הבלוג של מתבגרת בת 30

sivans

הגעתי לגיל 30. נטורופתית בתחילת דרכה, רפלקסולוגית בכירה ורווקה. כשגיל ההתבגרות של 20 עד 30 הסתיים, הבנתי שזה הזמן לדבר על מה שהחיים שלי הביאו איתם כשיעורים. החל מהמטופלים שלי, שלימדו אותי אינספור שיעורים ועד לחיים עצמם,... +עוד

הגעתי לגיל 30. נטורופתית בתחילת דרכה, רפלקסולוגית בכירה ורווקה. כשגיל ההתבגרות של 20 עד 30 הסתיים, הבנתי שזה הזמן לדבר על מה שהחיים שלי הביאו איתם כשיעורים. החל מהמטופלים שלי, שלימדו אותי אינספור שיעורים ועד לחיים עצמם, שלימדו אותי שכדי להיות מטפלת,צריך להיות מטופלת. ברוכים הבאים לעולם שלי.

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מאוקטובר 2015

הסיפור האהוב עלי היה סינדרלה. לא בגלל הנסיך, בטח שלא בגלל הנקיון… בעיקר בגלל השמלה. אנחנו גדלות על אגדות שהיום פסיכולוגים לא מאפשרים להורים לספר לילדים. השאלה שלי היא פשוטה: למה היא חיה בעושר ואושר רק אחרי שהוא מציל אותה? למה אנחנו מתבגרות עם מחשבה לא מודעת שצריך להציל אותנו? ולמה, למה למצוא זוגיות מעבר לגיל הבגרות של שנות העשרים זה כל כך קשה? השבוע אמרתי בקול שאני עוד רוצה להאמין שהאבירות לא מתה אבל אני לא מבינה למה אף פעם אגדה טובה לא מסתיימת ב: “והיא חיה עם ההון שלה ולקחה משכנתא בעצמה ותנחשו מה?! היא עצמאית ומאושרת”. בתגובה בחור צחק ואמר לי: תנעלי את עצמך במגדל, אני בא. לא הבנתי לרגע למה אי אפשר להיות בזוגיות מבלי להציל מישהו. איך קרה שתמיד צריכה להיות נערה במצוקה? לקח לבחור דקה להגיב ואז הוא אמר: אין אגדה כזו של “הנסיכה הייתה מאושרת ואז הגיע הנסיך”. ובכן נשים יקרות, הטעות שלנו זה שהפסקנו לחפש אהבה והתעקשנו פשוט לא להיות לבד. אלו הם הדברים שאמרו לי כל השנים ואלו הן התובנות שלי:

1. “הדרך לליבו של גבר מתחילה מהקיבה”

כדור הארץ הוא שטוח, רק שתדעו… עכשיו ברצינות, בדקתי. הדבר היחיד שאליו מובילה הקיבה זה למעיים ומשם לרקטום. בדרך, בחיי לא היה שום לב. אם כבר להגיע לליבו של גבר זה דרך הירך, רופאים יאמרו לכם שזו הדרך המהירה ביותר לאבי העורקים, נשים יאמרו לכן שאתן רק צריכות להניח את היד והוא שלכן, לא צריך להיות פולשניים. יש לי בעיה עם התפיסה הנוראית שאישה צריכה לבשל. שילגיה בישלה לשבעה גברים וראינו איך זה נגמר… אישה לא צריכה להיות היחידה שמבשלת. תמצאי את זה שיאהב את הנוכחות שלך בכל חדר בבית, לא רק במטבח.

2. “תביני את הצד שלו”

לא רוצה! נו… ואז מה?! סיימתי להבין את כולם, להכיל את כולם ולהיות המטפלת בזוגיות שלי. אם התחלתן לצאת עם מישהו ואתן מרגישות לא מחוזרות, לא מחוייבות, לא שייכות אפילו לתוך המשבצת אל תתעקשו. לא משנה כמה הוא מקסים או פוטנציאל גנטי מוצלח לילדים הדימיוניים שיש לכם כרגע, מגיע לך יותר מהכל להרגיש שאת היחידה בעולם. שבשבילך הוא יחצה רכסי הרים ומכשולים רק כדי שלא תחשבי אפילו מחשבה אחת עצובה. אם אתן חושבות שזה לא קיים, תזכרו, תודעה יוצרת מציאות. נכון שזה מרגיש שזה נדיר, אבל תכוונו את עצמכן למה שאתן באמת צריכות ורוצות בחיים, זה יבוא. עדיף להמתין מאשר לבזבז את הזמן.

3. “יש יתרונות בלהיות רווק”

כשחוצים את גיל 29 גברים מתחילים להילחץ. השעון הביולוגי שלהם מתקתק. כן כן… לנו חשוב להביא ילדים, למצוא אהבה ולהתיישב… להם חשוב לעשות עוד סיבוב בתיאלנד ולחטוף זיבה פעם אחרונה. השעון שלהם לוחץ כאילו מעכשיו כל אישה שהם יפגשו תכריח אותן להתיישב, לדבר על רגשות, מעכשיו ארוחות בוקר יהיו ב”רויאלטי”. אתה תסתכל על השעון שההורים שלה יקנו לך לאירוסים והיא תבחן את הטבעות…. אז לא. לכל הגברים באשר אתם, זה יכול לקרות לכן עם כל בחורה בכל גיל. לכל הנשים באשר הן, אם יש לו רצון וצורך לחטוף מחלת מין, עזבי אותך. תחפשי את זה שכבר לקח תרופות. וכל המין האנושי באשר אתם: עושים רשיון ומתגייסים לצבא בגילאי העשרה כי ככל שאתה צעיר יותר, הפחד הוא קטן כל כך שהוא לא יותר מנקודה באופק. ככל שאנחנו מתבגרים, נכווים, צועדים עם עצמינו או עם מערכות יחסים לא יציבות לעבר האופק, כך הפחד הוא לא נקודה יותר, הוא ממשי. חיית טרף בועטת. אתם מפחדים?! גם אנחנו. מחקרים מראים שכשמאוהבים הלב פועם חזק, החום עולה, מזיעים, מסמיקים… זה בדיוק כמו תגובה לפחד. אז תפחדו. אל תנסו להיות גיבורות כי זו לא מלחמה. תזכרו מה היו אומרים לנו כילדים כשפחדנו מחיות: הוא מפחד ממך יותר. אתן יודעות מה?! זה נכון.

4. לא בכל מחיר

תמיד אנחנו מחפשות את הנורות האדומות, אולי הגיע הזמן להבין שכבר לא מדובר בנורה… מדובר בחלון הזדמנויות כדי להבין שאנחנו מחפשות אהבה כנה ולא זוגיות לשם הפגת הבדידות. כששותפות משלבת בתוכה רגשות עזים, אהבה, כבוד, הקשבה, הכלה… זה כבר מעבר לשותפות רגילה. אנחנו כל כך פוחדים להיות לבד בעולם טכנולוגי שופע בדידות שאיבדנו את המקום האישי של הקשר האמיתי. כדי ליצור זוגיות טובה ושותפות טובה, תניחו את הטלפון בצד, תעזבו את האפליקציות של הכרויות. תתחילו לצור תודעה שאומרת שלא כל אחד ולא בכל מחיר. זה שאנחנו לא רוצות להיות לבד לא אומר שאנחנו נכניס לחיים שלנו כל אופציה שמגיעה. אלפי אימהות לחוצות חתונה לבנות שלהן, יכעסו עלי מאוד אבל… די לתת הזדמנויות. למה לצאת עם אנשים שלא מתאימים לכן? למה להמשיך לדייט עם בחור שלא מתקשר ולהיות בתחושה שאת “דקת קריאה”?! למה לתת לאנשים כח עליך כשבעצם את זו עם הכח? תביני, אישה יקרה, הוא מחפש אותך, לא את אותו. אנחנו נוטות לחשוב שהנסיך מציל את הנסיכה אבל היא הייתה בסדר גמור עד שהוא בא. שילגיה ישנה, סינדרלה שרדה בגבורה, בל לימדה את החיה לאהוב ורפונזל אולי הייתה משעוממת אבל היא רק הייתה צריכה מוטבציה לצאת מהמגדל. ובנינו, בשביל להציל אותה הנסיך היה צריך את השיער שלה! ושימו לב איך תמיד אין לו שם. הוא רק “נסיך” תואר עם חשבון בנק. לנסיכות שלנו יש שם, אישיות, קסם. תזכרי כמה כח יש לך ולא תצטרכי לברוח יותר משום מקום.

5. את לא נסיכה, את מלכה!

הטיפ האחרון הוא החשוב מכל. הוא בתפיסה שלנו. הוא גם הקשה ביותר לביצוע. מחקרים הראו שנסיכות המדוברות היו בנות 16. בגיל 16 יש מצב שגם אני הייתי בורחת למסיבה, בורחת מאמא חורגת ובכלל חולמת על לברוח… בגיל 30 אנחנו כבר לא בורחים מאף אחד חוץ מעצמינו. אז למה את מלכת הלבבות מתארים כקשה ורעה? תאמינו לי שאם הייתי במקומה גם אני הייתי רואה כיצד יש המון אנשים שלא משתמשים בראש שלהם, אז למה לשמור אותו?! אישה בעמדת כח היא לא רעה או קשה. היא מאיימת על האגו של אשליית האלפא. אהבה וזוגיות טובה היא כשהוא רואה אותך כמלכה ואת אותו כמלך. כשווים. לא פחות מהטוב ביותר. זוגיות טובה מאוד היא כשאת מרגישה שאת המלכה שלו והוא מרגיש שהוא מלך שלך. תחושת האלפא היא חשובה ואין לערער עליה. אך תחושת החשיבות והמקום שלנו בעיני הפרטנר שלנו היא חשובה עוד יותר. אז תריבו לפעמים, זה בריא, מקשיים צומחים. תחבקו, תבכו, תכבדו, תחפשו את הכוכב הכי יפה בשמיים ותדעו ששם השותף שלכם שם את הלב שלכם למשמרת, שאף אחד לא יפגע בכם לעולם. כשתרגישו ככה, תדעו שהיה שווה לחכות.

עוד מהבלוג של מתבגרת בת 30

נתחיל מהאמצע...

למכירה: דגם 85', יד ראשונה ועשתה קילומטרז' דיי סביר יחסית לגילה... אירופה בעיקר, קצת ארה"ב אחרי צבא, הודו בין שנה א' לב'... ואז... עוד קצת אירופה עד היום הולדת 30. המספר הגדול הזה לא צריך להפחיד אתכם... כי זה רק אומר שאני מיומנת על...

תגובות

פורסם לפני 5 years

כף רגלי השמאלית

כפות הרגליים שלנו מחולקות לחמישה דברים חשובים בחיים: היציבות שלנו, הרגשות, היצירתיות, הנתינה שבנו והמחשבה. במסע האחרון שלי, התכוונתי לנסוע למזרח כדי ללמוד. לא חשבתי שהשיעורים שלי יגיעו בצורת אנשים שמגיעים אלי לטיפול....

תגובות

פורסם לפני 4 years

היש צוהלת ושמחה, כמוני מסיכה...?

אם יש משהו שקוסם לי בשפה העברית, זה משחקי מילים, היכולת שלנו לשחק עם שורשים, לשאול שאלות מול מקור של מילה ולתהות האם הדברים נעשו בכוונה? ידוע ש"פורים" הגיע כי הפור התהפך. אנו שמחים כי שפר גורלינו ואנו פה כדי לספר את זה. האם...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה