הבלוג של תופסת מקום

sizeplus

כותבת, אוהבת ולומדת. שונאת לשטוף כלים, נהנית לפרוע את הסדר ולנתח את הסיבות לתופעות חברתיות. חושבת שאהבה עצמית זו עבודה מתגמלת ואופטימיות זו בחירה. הצטרפו אלי למהפכה: כן לאהבה עצמית, בכל גיל -משקל- מבנה גוף. לא למשטור... +עוד

כותבת, אוהבת ולומדת. שונאת לשטוף כלים, נהנית לפרוע את הסדר ולנתח את הסיבות לתופעות חברתיות. חושבת שאהבה עצמית זו עבודה מתגמלת ואופטימיות זו בחירה. הצטרפו אלי למהפכה: כן לאהבה עצמית, בכל גיל -משקל- מבנה גוף. לא למשטור והרעבה

עדכונים:

פוסטים: 5

החל ממאי 2014

כשרוצים להתייחס לתופעה בצורה קיצונית, להגדיר אותה, לתחם אותה ולומר שהיא יוצאת דופן, כל שנדרש הוא להקדיש לה כפולת עמודים ולמסגר את הכל תחת הכותרת: “פרויקט מיוחד” (!).

למגזין השבועי של ידיעות אחרונות שעוסק בענייני לייף סטייל בשם “זמנים מודרניים” יש פרויקט שנתי שבו, פעם אחת בשנה הן מתהדרות בתצלומים של קוראות במידות 44 ומעלה שמדגמנות בגדי ים ומראות שהן לא מתביישות כלל.

כדי שלא נתבלבל ונחשוב שבטעות מותר לנשים להיראות כך, במדורים הרגילים של המוסף: מדורי האופנה, הסטייל והרכילות, המשיכו לפרסם רק תמונות של נשים צעירות במידות 34-36, כלומר המציאות הרגילה והנורמטיבית בעיניי העורכות של זמנים מודרניים כפי שהיא משתקפת במוסף: הנורמליות = מידות 34-36 ורחמנא לצלן מידות 38. גם תצלומים של סלביות בבגדי ים במידה 36.

 אתן בעלות מידות 44 ומעלה? חכו לפרויקט (!), מיוחד(!), פעם בשנה (!) שבו נעשה מעשה כה חתרני, כה מיוחד, כה אמיץ וכה צבוע וניתן למוקצות שתעשיית האופנה והחברה השאירו מאחור, לפסוע ולצעוד לקדמת הבמה.

מה מחכה להן בקדמת הבמה? אל תשאלו.

הנשים יזכו להצטלם באיפור, שיער, מניקור ופדיקור מתוקתקים, כי את זה כל סטייליסט וספר יודע לעשות, ללא קשר למידות. כשנגיע לחלק שלשמו התכנסנו- בגדי ים, נגלה שוב, שהמבחר מחריד, שלא יודעים להלביש נשים במידות 44 ומעלה. נצלם את הנשים בזוויות סתמיות, לבושות בבגדי ים שמרביתם מכוערים להפליא, שתכליתם לטשטש ולחטב ועוד תוסיף הסטייליסטית טיפים מפגרים ועצות לשמנה הממוצעת:  איך מטשטשים.

לא יכולתי לבחור הגדרה טובה יותר לצביעות. כל הטיפים נעים סביב הרצון לטשטש ולהעלים. בל נשכח את שאלת הקלאסה שאוה נשאלו הנשים המצולמות: על היחס של גברים אליהן.

והנה נציג את הסטנדרט הכפול במלוא הדרו:  כך נקבע הערך שלך אישה יקרה: מידת המותניים וביחס של גברים אלייך. כדי שבטעות, הנשים היקרות שניאותו להצטלם לא ירגישו נשים “רגילות” מן השורה. אני תוהה מתי אישה במידות 34-36 זכתה לשאלות דביליות שכאלו.

עייפנו כבר מהפרויקטים האווילים, מרובי המאמץ הללו, שחושפים תפיסות שמרניות ומקובעות ביחס לנשים ולמידות גופן. כאילו פרויקט, כאילו מיוחד וכאילו חתרני ומגניב. בת’כלס, קיבלנו עוד מאותו הדבר.  

רוצים להיות חתרניים ומגניבים? בואו נדבר על תעשיית האופנה בעולם ובישראל בפרט. בואו לא נעשה עניין ממידות שונות ומגוונות. בואו ניתן לכולן מקום: בהגשת תוכניות, בתפקידים בכירים, במשחק, באופנה, בביטחון, בשלום, בניהול, בפוליטיקה, באקדמיה.     רוצים להראות שאנחנו מעודדים את כל הנשים להצטלם? הממ… אולי נתייחס באותו האופן בדיוק לדוגמניות במידה 36 ובמידה 42? רוצים שזה באמת לא יהיה יוצא דופן? הנה הצעה: בלי שאלות שלא הייתן שואלות נשים במידות אחרות. בלי בגדי ים מופרכים בכיעורם, שלא הייתם מעזים להלביש נשים במידות 34-36.

בארון הפרטי יש לי כמה בגדי ים: גם שלם וגם ביקיני. כולם יפים, מחמיאים ואופנתיים.  אנחנו רגילות ושגרתיות ורוצות להצטלם באופן אגבי ושגרתי כמו שאנחנו נוהגות בחיי היומיום. רוצות ללבוש בדיוק את אותם הבגדים שלובשות חברותינו במידות 34-36 ולהצטלם בדיוק באותם הבגדים. אבל אז, זמנים מודרניים ושאר עיתוני האופנה נתקלים בבעיה שעימה כולנו מתמודדות: אין בגדים. אין בגדי ים. אין כלום!

מה יש?  רק בגדים “מיוחדים” שנראים כמו אוהל (אנחנו מלאות, לא עיוורות), שמטרתם לטשטש, לצמצם, לחטב ולחשוף חזה. זה מה שמעצבי האופנה חושבים שאנחנו יכולות להרשות לעצמנו. אלו ההנחות השגויות ביחס לגוף שלנו: שאם אנחנו במידת מכנסיים 44, אז יש לנו חזה גדול ואותו יש לחשוף, שחצאית מיני במידה 44 זה לא יפה (מי קבע? לי אישית, יש רגליים נהדרות ומותן צרה)  ועל מכנסיים קצרים (לא ברמודה), אין מה לדבר, פשוט כי אין…

לתשומת לב העורכות של זמנים מודרניים ושאר תעשיית האופנה: המהפכה התחילה. קחו כרטיס, אם אתן ואתם רוצים לעלות על הרכבת הזו, או שתישארו מאחור עם הפרויקטים האידיוטים שלכם.

https://www.youtube.com/watch?v=zphAHMPtu4g

 

 

 

עוד מהבלוג של תופסת מקום

את הכי יפה כשאת מורעבת

הגעתי למשרד עורכי הדין שבו הייתי אמורה לשמש כמזכירה מחליפה. "אבל הבטיחו לי שישלחו מישהי ייצוגית" אומרת לי טלי, מנהלת כוח האדם במשרד בעודה סוקרת אותי בביקורת מכף רגל עד ראש וכשהיא אומרת "ייצוגית" היא מתכוונת לרזה. איך...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

למשיכה אין מידה

טקס "מיס אמריקה", חושף שוב את הלחץ החברתי המטורף. מקיילה דיל (בתמונה) מיס אינדיאנה, הוגדרה כבעלת גוף" לא שגרתי", אך זכתה להפוך לאהובת הקהל בטוויטר וברשתות החברתיות. מהו אותו גוף לא שגרתי שמנע מהעלמה דיל להעפיל לשלב הבא, אם...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מפריכה מיתוסים

[youtube SBmAPYkPeYU nolink] כיוון שכל מעשה שלנו – האישי הוא הפוליטי ולהיפך, הבנתי שהמידות שלי הן עניין של בחירה. אז הנה הסיפור האישי ולאחריו כמה תובנות (וגם התייחסויות לתגובות המעניינות). מקטנות הייתי בעלת עודף משקל של חמישה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה