הבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני... +עוד

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני זוכרת את עצמי, חוקרת מלידה של משמעות הקיום, רוצה לשתף אתכם באני מאמין שלי: 'להיצמד לאור' - להסכים שיהיה פשוט טוב. נתחכה כאן שבוע לאחר שבוע על הביטוי של 'להיצמד לאור' בחיי היומיום שלנו. על האפשרות לייצר לעצמנו חיים פשוטים וטובים כאן ועכשיו ועל העובדה כי לייצר חיים טובים זו מחוייבות ולא שאיפה בלבד. להיצמד לאור היא תורה של מעשים אשר משפרים את רמת הערנות שלנו. התורה חושפת בפנינו את הדברים המנהלים אותנו מבלי שאנו שמים לב, ומאפשרת לנו לראות את התמונה הרחבה ולהתנהל מתוך ערנות. חיוך גדול לכל מי שהגיע לכאן והמון טוב!

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מספטמבר 2010

חברים לעת צרה

איך אתם יודעים אם אדם קרוב אליכם הוא חבר טוב? האם כאנושות הגדרנו חבר כמי שתומך בנו בעת קושי? איך אנחנו יודעים אם יש לנו משפחה טובה, אמא, אבא, אח טוב? האם אנו מגדירים אותם לפי הנוכחות שלהם כשאנו באמת צריכים?

ייתכן שלמדנו להרגיש אהובים באמת, להרגיש שבאמת אכפת לאחרים מאיתנו בעיקר כאשר הם כואבים את כאבנו??

אם כך הדבר הרי עלינו לשמר את הכאב, הקושי, הסבל והחסר בחיינו על מנת שיעזרו לנו: א. להבדיל בין ‘חבר’ ל’לא חבר’. ב. להבדיל בין מי שאיתנו באמת לבין מי שלא. ו-ג. והקיצוני מכולם: להרגיש שאנו באמת אהובים, להרגיש שבאמת מקבלים אותנו כפי שאנחנו.

כל עוד אנו זקוקים לקושי על מנת לחוש אהובים באמת, על מנת לחוש קרבה אמיתית – הקושי יהיה חלק מחיינו.

חברים לעת שמחה

מה דעתכם על אבחנה חדשה: חבר הוא מי שיודע לשמוח בשמחתי.

כמה מחבריכם באמת יוצאים מגדרם כאשר טוב לכם? כאשר יש לכם זוגיות מעצימה ופורחת? כאשר אתם זוכים לקידום והגשמה בקריירה? כשקיבלתם סכום כסף גדול או עברתם לבית חלומות?

בואו נלמד להיות חברים מפרגנים הבאים מתוך ידיעה כי יש מספיק מהטוב בעולם הזה, וכל אחד שזוכה בו ראוי לו ואינו נוגס מהטוב שלנו. בואו נלמד לשמוח באמת מכל הלב כאשר טוב לאחר. בואו נכניס לחיינו את האנשים שישמחו בשמחתנו.

בעולם שכולו טוב – על מה נדבר?

שימו לב כמה מהתקשורת בינינו, בני האדם מתבצעת על קשיים בחיינו. נכון להיום, קושי הוא אחד הדברים המחברים בין אנשים. תוכלו למצוא עצמכם מפתחים שיחה קולחת עם אדם זר על: איך הדברים לא מתנהלים כראוי, איך המדינה לא מתפקדת, איך עובדים עד שעות מאוחרות, איך מחירי הדירות עלו, איך קשה למצוא דירה להשכרה בת”א, איך המורה של הילדים בעייתית, איך לא גומרים את החודש, איך השרות בסלולר גרוע, ואפילו אם נסעתם לחופש – סביר שתמצאו שיחה עם זרים על הבעיות במלון…. חישבו על השיחות שלכם עם אנשים מזדמנים או עם אנשים קרובים בחייכם – מהם רוב נושאי השיחה? מהם הדברים המחברים בין אנשים, אפילו בין זרים.

על מנת שחיים ממש טובים יגיעו אלינו – עלינו ללמוד לחלוק ניצחונות והישגים. עלינו להיגמל מיצירת תקשורת על החסר בחיינו.

בעבר הייתי אוזן קשבת לכל הבעיות של מכרי, עם הזמן הבנתי שהאנרגיה הזו אינה מועילה לי, אין הדבר אומר שלא אהיה עם חבר בעת צרה, אולם אני מזמינה לחיי חברים ומכרים שיחלקו עימי גם ניצחונות, הישגים, דברים ממש טובים.

מה דעתכם שמהיום נקדיש זמן רב לפתח שיחות עומק ארוכות על: כמה שהמורה טובה, איזה בית נפלא יש לנו, איך אנחנו מרוצים בעבודה ועד כמה אנחנו מרגישים מוגשמים, איך השכר שאנו מקבלים הולם ומפנק ועוד בנוסף קיבלנו גם רכב מצויין, כאשר ניסע לחופש נדבר על השירות המעולה במלון, נשוחח על השירות המעולה שאנחנו מקבלים מהספקים השונים: סלולר, כבלים…

בואו נשאל את עצמנו שאלה כנה ואמיתית: האם אנו בשלים לחיים ממש טובים? האם אנו מסוגלים לחיות אותם? האם אנו יודעים איך להתנהל בחיים האלה כאשר הכל טוב? או אולי לא למדנו עדיין איך חיים בטוב? אולי האנושות למדה עד עכשיו איך מתמודדים עם קשיים ולכן באופן לא מודע זה מה שאנו מזמנים ומוכנים לקבל לחיינו?

להסכים שיהיה פשוט טוב

אני מוצאת במקומות רבים בחיי, איך הטוב הקיים ננגס במעט ע”י בעיות קטנות, נסעתי לחופשה בבורגס, מלון מדהים על חוף הים השחור, מפנק בצורה יוצאת דופן, בדיוק מה שרציתי, אוכל טוב, חברה מושלמת, בריכות מפנקות במלון, טיפולי ספא, מה עוד נותר לבקש מחופש? ובכל זאת היה דבר אחד: בחדר במלון היה ריח סיגריות חזק מאד. אני בוחרת להסתכל בחיי על כל המקומות ה’כמעט’ מושלמים כעל התודעה שלי שעדיין אינה מאפשרת שהכל יהיה פשוט טוב.

תראו בחייכם איפה אתם ב’כמעט’ טוב, איפה כלכלית אתם ‘כמעט’ טוב, איפה ביחסים בינאישיים אתם ב’כמעט’ טוב, איפה במשפחה הדברים ‘כמעט’ טובים, אם תצליחו לקחת אחריות על החלקים האלה, לקחת אחריות שהתודעה שלכם לא מכירה עדיין אפשרות אחרת בה הכל פשוט טוב. תוכלו ראשית לקבל את ה’כמעט’ בסלחנות, ושנית לעבוד על פתיחת התודעה ל’פשוט טוב’.

פתיחת התודעה הזו צריכה להיעשות ע”י כל אחד מאיתנו בנפרד וע”י כולנו יחד כסביבה שתילמד להכיל את הטוב של האחר. על כך כתבתי בשבוע שעבר בלהיצמד לאור – סביבה המאפשרת שינוי’.

להתפתח, לזוז, להשתנות בטוב

פן נוסף המלבה את הקשיים בחיים הוא קידום ההתפתחות שלנו.

היזכרו מתי בחייכם ביצעתם שינוי? מתי זזתם קדימה? מתי יצאתם מאזור הנוחות שלכם? מתי גיליתם בתוככם יכולות ועוצמות חדשות? מתי ויתרתם על האגו שלכם וחזרתם מעמדתכם הנצורה?

שימו לב, לרוב, אנו מבצעים שינוי (החלפת מקום עבודה, פרידה, הולכים לטיפול) רק כאשר המצב כבר בלתי נסבל. רק כאשר כבר ממש לא טוב. בכדי שחיינו יהיו פשוט טובים עלינו ללמוד לבצע שינויים גם כאשר הכל טוב, פשוט מתוך רצון להתקדם, לנוע על פני החיים, לחיות, עלינו להקשיב לקריאות הבטן שלנו הקוראות לנו לזוז הלאה מבלי לפחד שנאבד את כל מה שיש לנו.

אנחנו זזים קדימה בחיים בעיקר בעת קושי. אולי מכיוון שכאשר הכל טוב אנחנו מפחדים לאבד את הטוב, או שאנחנו פשוט ‘נרדמים על המשמר’ כשהכל טוב, מפסיקים להיות ערניים לדברים שהחיים מזמנים לנו ופשוט נחים לנו במקום המוכר, הנוח והטוב. מתי השלמתם עם מכרים וותיקים שרבתם איתם לפני שנים?  מתי הפסקתם לעשן? מתי התחלתם דיאטה באמת? כדי שחיינו יהיו פשוט טובים עלינו להסכים להתפתח, לזוז, לעשות דברים המצריכים מאיתנו התמודדות גם כאשר הכל טוב. אל לנו לחכות לקושי על מנת לראות שאנו מסוגלים ליותר.

הגענו לחיים האלה על מנת להתפתח. אנחנו חיים כאן שנים רבות, אין כוונה שנצא מהעלום כפי שהגענו. העולם הזה תפקידו לחצוב מאיתנו יכולות, עוצמות, סגולות חדשות, נכון להיום כל אלה מתפתחות בנו בעת קושי. כל עוד לא נפתחן בטוב, הקושי ישאר מנת חלקנו. על מנת לפתחן בטוב אנו נדרשים להיות חרוצים בביצוע עבודת ההתפתחות, אנו נדרשים ליושר מול עצמנו על הדברים המזיקים בחיינו, לשנות אותם לפני שיגיעו לקטסטרופה, אנו נדרשים להיות אנשי ביצוע: אומרים – עושים.

בואו נייצר ביחד עולם החי בטוב. לטובתנו ולטובת הדורות הבאים. זה אפשרי.

שבוע פשוט טוב : )

___________________________________________________________________________________________________________________

שיעורי ‘להיצמד לאור’ מתקיימים אחת לשבוע בימי ד’ בת”א, בין השעות 21:00-22:30.

( לידיעתכם: בחודש יולי תפתח קבוצת ‘להיצמד לאור’ בקריית טבעון )

התשלום לפי הרצון והיכולת עד 30 ש”ח למפגש. 

לפרטים נוספים – פנו אלי: [email protected]

להצטרפות ל’להיצמד לאור’ בפייסבוק ליחצו כאן

___________________________________________________________________________________________________________________

עוד מהבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור - היו השראה לאחרים אך אל תתערבו בדרכם

בעבר חשבתי ש'לשנות את העולם' זה mission חדור הרבה כוח, עד לפני כמה שנים חשבתי שצריך להטיף לאחרים כאשר הם הולכים ב'דרך שגויה'. היום אני יודעת שאין מושג 'דרך שגויה', כי לעיתים הטעות הכי גדולה מחזירה אותנו לדרך הישר, לעיתים הנפילה...

תצוגה מקדימה

להיצמד לאור - לדעת לריב

נשמע מוזר הצרוף הזה של 'מריבה' ו'אור' – ובכל זאת, כדי לראות את האור יש לעיתים לגעת בחושך. אני רואה יותר ויותר אנשים המפחדים לריב, מפחדים להגיד לאחר את דעתם השונה, מפחדים לומר מה מפריע להם, מה קשה להם, מפחדים לעמוד על שלהם אל...

להיצמד לאור – הכרת תודה

הפוסט הזה הוא ה-15 בסדרת 'להיצמד לאור'. ניתן לראות כקו מקשר בין כל הפוסטים ש'חיים טובים' מתחילים בשינוי התודעה. חיים טובים הם קודם כל תפיסה – המשפיעה על תחושה – המשפיעה על המציאות בפועל. כלומר קודם כל אני רואה את הדברים...

תגובות

פורסם לפני 10 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה