הבלוג של sorone

sorone

עדכונים:

פוסטים: 87

החל מנובמבר 2017

כל אחד רוצה להגשים את החלומות שלו באיזשהו מקום. בין אם אלו חלומות ילדותיים וקטנים או חלומות גדולים שבהם אתה משתלט על העולם הפנימי שלך ואז משתלט על העולם החיצוני גם כן, כלומר מוצא את העיסוק שנותן לך להבין את העולם בצורה טובה יותר. שמניע אותך לקום כל בוקר עם חצי חיוך, ללכת לעבודה, ולהנות ממה שאתה עושה.

רובנו שואפים לעצמאות כלשהי, אנחנו רוצים לקום מתי שבא לנו, לעבוד מתי שבא לנו ולחזור הביתה מתי שבא לנו. העדיפות היא שהאג’נדה הזאת גם תכניס לנו מספיק כסף כדי שנוכל להתקיים מבחינה כלכלית. אין כמעט מקומות עבודה שבהם אתה יכול להתנהל איך שבא לך מבחינתה הזמן שלך. מעסיקים פשוט עוד לא אוהבים את זה, למרות שישנה איזשהי מגמה לעבור לשבוע עבודה של 4 ימים ולקצר את שעות העבודה, בגלל שחלק מהחברות הגדולות הבינו שאנשים רוב הזמן פשוט לא פרודקטיביים, אז אולי כדי לתת להם לנוח יותר וליצור מצב שבו שיש להם יותר זמן פנוי לעסוק בדברים אחרים שלא קשורים בעבודה. אדם שיש לו יותר חופש ולא כבול בתוך שבוע עבודה מתיש ומפרך, הוא פשוט יותר יעיל בעבודה. חד וחלק, הוא רגוע יותר ושמח יותר ורוצה לתת יותר במסגרת העבודה.

החופש התעסוקתי האולטימטיבי, מגיע מיציאה מוחלטת לעצמאות כלכלית, כלומר פתיחת עסק כלשהו או בעבודה פרטית מהבית במכירה של יכולות המבדילות אותך משאר האנשים שעושים את זה.

לחופש המיוחל הזה יש גם צדדים בריאותיים חשובים מאוד שלעיתים מתעלמים מהם כששוקלים האם לעזוב את העבודה הנוחה והבטוחה שלי ולצאת לעצמאות. כמו למשל:

תזונה – בתוך המירוץ הלא נגמר של עבודה כשכיר, בתוך הרדיפה אחרי תלוש משכורת ואולי העלאה שאני אקבל מחר. רובנו צורכים המון משקאות ומזון שמזיקים עם הגוף שלנו כי אין לנו זמן להתעסק בתזונה שלנו, אנחנו מכניסים לגוף את הדבר שהכי קל באותו הרגע, אך ורק על מנת להרגיע את הרעב ולמהר לחזור לעבודה כדי להספיק. אנחנו שותים לפעמים במהלך היום 3 כוסות קפה רק כדי להישאר עירניים והאבסורד הוא שאם היינו לוקחים את הזמן ולומדים רגע מה הכי טוב לנו לצרוך כדי שלא נרגיש מחוסרי אנרגיה במהלך היום, לא היינו צריכים את הכמות הזו של הקפה רק כדי להישאר “עירניים”. בסופו של דבר זה רק מעייף אותנו עוד יותר.

החופש התעסוקתי מעניק לכל אחד את האפשרות לקחת רגע, לעצור ולהכין משהו לאכול שיותר מטיב עם הגוף, אף אחד לא יושב לך על הראש בכדי לעמוד ביעדים או להספיק להגיע לעבודה בתשע בבוקר אחרי אינסוף פקקים ולחץ נפשי.

פתאום קיימת האפשרות להכין איזשהו תפריט תזונה הרבה יותר אפקטיבי מאשר זה שהיה במסגרת קודמת. תפריט בריא יותר מוביל לעבודה הרבה יותר פרודקטיבית וחכמה, הרבה יותר יעילה.

שקט נפשי- הבריאות שלנו, מתחילה קודם כל מבפנים, במה שאנחנו קוראים הנפש. היא מושג מאוד לא ברור אבל אנחנו יודעים שהיא שם ושאנחנו מגיבים ופועלים לפעמים לפי הרצונות והבקשות שלה, לפי מה שכואב לה.

בתוך יום עבודה רגיל, אנחנו קמים בלחץ, נוסעים לעבודה בלחץ וממהרים לסיים כדי לחזור הביתה. שלא נדבר על עמידה ביעדים ופחד מפיטורים. הנפש, חזקה כמה שתהיה ובמודע או לא במודע, נפגעת , מאוד! אין דרך אחרת להגיד את זה, אבל כמה שאנחנו יותר פעמים ביום מרגישים לחוצים, ככה אנחנו מתפקדים פחות טוב, גם אם נראה לנו שעשר דקות אחרי זה הלחץ עבר. הוא יחזור שוב מחר כנראה.

בחופש תעסוקתי אין לחץ שכזה, אנחנו בונים לעצמנו את סדר היום והלחץ היחיד שמגיע הוא זה שהעמדנו את עצמנו בו, כזה שהוא מספיק כדי להניע אותנו קדימה ולצאת מאזור הנוחות מעט אבל עם זאת, כזה שמתיישב לנו טוב מאוד עם ההיגיון. משהו שלא קורה כמעט בעבודה כשכיר.

לסיכום,לחופש תעסוקתי ועצמאות כלכלית יש המון השלכות על הנפש ועל הבריאות הפיזית שלנו. הוא מעניק לנו את האפשרות לחיות בתוך לוח הזמנים והלחצים שלנו. והשפעות שכאלה יש לקחת אותן בחשבון כששוקלים האם לעזוב מקום עבודה “בטוח” ולהתקדם לפתיחת עסק עצמאי כלשהו.ישנם מקומות שגם נותנים לך את הביטחון הכלכלי וגם את החופש התעסקותי לבנות לעצמך אג’נדה כלשהי, מקומות כמו ביהיפ למשל, חברת השיווק הרשתי שבמסגרתה אתה גם עצמאי שעובד עם זיכיון פרטי משלך למכירת מוצרי החברה אבל גם נמצא בחברת אנשים המוכנים לעזור ולהיות שם בשבילך כשאתה צריך. עוד על חברת ביהיפ במאמר הבא.

עוד מהבלוג של sorone

משמעות הכסף

לכל אחד יש חלומות, מהרגע שאנחנו קטנים והחלומות שלנו הם קצת יותר ילדותיים ולא מציאותיים והם משתנים ומקבלים פנים אחרות בבגרות שלנו דרך העיניים שלנו שרואות את העולם בצורה שונה כשמתקדם הזמן, אנחנו רוצים בהתחלה לעשות דברים...

תגובות

פורסם לפני 2 years

ביהיפ - מה חשוב במקום העבודה

3 דברים חשובים במקום העבודה אצל רוב האנשים מקום העבודה הוא הבית השני שלהם. אנשים העובדים במשרה מלאה, נמצאים בין שמונה לעשר שעות בעבודה ביום, ראשון עד חמישי, שלא נדבר על אלה הנמצאים במקום עבודה שעובד גם שישי, שבת, חגים...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

ביהיפ שיווק רשתי

ישנן המון חברות שעובדות בעולם השיווק הרשתי. זאת אומרת שהכנסותיהן בנויות על זכיינים עצמאיים שמוכרים בבלעדיות את מוצרי החברה ובאפשרותם לצרף עוד אנשים שיהיו מתחתיהם ברשת ויקבלו עמלות ממכירותיהם של אלה. לחברות האלה יצא...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה