הבלוג של sorone

sorone

עדכונים:

פוסטים: 87

החל מנובמבר 2017

אנחנו כל הזמן נמצאים במרדף, אחרי הדברים בחיים הנראים לנו הכי חשובים באותה התקופה.

במהלך רוב חיינו, כסף הוא שישקיט או יעורר את השקט הנפשי שלנו ולכן את רוב שעות היום בחיינו הבוגרים אנחנו מבלים בעבודה, עם שאיפות בסופו של דבר לצאת לפנסיה ולנוח מכל הבלאגן.

יש כאלה שמקום עבודתם הוא המקום אליו הם הולכים כדי להנות מכיוון שמצאו את כיוונים בחיים והשכילו להבין איך להפוך את התחביב שלהם למקור הכנסה, ויש כאלו שרק מחכים לסיים את יום העבודה כדי שיוכלו לחזור הביתה ולנצל את הזמן הפנוי שלהם.

על דבר אחר אין עוררין, מקום העבודה הוא מקום שאנחנו חייבים להרגיש בו בנוח, מקום שיכול לשנות לנו את מצב הרוח ברגע אחד ובידיו נתונה האפשרות להקנות לנו ערכים שיכולים להועיל לנו בגישה שלנו לחיים בכלל ובמקום העבודה בפרט.

להלן שלושה ערכים שצריכים להוביל כל מקום עבודה המכבד את עצמו:

חזון ופיתוח אישי

עסק, איזה שלא יהיה ובאיזה תחום שלא יהיה, נבנה על חזון של מישהו, חזון לעשות את העולם יותר טוב בכלל ואת עולמו הפרטי של מקים העסק בפרט. עסקים יכולים לתרום לאנשים בדרכים שונות, גדולות כקטנות וכל הטבה היא מבורכת.

כל עסק נבנה על חזון של אדם לשפר את סביבבתו מבחינה כלכלית ואישית , גם כן בעסקים שהם ללא מטרות רווח בהם המטרה בראש ובראשונה היא לעזור ולשפר חיים של אחרים.

חזון ואמביציה הם כלים מאוד חזקים להנעת עסקים ושיפור ביצועים. אם אין באופן מוחלט ומתמיד שאיפה להשתפר, אין שום עתיד לעסק ולסביבת העובדים שבו בעולם שתמיד צועד קדימה.

על מנת להמשיך ולהשתפר, האנשים העובדים ומניעים את העסק בפועל חייבים תמיד לשאוף ולרצות ללמוד ולפתח את עצם באופן אישי, בין אם זה עלייה בדרגות וקידום בתוך מקום העבודה או שיפור עצמאי לימודי שיוביל לידע רחב יותר ולתוצאות מועילות יותר בפועל.

אחריות הפיתוח האישי נמצאת בידיו של העובד, אך לא רק, מקום העבודה חייב לשאוף לגייס אנשים החפצים בפיתוח כזה ולהיות הגורם האחראי לשיפור יכולתיהם של העובדים ולהצגת החזון העכשווי של המקום.

במסגרת העבודה, אנשים לפעמים הולכים לאיבוד ונשאבים לתוך מעגל שבו הם רק מחכים לתלוש המשכורת, העובדים שוכחים לעיתים שמקום העבודה יכול להעניק להם הרבה מעבר ולכן חשוב שהמעסיק תמיד יזכיר את החזון ומה הוא יכול לעשות בכדי לעזור לעובדים לשפר את עצמם ולצעוד בדרך להגשים חזון זה.

פרגון

אין ספק שהרבה יותר נעים לעבוד בסביבה תומכת ומפרגנת, סביבה שבה מכירים ומוקירים פועלות חיוביות שהעובדים עושים, נותנים להם אך ורק ביקורת בונה במטרה שהם ילכו וישפרו את עצמם מתוך אהבה ורצון לעשות כן ולא מתוך עצבים וחוסר ברירה.

פרגון הוא חשוב מאוד בבניית הביטחון העצמי ומצב הרוח של העובדים והאחראיות על בניית מקום עבודה מפרגן שייכת לבעל המקום או מי שמנהל את העבודה בפועל.

קודם כל, חשוב שהמנהל יידע מתי ואיך לפרגן לעובדים שלו על עמידה במשימות, ביעדים וביצוע נכון ויעיל של פעולות לקידום העסק. בנוסף חשוב להגיע במקום העבודה למצב שבו העובדים יודעים לפרגן אחד לשני ולעודד פעילות כזאת .

עובד שמח פשוט עובד יותר טוב.

נאמנות

בכל עסק מצליח כמעט, בסיס העובדים שנמצאים הכי הרבה זמן הוא חזק ביותר, הם אלה המכתיבים את הפעולות במקום והם אלה הדואגים להכתיב ערכים ודרכי פעולה.

מנסיונם רב השנים הם אלה שיודעים אילו דרכי פעולה עובדות בצורה הכי יעילה ואיך ללמד אנשים ליישם אותם.

ביסוס נאמנות ואמון בין מקום העבודה לעובד הם חשובים מאוד לביטחון העצמי של העובד מבחינת התלות שלו במקום וגם גורמות לכך שהעובד מרגיש בבית כשהוא מגיע לעבודה.

מקום שנותן לעובדים שלו הרגשה של אמון וכבוד הדדיים, רק יניב דברים חיוביים מהעובד.

 לסיכום –

מקום עבודה טוב הוא מקום עבודה שהערכים המניעים אותו הם כאלה המטיבים גם עם העובד וגם עם המעסיק. ערכים פשוטים, קלים ליישום, ההופכים את מקום העבודה ליעיל יותר.

ערכים ששני הצדדים חפצים שייתקיימו. ערכים כאלה חייבים להיות בכל חברה שהיא, חברה מצוינת המהווה דוגמא לערכים אלה ולעוד הרבה נוספים היא חברה השיווק הרשתי, ביהיפ.

קרא עוד על ביהיפ

עוד מהבלוג של sorone

תכנון של העסק שלכם

ברחבי העולם ובישראל בפרט אך ורק כי זה קורה לנו מול העיניים, עסקים נפתחים ונסגרים על ימין ועל שמאל, כאילו שאין חיים שלמים של אנשים לפעמים המושקעים במקום. בין אם זה קיוסק, מספרה או איזשהי חנות אחרת המוכרת משהו או מספקת שירות...

תגובות

פורסם לפני 2 years

ביהיפ - מה חשוב במקום העבודה

3 דברים חשובים במקום העבודה אצל רוב האנשים מקום העבודה הוא הבית השני שלהם. אנשים העובדים במשרה מלאה, נמצאים בין שמונה לעשר שעות בעבודה ביום, ראשון עד חמישי, שלא נדבר על אלה הנמצאים במקום עבודה שעובד גם שישי, שבת, חגים...

תגובות

פורסם לפני 2 years

שגרה וחוסר חשק

  כמה פעמים במהלך היום אנחנו חווים תחושה של תשישות, כזאת שמשתלטת על כל הגוף ומונעת מאיתנו לתפקד כמו שצריך. תחושת עייפות שגורמת לנו רק לדמיין את המיטה שלנו ורצון חזק שעולה לישון שבועיים ברצף.  הגורמים לתחושת העייפות...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה