הבלוג של שימרית שמחי - לישון כל הלילה

sleepangel

מומחית לשינה של אחים ומדריכת שינה לקראת ילד שני במשפחה. אמא לאופיר(2) ולילך(4), נשואה לזוהר ובעלת תואר B.A בפסיכולוגיה. המוטו שלי כשאני מלווה משפחות ובגידול ילדיי שלי הוא - ל'צאת מהקופסה' ולחשוב יצירתי בכל דילמה הורית

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מאפריל 2015

ההריון מתקדם ואיתו החששות – איך הילד הגדול יגיב? מה לעשות כדי שירגיש בטוח? מתי להעביר אותו ממיטת התינוק? לשים אותם באותו החדר? מתי לסדר את החדר שלו בשביל שניים? איך מכינים אותו הכי טוב? 5 דברים שאפשר לעשות בשביל להקל על הילד שלך לקבל את השינוי – בואו של תינוק חדש למשפחה.

13/04/2015

הילד הקטן שלך אוטוטו עומד להפוך לאח בכור. כבר שנתיים (פלוס מינוס) שהוא מרכז עולמך וכל כולך תמיד שם בשבילו. בלילות הוא כבר ישן טוב ולפני השינה את משקיעה בזמן איכות איתו – מקריאה לו סיפור ושרה לו שירים. אך בעוד רגע יצטרף תינוק חדש למשפחה והקלפים יטרפו מחדש.

אמא, מה זה בבטן שלך?

אמא, מה זה בבטן שלך?

בתקופה שלפני לידת תינוק חדש במשפחה, הילד הקטן שלך, מרגיש שמשהו עומד לקרות. הוא מרגיש שמשהו ביציבות שהייתה לו עד עכשיו עומד להשתנות. אך הוא לא יודע מה זה בדיוק הדבר הזה.

הדבר החשוב ביותר עבור הילד שלך בתקופה הזו, זו תחושת היציבות והביטחון בתוך כל הלא נודע הזה. הסביבה המוכרת לו מקנה לו חלק ניכר מהביטחון הזה. לכן כדאי ליצור הדרגתיות בשינוי שעומד להתחולל בחייו בכלל ובסביבתו בפרט.

כל שינוי שהנך מתכננת לעשות בחדר שלו, עשי אותו עוד לפני הלידה ובשלבים שיאפשרו לילד שלך לעכל את השינוי ולקבל אותו באהבה. כך שעד הלידה סביבת החדר שלו תהייה סביבה מוכרת ובטוחה, ולא תשתנה בין לילה עם הולדת התינוק.

אז איך עושים את זה?

1. אם ברצונך בעתיד להפוך את חדרו לחדר משותף עם התינוק – הכניסי את מיטת התינוק לחדרו או מיטת מעבר עבורו. כך יהיה לו זמן להתרגל לסידור החדש של חדרו.

2. גם את הפרידה ממיטת התינוק והמעבר למיטת מעבר, אני ממליצה לעשות עוד לפני הלידה. כך יהיה לילד שלך זמן להסתגל למיטתו החדשה ולך יהיה זמן ללמד אותו שלא יוצאים מהמיטה.

3. אם בגדי התינוק עומדים לתפוס את מקום בגדיו בארון/שידת החתלה, העבירי את בגדיו אל מיקומם החדש עוד לפני הלידה. הכירי לו את המקום החדש הזה ואפשרי לו מידי פעם לבחור משם בגדים באופן עצמאי (כמובן בהתחשב בגילו ויכולותיו).

4. אם התינוק עומד להיכנס לחדרו כבר מהיום הראשון, הכיני את הילד שלך לכך מספר שבועות לפני הלידה. וכמובן רק אחרי שהוא כבר הסתגל לשאר השינויים שעשית בסידור החדר.

5. אם התינוק יעבור לחדרו רק לאחר תקופה בחדר שלכם, אז עשי את ההכנה לילד הגדול רק כשבוע, שבועיים לפני המעבר.

ספקי לילד שלך את מקסימום זמן ההסתגלות לסביבה החדשה. כי ככל שהסביבה תהייה יותר מוכרת, יציבה ובטוחה עבורו, כך הוא יוכל להתמודד טוב יותר עם כל הרגשות החדשים שיציפו אותו כאשר התינוק ייוולד.

והחשוב מכל, היי קשובה לילד שלך ולתגובותיו לשינויים בחדרו. שחקי איתו משחקי תפקידים (בחדר שלו), בהם הוא האמא/אבא ואת הוא וכך תוכלי להכיר ולזהות מקרוב יותר את תחושותיו ואת הצורך שלו באותו הזמן. המענה לצורך של הילד שלך, חשוב תמיד ובמיוחד חשוב בתקופה בה את בהריון. גם אם זה אומר שכרגע הוא זקוק לך יותר מאשר בעבר. כן זה קשה… וקל להגיד… אך מבטיחה לך שזה לא ימשך לעולמים וככל שתקדימי להיענות לצרכיו היום, כך תוכלי להתפנות לתינוק יותר בעתיד.

*הכותבת היא יועצת שינה מוסמכת בשיטת ‘לילה טוב’ ובעלת תואר B.A בפסיכולוגיה, המומחית לשינה אצל אחים ומדריכת שינה לקראת ילד שני במשפחה.

בואי להכיר אותי בעמוד הפייסבוק שלי - שימרית – לישון כל הלילה

** קרדיט לצלם ולמצולמים – משפחת שניידר

עוד מהבלוג של שימרית שמחי - לישון כל הלילה

תצוגה מקדימה

**שוב הילד שלך חולה ואת כבר עייפה?**

מהרגע שהכנסת את הילד שלך לגן, הוא חולה ללא הפסקה שוב ושוב. ולא מספיק זה...אז גם הגיע לו החורף הישראלי ואיתו שלל הנזלות, שיעול, שפעת, ווירוסים למיניהם. מה פה קורה פה? ולמה זה...

תצוגה מקדימה

**מתי ואיך נכון להעביר את התינוקת לחדר משותף עם אחיה הגדול?**

 מזל טוב - כבר עברו כמה חודשים מאז שהקטנה נולדה. הגדול כבר התרגל לעניין ואתם מתחילים לחשוב להעביר את הקטנה לחדר משותף עם אחיה.  מתי הכי נכון להעביר את הקטנה לחדר עם אחיה...

תצוגה מקדימה

לידת תינוק חדש במשפחה- מה עושים עם הפחדים של הילד הגדול?

הילד שלך כבר בן שנתיים או 3 ואת בהריון ומצפה לילד השני שלך. פחדים רבים מציפים אותך - איך הלידה הזו תעבור? איך מחלקים אהבה לשני ילדים? איך הגדול יקבל את התינוק? איך תצליחי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה