הבלוג של דניאלה

דניאלה

ברוכים הבאים לבלוג שלי, אני דניאלה, גרה אי שם בכפר צפוני עם בן זוגי, 3 ילדים מקסימים, כלבים...ציפורים..דגים...ומידי פעם מצטרפים גם כמה עכבישים

עדכונים:

פוסטים: 12

החל ממרץ 2013

כאשר תכננו את בית החלומות שלנו ניסינו לחשוב על הכל ובכל זאת יש דברים שלא צפינו, אז עכשיו אין ברירה – עיצוב מתוך פשרה.

24/03/2013

כאשר תכננו את בית החלומות שלנו ניסינו לחשוב על הכל. חשבנו על כל הדברים שאהבנו בבתים הקודמים שלנו וחשבנו גם על כל הבעיות  שהיו.

ניסינו לחשוב גם קדימה.  מה יהיה לילדים, משרד ביתי עם כניסה נפרדת?,פינת משפחה גדולה עם טלוויזיה ומחשבים, חדר אורחים ( הרי אנחנו בכל זאת גרים בחור והחמים יצטרכו לישון איפשהו), חשבנו על הזיקנה , כן מדרגות לא מדרגות, על מפתחים רחבים , עליית גג לאחסון ובהמשך יהיה ניתן להסב לקומה נפרדת לבנות…חשבנו על כל כך הרבה דברים והכל תוך ניסיון לא פשוט לעמוד בתקציב. בסופו של דבר היינו ממש מרוצים מהתוצאה.

ובכל זאת , יש דברים לא צפויים בחיים. לשמחתנו הרבה נוסף לנו עוד ילד למשפחה. אז כל מערך החדרים השתנה. 2 הבנות חלקו חדר, בעוד הפצפון זכה לחדר משלו.

עד לפני מס’ חודשים זה לא שינה. הבנות היו מרוצות בחלקן. וגם לדעתי זה היה מועיל ומגבש. מבחינתי, הן היו יכולות “להיפרד” בעוד מס’ שנים. היינו מסבים להן את שני חדרי העבודה בקצה של הבית והן היו מרוויחות כניסה נפרדת ושירותים צמודים. היינו יכולים גם לחסוך כסף כמה שנים ולהסב את עליית הגג לחדרים. אבל עכשיו? מה עכשיו? אנחנו עוד לא מוכנים לזה…מי הרשה להן להתבגר כל כך מהר? הגדולה רק בת 11…מה זאת אומרת פרטיות? את החדר בקצה  הבית היא לא רוצה כי זה רחוק מהחדר שלנו ( מזל …גם לי זה רחוק..לפחות נפשית) , עליית גג??? למי יש כסף עכשיו? בקושי יש לי כסף כרגע למדרגות , אז קומה שלמה…מה עושים?

ברגע שהבנתי שחדר נפרד מאוד חשוב לה, ייסורי המצפון שלי התחילו לעבוד שעות נוספות…איך ייתכן שלא חשבתי מראש? שלא תכננתי? איך ייתכן שמכל הבית הגדול הזה, היא תצטרך לחיות בתוך פשרה. זו לא הייתה התכנית. זה פשוט לא הגיוני.

במשך שבועות שברתי את הראש מה אפשר לעשות. מאיפה אני מביאה לה עוד חדר. בסוף הגעתי לסוג של פשרה, להפוך את פינת המשפחה לחדר. אבל אז שוב פשרות…אין פינת משפחה ( איפה אני אזרוק עכשיו את הררי הכביסה עד לקיפול…). זה נורא קטן, בקושי חדרון…והכי גרוע אין חלון!!! מה אני עושה? למה היא צריכה לסבול כי אני לא תכננתי נכון?

מתוך השלמה כואבת המשכתי עם התכנית להסבת פינת המשפחה. אבל הבטחתי לה ויותר מזה הבטחתי לעצמי  שהכל יהיה חדש ומדהים …היא אפילו תקבל מחשב נייד לחדר ( מסכנה, אין לה מקום למשהו אחר)  היא גם תזכה בטלויזיה שטוחה תלויה ( כאילו שהייתה לי ברירה אחרת…אין מקום!!!).

ואבא שלי ( הסבא הדואג) מתרה בי בלי הרף: זה קטן! אין אור! אין אויר!  אני יודעת שהוא צודק…אבל מה לעשות? היא רוצה לבד!

טוב אז סוגרים את הפינה עם קירות גבס.

מה עושים עם אור? נשים לבני זכוכית …זה ממש קרוב לחלון גדול.

טוב עכשיו צבע,  להתמקד בלבן (כך כתוב בכל מיני פורומים של עיצוב) “זה מגדיל”.

ריהוט קומפקטי… גם לבן

וקצת סגנון ואוירה

ואוויר? מה עם אוויר צח? בכל זאת עברנו לצפון הרחוק גם בשביל האוויר הנקי… טוב גם זה סודר בערך, קנינו מטהר אויר, “אומרים” שזה אפילו יותר טוב מחלון פתוח, זה כתוב בכל מיני אתרים. באמת!!!

אני אהבתי….והכי חשוב היא אוהבת…

הילדים צועקים ברקע…ואני יכולה לצעוק “כל אחד לחדר שלו”…איזה כיף …

ולמי שתוהה…כן יש עדיין ייסורי מצפון….אז קניתי לה בסופ”ש עוד סט מצעים.

עוד מהבלוג של דניאלה

תצוגה מקדימה

נשות המילואימניקים...יש כאלו?

נשות המילואימניקים... כמה פעמים קרה שהבעל נקרא למילואים בדיוק בשבוע הניקיונות לפני פסח, כמה פעמים בחנוכה, אולי במסיבת סיום של הילד בגן, קרה שהיה במילואים ביולי – אוגוסט??? מעניין מה משותף לכל המועדים. האם אני צריכה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ילדים של אחרים...שלנו

כמה פעמים ראיתם כתבה על מקרה טרגי ובו נשאר ילד לבד? כמה פעמים אמרתם שאתם מוכנים לקחת אותו ולתת לו בית חם? אני בטוחה שזה קורה למספר לא מבוטל של אנשים ...אבל אף אחד לא ייתן לכם...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

הצפון זה הבית שלי

כשכל עם ישראל מגיע לצפון , אני מרגישה שהוא מגיע אלי הביתה...אני מרגישה גאווה, מרגישה מיוחדת...מראה לילדים שלי שכל עם ישראל מגיע אלינו כי זה המקום הכי יפה בארץ, מזכירה לגדולה שלי שעם כל הכבוד לכיף של הקניונים, הנה אנשים בוחרים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה