הבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני... +עוד

אשה בכל מובן המילה, מה שאומר אינסוף פנים, צורות, צבעים, בת 43, חוגגת את החיים, אמא לארבעת ילדי המדהימים, בעלת מכון מחקר aware - מחקר אתנוגרפי - פסיכולוגי - שיווקי, המתמחה בהבאת תובנות מהרובד הלא מילולי. בחיפוש מתמיד מהיום שאני זוכרת את עצמי, חוקרת מלידה של משמעות הקיום, רוצה לשתף אתכם באני מאמין שלי: 'להיצמד לאור' - להסכים שיהיה פשוט טוב. נתחכה כאן שבוע לאחר שבוע על הביטוי של 'להיצמד לאור' בחיי היומיום שלנו. על האפשרות לייצר לעצמנו חיים פשוטים וטובים כאן ועכשיו ועל העובדה כי לייצר חיים טובים זו מחוייבות ולא שאיפה בלבד. להיצמד לאור היא תורה של מעשים אשר משפרים את רמת הערנות שלנו. התורה חושפת בפנינו את הדברים המנהלים אותנו מבלי שאנו שמים לב, ומאפשרת לנו לראות את התמונה הרחבה ולהתנהל מתוך ערנות. חיוך גדול לכל מי שהגיע לכאן והמון טוב!

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מספטמבר 2010

מכירים את המרוץ ממקום למקום, מדבר לדבר, לעיתים אנחנו פשוט לא עוצרים עד אשר לא נשארת לנו טיפת אנרגיה. לעיתים אנחנו מסוגלים להעמיס על עצמנו עוד ועוד ועוד. אנחנו לא ערים לכמות האנרגיה לה אנו זקוקים להתמודדות רגשית עם משהו, אנחנו לא ערים לכמות האנרגיה הנדרשת להתמודדות עם אתגר בעבודה, להתמודדות עם הילדים, כך אנחנו יכולים למצוא עצמנו מרוקנים עד יסוד, אם לא במינוס אנרגיה. חשוב מאד שנהיה ערים לכמות האנרגיה שברשותנו בכל יום ובכל מצב, על מנת שנוכל להתחיל לנהל את אחד המשאבים, אם לא החשוב ביותר, הקיימים עבורנו.

21/05/2011

השבוע אני רוצה לדבר אתכם על כמות האנרגיה שיש לנו על מנת לבצע את כל המחויבויות והרצונות שלנו בחיי היומיום.

המשאב היקר: אנרגיית החיים

על מנת לחיות נדרשת אנרגיה, האנרגיה שלנו היא רמת החיות בגופנו. היא משתנה מאדם לאדם. ובתוך כל אחד מאיתנו היא משתנה מיום ליום, מתקופות לתקופות.

חשוב מאד שנהיה ערים לכמות האנרגיה שברשותנו בכל יום ובכל מצב, על מנת שנוכל להתחיל לנהל את אחד המשאבים, אם לא החשוב ביותר, הקיימים עבורנו.

יש ימים שאנחנו קמים מלאים, ממש מפוצצים באנרגיה, יש ימים שאנחנו קמים מרוקנים לגמרי, רוב הימים הם איפה שהוא בין לבין. בואו נתחיל לזהות את כמות האנרגיה העומדת לרשותנו בכל בוקר.

בואו נתחיל לנהל את האנרגיה שלנומה טוען את מצברי האנרגיה שלי?

הדבר הבא שברצוני לעורר אצלכם היום הוא: מה ממלא אתכם? מה טוען אתכם בעוד אנרגיה? ומנגד מה מרוקן אתכם? מהם הדברים שמרוקנים אתכם לאט או מהר?

תורת להיצמד לאור אינה נותנת לכם תשובות, התשובות יבואו אך ורק מכם. מה שכן תקבלו כאן הן רק דוגמאות, מהן כבר תגלו לבד, מהם הדברים הטוענים / מרוקנים את מצברי האנרגיה שלכם.

טעינה פיזית

טעינה פיזית של אנרגיית החיים שלנו מגיעה משינה ראויה, תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית. מנגד שינה מועטה מידי גורמת לרמת אנרגיה נמוכה בתחילת היום, כמו כן ישנה תזונה אשר במקום להזין את הגוף באנרגיה היא גוזלת מהגוף אנרגיה ומכבידה עליו. כך גם פעילות ספורטיבית. מכירים את עצמכם אומרים: “אין לי כח ללכת לחדר כושר / לעשות הליכה וכד..” – זה בסדר שאין לכם כח, אולם זיכרו כי ביצוע פעילות גופנית טוענת בכח, טוענת באנרגיה.

נשים – היו ערות לכך שבימים מסויימים בחודש (מחזור / ביוץ) אנרגיה רבה מופנית לתהליכים המתרחשים בגוף, היו עדינות עם עצמכן בימים אלה.

טעינה רגשית

ארועים רגשיים משפיעים מאד על כמות האנרגיה שלנו, הם יכולים למלא אותנו אך גם לרוקן אותנו, ישנם ארועים המסוגלים בשניה אחת לרוקן את כל האנרגיה שלנו, כמו חור בבלון, חישבו על הדוגמאות שלכם, אצלי זה יכול לבוא לידי ביטוי ממריבה בין הילדים, או חיכוך שלי עם אחד הילדים. עלינו להיות ערים לאירועים בחיינו שהם בעלי פוטנציאל ריקון כזה. עלינו לשמור על עצמינו כשהם מתרחשים, כמו לשים סביבנו חומה מגנה דמיונית, על מנת שלא יחדרו למרחב שלנו. אפשר להתמודד עם אירועים כאלה מבלי ‘להתערבב’ בתוכם. מנגד ישנם אירועים בהם אנו מרגישים מוגשמים, מרגישים שעשינו הבדל, אלה הם אירועים הממלאים אותנו באנרגיה, אחריהם אנחנו מרגישים שיש לנו דרייב לעשות עוד ועוד, בהם המציאות מחזירה לנו על ההשקעה שביצענו, לעיתים אפילו הרבה יותר.

תתחילו לשים לב לאירועים מהם אתם מתמלאים, תתחילו לחקור מה בדיוק יש בהם שעושה לכם כל כך טוב, כשתגלו אותם תוכלו להביא עוד מהם לחייכם.

הד טוען חזרה

אתן לכם דוגמא, חברה ביקשה ממני ללוות אותה לאירוע מסוים אליו לא רצתה ללכת לבד. האירוע התרחש ביום שישי בבוקר, זמן המוקדש בדר”כ לפעילות שלי לעצמי. הסכמתי לוותר על הדברים החשובים לי כדי להיות עבורה, אולם כאשר הגיע יום שישי, אמרה לי החברה שיש עוד חברות שבאות איתה… – אני עוצרת כאן – ברגע זה הרגשתי שהוויתור על הזמן לעצמי אינו ממלא אותי, נוצר מצב בו אני מוותרת על דברים הטוענים אותי ומנגד, הוויתור אינו עושה הבדל ואינו מקבל הד טוען חזרה. שימו לב לדיוק הפרטים הקטנים הממלאים אתכם והמרוקנים אתכם. כאשר אתם נותנים מהאנרגיה שלכם, משהו צריך לחזור אליכם חזרה, הערכה, הכרת תודה, הרגשה שהייתם משמעותיים כל אלה טוענים אנרגיה חזרה.

סביבה מזינה או סביבה מרוקנת

יש אנשים אשר בחברתם אנחנו מתמלאים, ויש אשר בחברתם אנחנו מתרוקנים, גם לכך חשוב להיות ערים בתהליך ניהול האנרגיה שלכם. לא על מנת שלא תתראו עם אנשים מסוימים, אלא על מנת שתדעו מתי הזמן הנכון עבורכם להתראות ועם מי. אם עליכם להיות במחיצת אנשים אשר לידם אתם חשים מתרוקנים, עשו עבודה על עצמכם לפני המפגש, דאגו להגיע רגועים, לא עייפים, טעונים, שימרו על עצמכם תוך כדי המפגש, הביטו על עצמכם כמו מהצד וראו מה הדברים שלוחצים על כפתורי הריקון שלכם, שימרו שזה לא יקרה, על ידי עבודת ערנות ניתן לשמור על עצמכם לבל תתערבבו רגשית באירועים בסביבתכם. יש דברים שאפשר להגיב אליהם: “אני לא נכנס לזה”. למריבה בין הילדים – ניתן לא להיכנס. כמובן גם מריבה או ויכוח בין מבוגרים בסביבתכם, אפילו על מריבה בה אתם אחד הצדדים ניתן פשוט לוותר ולומר: “אתה יודע מה, זה בסדר שאתה תחשוב כך ואני אחרת” או “אתה יודע מה, במחשבה שניה – אתה צודק”. כן אפשר להגיד למישהו אחר שהוא צודק גם אם דעתכם שונה ובלבד שתשמרו לא להישחק ולסיים את טיפת האנרגיה האחרונה שברשותכם. זה מה שנקרא: להיות חכם.

עוד בסביבה מזינה או מרוקנת, שימו לב מה גורמים לכם מקומות שונים. אני לדוגמא מתרוקנת מעודף גירויים, קניונים או מקומות הומים לוקחים ממני הרבה אנרגיה, על כן אני בודקת לפני הגעתי אליהם אם אני ערוכה לסוג כזה של התרוקנות.

בימים ארוכים, בהם יש לי מטלות עד שעה מאוחרת, אני שומרת לא להיכנס למקומות מרוקנים, כך גם בימים בהם האנרגיה שלי ירודה.

טעינה עצמית

בידקו מהם הדברים התלויים אך ורק בכם אשר יכולים למלא את מצברי האנרגיה שלכם. אני, למשל, מתמלאת מאד מזמן שלי עם עצמי. אומנים מכנים את הזמן הזה ‘זמן חלימה’ זהו זמן עצירה בו מרוקנים את המחשבות ומתוך הריק הזה נולדת יצירה חדשה. טיפולי גוף למינהם, מסאג’ים, שהייה מול הים, כל אלה ועוד רבים הם תחנות תידלוק אנרגיה, הם מאפשרים למלא את המצברים ולקחת אוויר לפני התמודדויות עם ארועים מרוקנים. השתמשו במה שממלא אתכם בתהליך ניהול האנרגיה שלכם. הקדימו תרופה למכה, ובכלל דאגו למלא את עצמכם.

תקופות של פריצת דרך בחייכם, תקופות של שינוי או ניצחון על דפוסים דורשות אנרגיה מרובה, דאגו לעצמכם למנוחה רבה ולמקורות טוענים בתקופות אלה.

ניהול משאבי האנרגיה שלי

השבוע אני רוצה לשנות לכם זווית נוספת בהסתכלות. הזווית החדשה לוקחת אחריות מלאה על הכוח שיש לכם. על אנרגיית החיים שלכם. 100% אחריות באה בחבילה: הצד הפחות טוב – אין את מי להאשים. הצד היותר טוב – הכל תלוי בי = אני יכול לבצע שינוי.

מכאן האחריות שלכם לנהל נכון את משאבי האנרגיה שלכם. אם אתן מרוקנים – ראו זאת כאור אדום על ניהול כושל. אם אתם מלאים – שאפו! בין לבין נמצאים בד”כ רוב החיים, תשאפו תמיד לשפר אותם.

התמכרות להתרוקנות

מכירים את המרוץ ממקום למקום, מדבר לדבר, לעיתים אנחנו פשוט לא עוצרים עד אשר לא נשארת לנו טיפת אנרגיה. לעיתים אנחנו מסוגלים להעמיס על עצמנו עוד ועוד ועוד. אנחנו לא ערים לכמות האנרגיה לה אנו זקוקים להתמודדות רגשית עם משהו, אנחנו לא ערים לכמות האנרגיה הנדרשת להתמודדות עם אתגר בעבודה, להתמודדות עם הילדים, כך אנחנו יכולים למצוא עצמנו מרוקנים עד יסוד, אם לא במינוס אנרגיה.

הרגל החיים במרוץ האינסופי הזה גורם לנו לעיתים להרגיש שאם יש לנו עוד קצת כוח, אז למה שלא ננצל גם אותו? ונעשה עוד משהו על הדרך… (ראו עוד על התמכרות ב: ‘להיצמד לאור – הגמילה מהחושך’)

הרשו לעצמכם להיות מלאים באנרגיה מבלי לרוץ מיד להתרוקן. למדו את הגוף שלכם להתרגל לחיות עם כמות סבירה של אנרגיה, ללא צורך להגיע לקצה על מנת לעצור, לנוח, להתמלא.

לחיות עם כמות אנרגיה סבירה ולא בקצה – זה חלק משמעותי מלהסכים לחיות חיים טובים.

שבוע ממלא! שימרו על האנרגיה שלכם והיו סביבה מזינה לסביבתכם.

___________________________________________________________________________________________________________________

שיעורי ‘להיצמד לאור’ מתקיימים אחת לשבוע בימי ד’ בת”א, בין השעות 21:00-22:30.

התשלום לפי הרצון והיכולת עד 30 ש”ח למפגש. השיעור הקרוב:

להיצמד לאור – לחיות מתוך חופש פנימי

לפרטים נוספים – פנו אלי: [email protected]

להצטרפות ל’להיצמד לאור’ בפייסבוק ליחצו כאן

___________________________________________________________________________________________________________________

עוד מהבלוג של מלכה אשר

להיצמד לאור - היו השראה לאחרים אך אל תתערבו בדרכם

בעבר חשבתי ש'לשנות את העולם' זה mission חדור הרבה כוח, עד לפני כמה שנים חשבתי שצריך להטיף לאחרים כאשר הם הולכים ב'דרך שגויה'. היום אני יודעת שאין מושג 'דרך שגויה', כי לעיתים הטעות הכי גדולה מחזירה אותנו לדרך הישר, לעיתים הנפילה...

תצוגה מקדימה

להיצמד לאור - לדעת לריב

נשמע מוזר הצרוף הזה של 'מריבה' ו'אור' – ובכל זאת, כדי לראות את האור יש לעיתים לגעת בחושך. אני רואה יותר ויותר אנשים המפחדים לריב, מפחדים להגיד לאחר את דעתם השונה, מפחדים לומר מה מפריע להם, מה קשה להם, מפחדים לעמוד על שלהם אל...

להיצמד לאור – עולם שכולו טוב?

חברים לעת צרה איך אתם יודעים אם אדם קרוב אליכם הוא חבר טוב? האם כאנושות הגדרנו חבר כמי שתומך בנו בעת קושי? איך אנחנו יודעים אם יש לנו משפחה טובה, אמא, אבא, אח טוב? האם אנו מגדירים אותם לפי הנוכחות שלהם כשאנו באמת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה