הבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני... +עוד

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני זוכרת את עצמי, חוקרת מלידה של משמעות הקיום, רוצה לשתף אתכם באני מאמין שלי: 'להיצמד לאור' - להסכים שיהיה פשוט טוב. נתחכה כאן שבוע לאחר שבוע על הביטוי של 'להיצמד לאור' בחיי היומיום שלנו. על האפשרות לייצר לעצמנו חיים פשוטים וטובים כאן ועכשיו ועל העובדה כי לייצר חיים טובים זו מחוייבות ולא שאיפה בלבד. להיצמד לאור היא תורה של מעשים אשר משפרים את רמת הערנות שלנו. התורה חושפת בפנינו את הדברים המנהלים אותנו מבלי שאנו שמים לב, ומאפשרת לנו לראות את התמונה הרחבה ולהתנהל מתוך ערנות. חיוך גדול לכל מי שהגיע לכאן והמון טוב!

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מספטמבר 2010

על מנת לעזור לתהליך השינוי המתרחש בעולמנו עלינו לזוז יותר מהר בעבודת ההתפתחות שלנו ועלינו להסתגל במהירות שיא (און ליין) לשינויים של האחרים סביבנו. אסור לנו להחזיק את העבר הפחות טוב כאפשרות קיימת! לא עבור עצמנו ולא עבור סובבינו. השבוע נתעורר להסתגלות שלנו לשינויי הסובבים אותנו.

18/06/2011

שבוע חדש עומד בפתח, חזרתי מפסטיבל שאקטי, הפסטיבל היה בסימן התחדשות, השבוע אני רוצה לחלוק עמכן נושא נוסף וחשוב.

אנחנו מדברים פה בלהיצמד לאור כבר כמעט 10 חודשים, רוב הדברים נוגעים בסופו של דבר בשינוי שלנו, שינוי בראיית הדברים, שינוי גישה, שינוי פרשנות, הסתכלות שונה, תגובה שונה ועוד….

היום אני רוצה לדבר עלינו לא כעל המשתנים, אלא כעל הסביבה של האחרים בעת שהם משתנים.

עלינו להיות סביבה המאפשרת השתנות

בילדותי היתה לי חברה בכיתה שהיתה מלאה, מכיוון שהיו בכיתתנו שתיים עם אותו השם, היו החברים מכנים אותה ‘נורית השמנה’, בגיל צעיר יחסית עשתה נורית דיאטה רצינית והפכה לממש רזה, אולם שנים לאחר כשהיו רוצים לדבר עליה, ובשל העובדה שהיו לנו שתי נוריות בקבוצה, היו ממשיכים לומר ‘נורית השמנה’.

כולנו יודעים כמה קשה לבצע שינוי משמעותי בחיינו, משכבר עשה אדם שינוי כל שהוא, עלינו המחוייבות לאפשר לשינוי להיות. אל לנו לשמור את הישן עבורו, לא במקרה בו ההשתנות היא מבחירתו ולטובתו.

במאה ה-21 שינוי אפשרי ואף הכרחי

אנשים רבים אינם מאמינים כי ניתן להשתנות, ‘זה הטבע שלו’ הם אומרים, ‘הוא לא ישתנה’, ואכן תהליך של שינוי אינו פשוט, ואף יותר מכך, יש משהו בדברי הספקנים. הדבר הנכון הוא שהדפוסים אינם הולכים לשום מקום. אז איך שינוי אפשרי???

פשוט מאד: שינוי הוא בחירה מחדש בכל רגע. כלומר יש משהו בדברי האומרים כי  ’הטבע האנושי לא משתנה’, נכון הדבר כי מי שלמשל היה כעסן, פוטנציאל הכעס יישאר בו תמיד, אולם (שימו לב!) מי שלמד לנצח את כעסו, הידיעה הזו היא פוטנציאל השינוי שלו, בכל פעם שיישם את הידיעה הזו – הוא יהיה חדש, שונה מעברו, בכל פעם שישכח או לא יוכל ליישם את הידיעה – יחזור להיות מי שהיה בעברו.

בדיוק כמו אותה החברה שלי שרזתה, היא למדה לשלוט במה שניכנס לפיה, בכל פעם שתשתמש בידע הזה היא תישאר רזה, אם לא תשתמש בו היא תשמין חזרה.

הרחבה על השתנות כעבודה מתמדת תוכלו לראות בלהיצמד לאור – הסוד הגדול’.

כאשר אנו מבינים כי שינוי הוא עבודה מתמדת, עבודה כל רגע מחדש, התעלות מעל ההרגלים והדפוסים שלנו, כשאנו מבינים זאת, נוכל להבין עוד יותר עד כמה חשוב שנהיה סביבה התומכת בשינוי ולא סביבה התומכת בדפוסים ובהרגלים.

כל פעם שאנו מחזיקים למישהו את עברו הפחות טוב, אנו כמו מושכים אותו חזרה למטה, חזרה להרגלים. חברה שהכרתי במסגרת סדנא, עשתה על עצמה עבודה מדהימה, היא השתנתה לנגד עיננו מקצה לקצה. כשהכרנו אותה היא היתה מסוג האנשים המרוכזים בעצמה, אט אט במשך שנה ארוכה של עבודה רבה היא הפכה לרכה ורגישה לסביבה, השינוי בא לידי ביטוי בצורה משמעותית מאד עם כל מקורביה.

עצוב היה לי לראות כי לאחר תקופה ארוכה בה היא היתה רכה ורגישה לסביבתה בחרו חבריה לפרגן לה על כך באופן הבא: “איך השתנת, בעבר לא היה אכפת לך מאף אחד, היית שקועה בעצמך, התנהגת כמו פימייל-ביץ’ ועוד…”. אסור לנו להחזיק את העבר הפחות טוב כאפשרות קיימת! לא עבור עצמנו ולא עבור סובבינו. כאשר אתם מזכירים למישהו את עברו הפחות טוב דומה הדבר כאילו החזקתם סמים אל מול עיני הנגמל. מדוע סמים? מכיוון שכפי שהסברתי מעלה, ההרגלים והדפוסים תמיד נשארים באפשרות, השינוי הוא עבודה מתמדת של בחירה, על כן הזכרת הדפוסים מחזקת אותם, נותנת להם עוד כוח ובשל כך יכול האדם ליפול שוב להרגליו הישנים, כמו שמכור נופל שוב לסמים, בתזכורת הזו שלכם אתם מזכירים לו את ההרגלים להם היה מכור שנים רבות ומהם הוא נגמל בתהליך השינוי.

המאה ה-21 היא מאה של שינוי מתמיד

על כן, מבקשת אני מכם לעזור לסביבתכם להשתנות בכך שתפסיקו לאחוז בעברם, תסכימו לחיות את ההווה, תהיו עדכניים, אם מישהי שהיתה שמנה רזתה, תוכלו לכנות אותה מעכשיו ‘נורית הרזה’, אם מישהו שהיה כעסן נהיה שליו, תאפשרו לו להיות חדש ואל תמשיכו לצפות שיכעס, תהיו סביבה המאפשרת לחדש להופיע.

אנו חיים בתקופה של שינוי

התמזל מזלנו לחיות בתקופה של שינויים רבים, שמתם לב שהחורף כבר לא חורף והקיץ כבר לא ממש קיץ, העולם שאנו חיים בו עובר שינוי ואנו חלק מהעולם הזה, כל אחד מאיתנו עובר ויעבור שינויים בתקופה זו, בואו נקל אחד על השני את ההסתגלות לשינויים, בואו נחזיק לסביבתנו את האפשרות לחדש שלהם, בואו נשים את העבר בעבר ולא נחייה אותו כל פעם מחדש. ההחייאה של העבר גם אם רק במילים ואף אם רק במחשבה – מעכבת ומפריעה לחדש להופיע ולהשתרש.

תאמינו תאמינו תאמינו

לעיתים אנו אוחזים בעבר מתוך חוסר אמונה שדברים יכולים להשתנות לטובה. הכרתי אמא אשר נולד לה ילד אוטיסט, האם עשתה עבודה מדהימה כך שהילד גדל להיות ילד המתקשר עם הסביבה באופן מלא. למרות שהילד מתנהג באופן רגיל לגמרי, יצא לי לשמוע שיש הממשיכים לומר שהוא ‘אוטיסט’. שאלה לי אליכם: האם אתם מאמינים כי בכוחנו לשנות את המציאות? האם אתם יודעים כי יש לנו יכולת לברוא מציאות. אם ראיתם לנגד עיניכם את המציאות משתנה – מדוע אתם ממשיכים לאחוז בישן??? חשוב מאד שתאמינו כי אפשר לחיות אחרת. חשוב מאד שתהיו גמישים במוחכם, אם הייתם רואים דף לבן שנצבע כולו בכחול – האם הייתם ממשיכים לומר שהדף לבן?? על מנת לסגל את מוחנו לתקופה בה אנו חיים, למאה ה-21, עלינו להסכים ולאפשר לחדש להופיע כל רגע שוב ושוב ושוב.

על מנת לעזור לתהליך השינוי המתרחש בעולמנו עלינו לזוז יותר מהר בעבודת ההתפתחות שלנו ועלינו להסתגל במהירות שיא (און ליין) לשינויים של האחרים סביבנו.

אל תפחדו מהשינוי – הוא לטובה.

___________________________________________________________________________________________________________________

שיעורי ‘להיצמד לאור’ מתקיימים אחת לשבוע בימי ד’ בת”א, בין השעות 21:00-22:30.

( לידיעתכם: בחודש יולי תפתח קבוצת ‘להיצמד לאור’ בקריית טבעון )

התשלום לפי הרצון והיכולת עד 30 ש”ח למפגש. 

לפרטים נוספים – פנו אלי: [email protected]

להצטרפות ל’להיצמד לאור’ בפייסבוק ליחצו כאן

___________________________________________________________________________________________________________________

עוד מהבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור - היו השראה לאחרים אך אל תתערבו בדרכם

בעבר חשבתי ש'לשנות את העולם' זה mission חדור הרבה כוח, עד לפני כמה שנים חשבתי שצריך להטיף לאחרים כאשר הם הולכים ב'דרך שגויה'. היום אני יודעת שאין מושג 'דרך שגויה', כי לעיתים הטעות הכי גדולה מחזירה אותנו לדרך הישר, לעיתים הנפילה...

תצוגה מקדימה

להיצמד לאור - לדעת לריב

נשמע מוזר הצרוף הזה של 'מריבה' ו'אור' – ובכל זאת, כדי לראות את האור יש לעיתים לגעת בחושך. אני רואה יותר ויותר אנשים המפחדים לריב, מפחדים להגיד לאחר את דעתם השונה, מפחדים לומר מה מפריע להם, מה קשה להם, מפחדים לעמוד על שלהם אל...

להיצמד לאור – עולם שכולו טוב?

חברים לעת צרה איך אתם יודעים אם אדם קרוב אליכם הוא חבר טוב? האם כאנושות הגדרנו חבר כמי שתומך בנו בעת קושי? איך אנחנו יודעים אם יש לנו משפחה טובה, אמא, אבא, אח טוב? האם אנו מגדירים אותם לפי הנוכחות שלהם כשאנו באמת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה