הבלוג של Prem Estrela

spirituality

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מיוני 2013

כבר מזמן הבנתי שאני נושמת כמו שאני חיה. שהגוף שלי מדבר איתי דרך הנשימה: ביום לחוץ, הנשימה שלי לחוצה. ביום מרוגש, הנשימה שלי עמוקה. כשאני נרגעת, הנשימה נרגעת איתי… ככה החיים מלמדים אותי להקשיב לנשימה, ודרכה לפגוש אותי. להבין מה קורה לי, ולקרוא מה נכון לי.

18/06/2013

“הזמן הנכון להרגע, הוא כשאין לך זמן בשביל זה” \ מאמר מאת קרן אהרוני ברס

ברקס חירום. על כביש שש. מהירות גבוהה, מישהו חתך אותי מימין וכמעט התנגשנו. המכוניות כמעט נשקו לרגע, הגלגלים של היונדאי החמודה שלי חרקו חריקה מבהילה, שבדיעבד גורמת לי לחשוב על ענאן המוסכניק. הנשימה שלי קפאה והתכווצה בבית החזה, מחכה למכה. נראה לי שהעולם קפא לשניה אחת יחד איתה.

ואז – כלום. אין מכה. הכל המשיך לנוע. רכבים נוסעים מסביבי. שמיים כחולים מהחלון. מוזיקה ברדיו. ממשיכה לנהוג על טייס אוטומטי, ופתאום קולטת את עצמי. קפואה ולא נושמת. הכתפיים והחזה מכווצים לגמרי. לנשום, קרן.
אהההההההה….. נושפת נשיפה ארוכה ממש. נושמת, נותנת לכיווץ להיות ובו זמנית מרשה לו להרפות עם הנשימה. לוחשת תודה לאלוהים. נושמת ומרגישה את הכתפיים הולכות ונרגעות.
מכירים רגעים כאלה? של בהלה או מתח גדול?
כל כך הרבה פעמים אנחנו עוצרים את הנשימה, וברגע הזה אוגרים מתח או קושי לתוך הגוף. זה היה רגע בנאלי וקטן אתמול על כביש 6 שהקפיא אותי- ומיד אחרי הכיווץ הפניתי קשב אל עצמי. וזה עשה את כל ההבדל! תשומת לב לנשימה תמיד תתן לי השתקפות ברורה של מה שקורה איתי: אני נושמת בדיוק כמו שאני מרגישה.  בכל פעם שאני מסכימה להקשיב לנשימה, אני לא רק מגלה מה שלומי באמת, אלא גם יכולה להשפיע ולשנות אם צריך. כמה נשימות משנות הכל.
אז עכשיו, במקום שלום ומה העניינים, בואו פשוט ננשום. ככה מול המחשב, אני ואתם.
נירגע, נתמלא באויר ובאנרגיה חדשה ונעימה לכבוד הקיץ. לשתי דקות עקבו אחרי ההוראות.

הקסם הקטן של שבע נשימות:

נשימה ראשונה, נשאף מהאף ונתמלא, ובנשיפה איטית נרפה את הכתפיים, העיניים, הפנים.

נשימה שנייה, עמוקה ואיטית, נניח יד על הבטן, ובנשיפה נרפה את החזה, הבטן, האגן.

שוב נשאף, עדיין אל הבטן, וננשוף החוצה באיטיות מתח שצברנו, מאמץ, כבדות, מחשבות מיותרות. די, מספיק להיות עבדים של המתח התמידי הזה. מותר לנו להרפות.

נשימה רביעית, בנשיפה נשמיע צליל של אנחה רכה וארוכה שתשחרר את בית החזה מעומס.

ועוד נשימה טובה, עדיין עם יד על הבטן. בנשימה הזו נבדוק מה שלומנו. בלי לשפוט תחושות, מרגישים ובנשיפה פשוט מרפים אל כל תחושה שיש.

נשימה שישית, הפעם נתמלא. נמלא את הריאות והבטן באויר נעים, באור בוהק. נשאף כאילו אנחנו שותים מים צלולים, תכלכלים ומרעננים. נתמקד בתחושה נעימה שמתפשטת בחלל הריאות. מותר להנות.

נשימה שביעית, התמלאות עמוקה. עם הנשימה הזו נזכר באיזושהי איכות שאנחנו מבקשים להתמלא בה להמשך היום והשבוע. שלווה, אהבה, קלות, עוצמה, חיוביות, או כל מה שנרצה. נשאף את האיכות הזאת. נלחש אותה בלב ונרגיש שאנחנו שואפים אותה פנימה וממלאים כל תא ותא בגוף באנרגיה הטובה והמחזקת שלה. אפשר להמשיך לנשום את האיכות עוד רגע אם רוצים. וזהו.

הרגיע אותי לתרגל את זה בנשימות עמוקות ואיטיות תוך כדי שאני מקלידה….

קראתי משפט מקסים באנגלית שאומר

“הזמן הנכון להרגע, הוא כשאין לך זמן בשביל זה”.

אז קחו איתכם צידה לדרך שבע נשימות איטיות, פחות משתי דקות שיכולות לשפר את מצבנו בכל רגע.
וספרו לי איך זה עובד בשבילכם!
כבר מזמן הבנתי שאני נושמת כמו שאני חיה. שהגוף שלי מדבר איתי דרך הנשימה: ביום לחוץ, הנשימה שלי לחוצה. ביום מרוגש, הנשימה שלי עמוקה. כשאני נרגעת, הנשימה נרגעת איתי… ככה החיים מלמדים אותי להקשיב לנשימה, ודרכה לפגוש אותי. להבין מה קורה לי, ולקרוא מה נכון לי.
ואם אנחנו נושמים כמו שאנחנו חיים, אז בואו ננשום כמו שאנחנו רוצים שהחיים שלנו יראו!

ריברסינג זו הדרך הכי טובה שאני מכירה בשביל ללמוד איך באמת לעשות את זה.

*

קרן ברסמטפלת ריברסינג, נשימה מעגלית. קרן מתמחה בעבודת נשימה , סדנאות ריברסינג, מנחה תהליכי טיפול ואבחון בעזרת ריברסינג, ומעבירה טיפולי ריברסינג אישיים מעמיקים בקליניקה בפרדס חנה-כרכור
לפרטים: 052-4422540 [email protected]

עוד מהבלוג של Prem Estrela

תצוגה מקדימה

חיבוק פנימי

חיבוק פנימי - הדרך אל שקט פנימי מאמר מאת - יהודית גליק שעת בין ערביים די שקטה, תינוקת משחקת, ילד לוקח צלוחית "כריות" ורוצה לאכול בסלון. אימא לא מרשה ומתחילות הצרחות. אחרי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הגיגים על סיגריה ומסע פנימי - יהודית גליק

מה גורם לנו להיות מכורים למשהו ולא להיות מסוגלים להפסיק עם זה? איך זה שאני לא מצליחה להפסיק לכעוס על משהו שאני יודעת שזה אדיוטי לחלוטין לכעוס לגביו? איך זה שאני לא מצליחה לסגור את הפה ואני...

תצוגה מקדימה

"קורס בניסים" עם אפרת שר-שלום - 18 מפגשים

"קורס בניסים ישראל" מסע אל העצמי דרך "קורס בניסים" בהנחיית אפרת שר-שלום 12 מפגשים בימי שישי בתל אביב "זהו מסע ללא מרחק אל עבר מטרה שמעולם לא השתנתה." קורס בניסים ...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה