הבלוג של sorone

sorone

עדכונים:

פוסטים: 87

החל מנובמבר 2017

גוארנה- קסם ברזילאי

הגוארנה הנו שיח מטפס הצומח בדרום אמריקה. שיח זה מהווה חלק חשוב הן מבחינה רפואית והן מבחינה כלכלית, בעיקר בברזיל. השבטים הילידים בברזיל השתמשו בו כדי לייצר משקה המזכיר קפה בטעם ובהרגשה בגלל ריכוז של קפאין הנמצא בו. בנוסף בברזיל מכירת משקאות המכילים את תמציתו של הפרי נמצאים במקום השני לאחר משקאות של קוקה קולה.

היסטוריה

קשה לתפוס ולהבין את העומק והחשיבות שיש לצמח כזה שנמצא כבר דורות על גבי דורות בשימוש. ההבנה שהייתה לגביו ,הרבה לפני שהתרבות המערבית ידעה על שימושיו, היא מדהימה.

 הילידים היו כותשים את זרעיו של הפרי, מייבשים בשמש ומגרדים. לזה מוסיפים מים חמים ואז למעשה המשקה מוכן.

הילידים היו משתמשים בו בצורות שונות כמו למשל:

  • להכנת משקה ממריץ אפקטיבי מאוד בגלל כמות הקפאין שנמצא בו.
  • להפחתת התיאבון בזמן צום, בעקבות יכולות דיכוי התיאבון שלו.

וכאמור בעקבות הימצאות הקפאין שבו הוא מקנה תחושה של עוררות, חדות וכדומה. דבר שאנחנו היום יודעים יותר לשים עליו את האצבע, אבל בעבר התחושה פשוט הייתה כזאת, הילידים ראו כי טוב והשתמשו בפרי בשלבים מרכזיים בחייהם.

תועלות

בפרי זה יש המון קסם והוא יכול לשמש אותנו בהמון דרכים רפואיות ויעילות והוא נמצא בשימוש במוצרים של חברת ביהיפ הדוגלת בשימוש בחומרים טבעיים במוצרי הבריאות שלה.

  • ממריץ את זרימת הדם למערכת העצבים
  • מגביר את אספקת הדם לשרירים
  • מגביר את תפקוד הלב- ריאה
  • ומאיץ שחרור הסוכר לדם שלמעשה מוריד את תחושת העייפות בתהליך ייצור האנרגיה של הגוף.

בנוסף מבחינה יותר פרקטית, עם שתיית משקאות המכילים את הפרי, ישנה הרגשה של חדות, של עוררות קוגניטיבית שכן המרצת הדם ופעילות הגוף ודיכוי פעולות אחרות המצריכות אנרגיה גורמות לתחושת עירנות מוחלטת. הברזילאים משתמשים במשקה בזמן הפסטיבלים המפורסמים שלהם על מנת לשמור על ערנות וחדות.

 חסרונות

למעשה בגלל הימצאות הקפאין. יש לצרוך את המשקה בצורה מתונה, למרות שהיום אנחנו כבר יודעים איך לנטרל את הקפאין ואכן ישנם משקאות גוארנה ללא קפאין.

כמות גבוהה של קפאין והרגלת הגוף לצריכתו יכול להוביל למצבים של

  • חוסר שקט
  • מתח נפשי
  • חרדות
  • הפרעות בשינה

וזאת כמו צריכה של כל משקה שמכיל ממריץ כל שהוא שכן אסור להגיע למצב שגופנו מפתח תלות בחומרים הממריצים.

גופנו יכול להתרגל לרמת מסוימת של קפאין הנמצאת בו והוא ידרוש אותה. לכן צריכה מוגזמת עלולה לגרום לחוסר אנרגיה ועייפות במצבים מסוימים.

 

אז מה לעשות עם זה?

הדרך הכי טובה לצרוך את הגוארנה בשביל להנות מכל יתרונותיו ולהמעיט בחסרונותיו היא במצב של תבלין.

כתוסף למוצרים שאנחנו שותים או אוכלים כמו במשקה האינדיגו של חברת ביהיפ.

הוא יכול להיות תוסף מצוין לתזונה שלנו כדרך לרדת במשקל בגלל דיכוי התיאבון והמרצת פעילות העיכול  ו\או לצורך פעילות ספורטיבית בגלל המרצת הדם והגברת תפקודי לב-ריאה.

מצאו את הדרך המתאימה לכם להשתמש בקסם הברזילאי הזה כדי להנות מהתועלות הרבות המגיעות ממקום כל כך קסום. אני ממליץ על משקה האינדיגו של חברת ביהיפ, משקה האנרגיה הראשון העשוי מחומרים טבעיים ותורם גם כן למערכת הבריאותית של הגוף.

קראו עוד על ביהיפ.

עוד מהבלוג של sorone

ביהיפ - מה חשוב במקום העבודה

3 דברים חשובים במקום העבודה אצל רוב האנשים מקום העבודה הוא הבית השני שלהם. אנשים העובדים במשרה מלאה, נמצאים בין שמונה לעשר שעות בעבודה ביום, ראשון עד חמישי, שלא נדבר על אלה הנמצאים במקום עבודה שעובד גם שישי, שבת, חגים...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תכנון של העסק שלכם

ברחבי העולם ובישראל בפרט אך ורק כי זה קורה לנו מול העיניים, עסקים נפתחים ונסגרים על ימין ועל שמאל, כאילו שאין חיים שלמים של אנשים לפעמים המושקעים במקום. בין אם זה קיוסק, מספרה או איזשהי חנות אחרת המוכרת משהו או מספקת שירות...

תגובות

פורסם לפני 2 years

ביהיפ - הצלחה מכל הצדדים

כל אחד בחיים רוצה לחוות הצלחה במובנים כאלה או אחרים, העניין הוא שהצלחה היא מושג סובייקטיבי ואובייקטיבי כאחד. הצלחה שלי כבן אדם אל מול עצמי והצלחה שלי מול היעדים במציב העולם. חלק ייראו בהשגת כמה שיותר חופש כהצלחה וחלק...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה