’ בקריית טבעון

התשלום לפי הרצון והיכולת עד 30 ש”ח למפגש. 

לפרטים נוספים – פנו אלי: [email protected]

להצטרפות ל’להיצמד לאור’ בפייסבוק ליחצו כאן

___________________________________________________________________________________________________________________

עוד מהבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור - היו השראה לאחרים אך אל תתערבו בדרכם

בעבר חשבתי ש'לשנות את העולם' זה mission חדור הרבה כוח, עד לפני כמה שנים חשבתי שצריך להטיף לאחרים כאשר הם הולכים ב'דרך שגויה'. היום אני יודעת שאין מושג 'דרך שגויה', כי לעיתים הטעות הכי גדולה מחזירה אותנו לדרך הישר, לעיתים הנפילה...