הבלוג של ישראל לחמן - ייעוץ פנסיוני אוביקטיבי

הפנסיונית – הפנסיה שלך בשפה פשוטה

ישראל לחמן - מנכ"ל שאול את לחמן ייעוץ ובקרה פנסיונית לחברות מוסמך כיועץ פנסיוני מטעם משרד האוצר. 23 שנות ותק בתחום הפנסיה והביטוח. ברקורד - מנהל בכיר במחלקות ביטוח חיים בקבוצות הביטוח "מגדל חברה לביטוח"... +עוד

ישראל לחמן - מנכ"ל שאול את לחמן ייעוץ ובקרה פנסיונית לחברות מוסמך כיועץ פנסיוני מטעם משרד האוצר. 23 שנות ותק בתחום הפנסיה והביטוח. ברקורד - מנהל בכיר במחלקות ביטוח חיים בקבוצות הביטוח "מגדל חברה לביטוח" ו"הפניקס הישראלי" יועץ פנסיוני בכיר ,מומחה לתכנון עריכה וליווי מכרזי ביטוח ,פנסיה וגמל כלל מערכתיים בארגונים גדולים. ניסיון רב במתן שרותי ליווי שוטף לחברות וארגונים מובילים במשק הישראלי . מומחה לייעוץ פנסיוני לבכירים במגזר הציבורי והפרטי . יועץ לאתרי תוכן באינטרנט בנושאי ביטוח פנסיה ובריאות. מורשה משרד האוצר לביצוע התמחות ליועצים פנסיונים לקראת הסמכה וקבלת רישוי . טל 03-7516466 מייל [email protected] אתר החברה : www.s-l.co.il

עדכונים:

פוסטים: 12

החל ממרץ 2010

ב-1 באוגוסט נכנסה לתוקף ההוראה המגדילה עבור שכירים ועצמאים משמעותית את תקרת ההכנסה החייבת בביטוח לאומי מתקרה של עד פי חמישה מהשכר הממוצע במשק (כ-38 אלף שקל כעת, הוכפלה התקרה לתקרה בסך 76 אלף שקל .המשמעות תוספת גבייה של אלפי שקלים בשכר ואו בהכנסה החייבת מדי חודש .ההוראה הופעלה לתקופה מוגבלת של מ ה-1.8.2009 ועד ל-31.12.2010. ותכלול כ-85 אלף שכירים ועצמאים בישראל.

עצמאים ושכירים בוחנים בימים איילו דרכים “יצירתיות” להתמודד עם התקנה שהבולטת בהם היא התאגדות למסגרת שבו עצמאים ושכירים מעניקים שירותים מחברה בע”מ שבבעלותם ותכנון פיננסי של משיכת כספים על בסיס חלוקה לחלק שכר וחלק  דיבידנד במס מוקטן עד ל-25% מס חברות בלבד, זאת מכיוון שדיווידנדים מחברה פטורים מתשלום דמי ביטוח לאומי.

עקב שינוי התקנה מחלקת המיסוי בחברת הייעוץ הפנסיוני שאול את לחמן בע”מ המתמחה בייעוץ פנסיוני לחברות   מציגה מודל אבחון המגדיר את “הרמזורים” הדורשים בדיקה. וטיפול לגבי תכנון המערך הפנסיוני לעצמאים ושכירים שבחרו לפעול מסגרת חברה בע”מ .

  • על פי תקנות המס יוגדרו נישומים איילו “כבעלי שליטה” ומשכך מסגרת ההפקדות המקסימאליות המותרת להפקדות פנסיוניות עבורם תהייה נמוכה משמעותית ותעמוד עבור החברה על סך  מקסימאלי של 10980 לפיצויים או קצבה ₪ לכל שנת עבודה ,סכום נמוך משכיר רגיל שבו ההוצאה לחברה מוכרת במלואה .
  • הטבות והחזרי המס לעצמאים המפקידים לטובת מערכת פנסיונית עשויה להגיע עד לכדי 40% ויותר מתוך התשלומים למערכת הפנסיונית. מעבר למסגרת תשלומים כשכיר בעל שליטה מצמצמת משמעותית את ההטבות המס הישירות למפקיד .
  • תקנות משיכת הכספים לשכיר שונות משמעותית מאשר עצמאי ומחייבות תהליך מורכב של סיום עבודה פיטורין או התפטרות התחשבנות ודיווח לשלטונות המס.
  • בבדיקה של מומחי הביטוח בחברת שאול את לחמן עולה כי במסגרת ההסדר הפנסיוני רוכשים רוב העובדים כיסוי למקרה ביטוח אובדן כשר עבודה ,על פי רוב תנאי פוליסות הביטוח לאובדן כשר עבודה מוגדר סכום הפיצוי במקרה פגיעה כ 25% ועד 75% משכר המבוטח ,במתכונת כיום יבחרו בעלי החברות שנפתחו לפצל את הכנסותיהם בין שכר בפועל לבין קבלת דיבידנד שאינו נכלל במסגרת השכר .

יוצא לדוגמה שבעל חברה שההכנסה “האמיתית” שעליה הוא צריך להגן למקרה אובדן כשר עבודה ממחלה או מתאונה עומדת על 50000 ₪ בעוד שהביטוח הפנסיוני על שכר ללא חלק הדיבידנד עומדת על 25000 ₪  בלבד . במקרה פגיעה יקבל 18750 ₪ בלבד ירידה של כמעט 2/3 מהכנסתו הקודמת .

לדברי ישראל לחמן מנכ”ל שאול את לחמן ניתן  להתאים באופן אישי הסדריי ביטוח אובדן כשר עבודה מיוחדים שיכללו במסגרת הפוליסה ויכסו גם את חלק ההכנסה המבוטחת במסגרת הסדרי הדיבידנד.

עוד מהבלוג של ישראל לחמן - ייעוץ פנסיוני אוביקטיבי

תצוגה מקדימה

5 טיפים כיצד תתכונני ליום העצמאות הכלכלי שלך !

בפתחו של יום העצמאות אותו נחגוג בעוד מספר ימים זה הזמן שלך לעצור רגע ממרוץ היום יום ולחשוב על "עצמאותך הכלכלית" על חשיבות אי התלות בבני הזוג הורים ואחרים לטובת הנושא להלן 5 החלטות שכדאי לקחת  : ...

תצוגה מקדימה

קיבלת פיצויי הפיטורין , זה בשום מקרה לא ההזדמנות להחליף את הריהוט ... המטבח ..

 לא כדי לך למשוך את פיצויי הפיטורים !  המצב הכלכלי  במשק וצמצום משרות עובדים יצר בידי העובדות המפוטרות  אפשרות למימוש ומשיכת כספי הפיצויים שנצברו על ידי המעסיק מהתוכנית...

10 טיפים איך תוכלי להרוויח כסף ובטחון אישי מדוחות הפנסיה השנתיים ש"נחתו אצלך" !

קבלי 10 טיפים איך תוכלי להרוויח הרבה כסף ושקט נפשי מהדוחות השנתיים ש"נחתו" אצלך   1. מצב משפחתי אם את נשואה , את יכולה לדלג ישר לטיפ השני שעוסק בכיסוי ביטוחי. אבל אם את  רווקה ללא בן או בת זוג, גרושה או אלמנה - את  יכול לחסוך...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה