הבלוג של sonyabitasho-סוניה ביתשו מרצה להעצמה אישית

sonyabitasho

כשהגעתי לתובנה שהשליחות שלי היא להגיע לכמה שיותר נשים ונערות, היום הבנתי עד כמה היא הייתה נכונה. היום חזרתי לעמותת על"ם להרצות, על הבחירה שלי בחיים, על בחירה לחיות למרות מה שעברתי בחיי. היום חזרתי קצת אחרת ממה שהתחלתי... +עוד

כשהגעתי לתובנה שהשליחות שלי היא להגיע לכמה שיותר נשים ונערות, היום הבנתי עד כמה היא הייתה נכונה. היום חזרתי לעמותת על"ם להרצות, על הבחירה שלי בחיים, על בחירה לחיות למרות מה שעברתי בחיי. היום חזרתי קצת אחרת ממה שהתחלתי את מסעי לפני 11 שנים. חזרתי חזקה יותר, מבינה יותר, מקבלת יותר והכי חשוב חזרתי שלמה יותר. הבנתי שאני יכולה לגעת בכל אחד ואחת. לגעת במקומות הפנימיים ביותר שלהם, לפתוח את הפצעים ולקבל אותם, להחלים מהם. הבנתי שאני צריכה להשמיע את קולי, למען השתיקה הרועמת גם בימינו אנו. מכל הרצאה שאני יוצאת מבינה שהחלטתי נכון. כשאני שומעת בסוף כל הרצאה שהשליחות שלי מבורכת וחשובה למען כולן, אני מבינה שבסופו של דבר כל מה שעברתי הביא אותי לנקודה שאני נמצאת בה היום. תודה ל Maya Fish מעמותת על"ם שהאמינה בי ודאגה שאגיע להרצות היום, מעריכה מאוד. תודה לכל אלו שהקשיבו והחכימו ולו במעט למען הנוער, מברכת את השליחות שלכם. היו שם, הכילו, חבקו, אהבו ללא תנאי ושיפוט.

עדכונים:

פוסטים: 33

החל מספטמבר 2017

#יום_המאבק_הבינלאומי_לאלימות_בנשים
הייתי אז בת 13 בערך שעצרתי זאת בפעם הראשונה, שהעזתי בפעם הראשונה לעמוד מולו וביניהם. לא תיגע בה יותר!!!
לא עוד… אמרתי, והוא נראה המום מכך שהעזתי, איך?
אך במקום ההוא לא יכולתי כבר לראות את הזוועות שאימי חוותה בבית.
ידעתי שאם הוא מגיע הביתה מאוחר מהרגיל הוא כבר שתוי ובמצב זה כלום לא יהיה נורמלי בבית.
מצב זה היה דיי רגיל אצלנו.
והדפיקות החלו בדלת, פעם אחר פעם, עד שכל דפיקה הופכת להיות חזקה יותר ויותר. ואימי, אימי מכניסה אותנו לחדר שלא נשמע. אך שמעתי, שמעתי הכל.
והיא ידעה אם תפתח זה לא יהיה טוב עבורה, מכה ועוד מכה, עוד חבורה ועוד כחול.
ועוד איום על חייה.
ואנחנו בחדר רוב הזמן, שומרים אחד על השני, יחד תמיד. כשהבית לא נורמלי אנו דואגים להיות יחד בדרך הכי נורמלית שניתן.
אני ואחיי ראינו הכל, שמענו ובעיקר הרגשנו זאת על אוזננו שהחריש, ליבנו שכאב, ופינו שלא יכל לדבר הרבה. הכאב שהייתי שומעת מקולה, הגוף שלא יכל עוד לספוג והנפש ההרוסה.
רוב ילדותי הייתה לא נורמלית, עד שאמרתי די.
אימי הייתה ועודנה האדם החזק ביותר עליי אדמות.
הרחיקה וניסתה כמה שניתן עד הפעם ההיא שלא נכנס יותר הביתה. היא לא מפחדת יותר.
יום המאבק לאלימות אינו מספיק, זה אמור להיות מדובר בכל יום ויום, בתמיכה, בחמלה, בהבנה, שלא מדובר רק באישה אלא במשפחה שלמה.
ילדים רבים חווים אלימות יחד עם האם, נשים רבות שחוות על בסיס יומיומי אם רק העזו לומר מילה לא במקום. והוא הרגיש הכי גבר בעולם, רק שהוא היה החסר בטחון הכי גדול שיש. אבא שלי.
ממקום זה #לא_התביישתי, ועדיין לא מתביישת אלא גאה. לא אני ולא אימי ולא משפחתי אלא הוא, הגבר ההוא שהיה צריך להגן ולשמור, צריך להתבייש.
דברו על הפחד, על השיתוק, אל תתביישו לעולם, אתן לא אשמות.
אתן חזקות וראויות לחיים טובים יותר.
היום מסתכלת על הנשים של חיי, כמה הן חזקות, כמה הן יודעות שהבחירה בחיים הייתה ועודנה חשובה ביותר ועם הבחירה גם הדרך חשובה לא פחות. לחיות נכון, ללא פחד!!!
אמשיך ואדבר בכל דרך על מסע חיי ואראה בחירה, בחירה אחרת ונכונה ביותר עבורי ועבור משפחתי.
לחיים נורמליים.
#לא_שותקת_יותר

עוד מהבלוג של sonyabitasho-סוניה ביתשו מרצה להעצמה אישית

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

החברה הכי טובה שלי

אני החברה הכי טובה של עצמי לה אני משתפת את כל רחשיי ליבי לה אני בוכה לה אני צוחקת איתה אני מנהלת קונפליקטים איתה אני צועדת יד ביד לעבר החלומות שלנו איתה אני עורכת קניות כי תאכלס אני הדעה הכי טובה שלי היא המאמינה הכי...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

בחרתי בחיים

אני יכולה הכל, אני אישה חזקה, אני לא צריכה עזרה. זה בטח כבר יעבור לי, יום יומיים ואחזור לעצמי. לפעמים זה לא עובר, לפעמים אני חזקה שאני נופלת ואז קמה נכון. לפעמים מבקשת עזרה גם מגורם מקצועי. האם להיות חזקה זה אומר שלא נפלתי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה