הבלוג של sorone

sorone

עדכונים:

פוסטים: 87

החל מנובמבר 2017

ברחבי העולם ובישראל בפרט אך ורק כי זה קורה לנו מול העיניים, עסקים נפתחים ונסגרים על ימין ועל שמאל, כאילו שאין חיים שלמים של אנשים לפעמים המושקעים במקום. בין אם זה קיוסק, מספרה או איזשהי חנות אחרת המוכרת משהו או מספקת שירות מסוים. פשוט עצוב לראות עסקים שאנשים השקיעו בהם כל כך הרבה ומגיעים למצב שהם חייבים לסגור את העסק אחרי תקופה קצרה. לראות חנות חדשה שהמוכר שם את כל נפשו בה והוא מוצא את עצמו יושב בה לבד כל היום, בלי לקוחות ובלי שום הכנסה, אני לא יכול לתאר לעצמי אפילו את ההרגשה הנוראית הזו. איך זה קורה? חוסר תכנון והשקעה שלא לצורך כנראה.

אנשים לפעמים פשוט עיוורים מהרצון ומהדחף שיש להם כשהם חושבים שמשהו יכול להצליח, הם לא רואים את המציאות כמו שהיא באמת ויש המון דרכים להימנע מזה, אין ספק שעדיף והדבר לא היה קורה בכלל, אבל העולם לא היה מתקדם הלאה אם אנשים היו מצליחים בכל דבר שהם עושים כי ככה היינו מאבדים אומדן נכון לגבי מה זה הצלחה ומה הההשלכות שלה.

אז מה זה אומר להימנע מכישלון שכזה. כמות השאלות והמחקר שצריך לעשות לפני שפותחים עסק היא הרבה יותר גדולה ממה שאתם חושבים, שאילת שאלות זה לא רק לכדי לבדוק האם העסק יהיה משתלם, זה כולל גם לשאול אנשים הקרובים אלינו שהם כנים איתנו במאה אחוז אם הם חושבים שאנחנו מסוגלים לעמוד בזה, אם מהזמן שהם מכירים אותנו הם יכולים להסיק שאנחנו נעמוד בזה, כלכלית, נפשית ופיזית. אם התשובה היא לא, אין צורך להיעלב ופשוט צריך להבין שכנראה אנחנו צריכים לבחון את האפשרות מחדש.

אני לא מדבר על אנשים שיש להם כסף להשקיע ואם יאבדו את העסק לא יקרה להם שום דבר, אני מדבר על אנשים ששמים את כל החסכונות שלהם בעסק מסוים ללא תכנון ממשי מראש, ללא המחקר הדרוש וההבנה של מצב השוק ואיפה השוק הזה יהיה מחר ומה יהיו ההשלכות של הדבר על העסק החדש.

אנשים שניגשים לפתיחת עסק כמו בר, מסעדה, חנות, צריכים לדאוג שהם יודעים טוב מאוד שיש בזה סיכון גדול שיכול להביא למצבים מאוד לחוצים וקשים בחיים ולהבין האם הם עשו את הבדיקות המקיפות ועל המחקר הדרוש והתייעצו עם האנשים הרלוונטיים כדי להגיע למסקנות הנכונות לגבי העסק, איך וכמה הוא יצליח וכמה גדול הסיכון שנלקח פה. מיותר לציין שכישלון של עסק משפיע לא רק כלכלית, אלא גם נפשית וזוגית. מכל דבר כזה יוצאים דברים טובים בסופו של דבר, אבל עדיין זה מאוד לא נעים.

בחברת ביהיפ, חברת השיווק הרשתי המוכרת מוצרים מעולם הבריאות, כל אחד יכול לפתוח עסק עצמאי ולהיות זכיין עצמאי של החברה, להרוויח עמלה על המכירות של המוצרים ולהנות מהדרכה קבועה וצמודה השואפת לפתח כל אחד מבחינה אישית ותעסוקתית.

קרא עוד על ביהיפ

עוד מהבלוג של sorone

משמעות הכסף

לכל אחד יש חלומות, מהרגע שאנחנו קטנים והחלומות שלנו הם קצת יותר ילדותיים ולא מציאותיים והם משתנים ומקבלים פנים אחרות בבגרות שלנו דרך העיניים שלנו שרואות את העולם בצורה שונה כשמתקדם הזמן, אנחנו רוצים בהתחלה לעשות דברים...

תגובות

פורסם לפני 2 years

ביהיפ - מה חשוב במקום העבודה

3 דברים חשובים במקום העבודה אצל רוב האנשים מקום העבודה הוא הבית השני שלהם. אנשים העובדים במשרה מלאה, נמצאים בין שמונה לעשר שעות בעבודה ביום, ראשון עד חמישי, שלא נדבר על אלה הנמצאים במקום עבודה שעובד גם שישי, שבת, חגים...

תגובות

פורסם לפני 2 years

ביהיפ - מה לחפש במקום עבודה חדש

יש כמה דברים מוחלטים בחיים, כאלה שאין שני להם ושאנחנו לא יכולים להחליף אותם, לא כרגע לפחות בשום צורה. אנחנו לא יכולים לשנות את מי שאנחנו, אנחנו לא יכולים להימנע ממיסים, ואין אפשרות להימנע ממוות. עוד משהו שקשה מאוד להימנע...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה