הבלוג של יסמין כהן

משקפיים ורודים

כותבת תוכן, מלמדת כתיבה אותנטית ויומנאות. סופרת ופזמונאית בהתהוות. התחלתי לכתוב על מחלת הסרטן בקיץ 2014, מעט לאחר הגילוי. את הפוסטים הראשונים פרסמתי בשם בדוי: סיון לוי, מהר מאוד נחשפתי בשמי האמתי. אני בריאה, המסע מתועד כאן,... +עוד

כותבת תוכן, מלמדת כתיבה אותנטית ויומנאות. סופרת ופזמונאית בהתהוות. התחלתי לכתוב על מחלת הסרטן בקיץ 2014, מעט לאחר הגילוי. את הפוסטים הראשונים פרסמתי בשם בדוי: סיון לוי, מהר מאוד נחשפתי בשמי האמתי. אני בריאה, המסע מתועד כאן, ואני עדיין בתוכו.

עדכונים:

פוסטים: 78

החל מיולי 2014

מה למדתי מסדנת הורות תקשורת מאפשרת של ענבר בן יהודה סלע. טיפים חשובים להורות מאפשרת.

05/11/2017

 

השתתפתי בסדנת “הורות – תקשורת מאפשרת” – סדנה בהשראת אקסס קונצ’סנס  אצל ענבר בן יהודה סלע. לא דומה לשום סדנה בה הייתי עד עכשיו. משהו מאוד רגיש, טהור ומקשיב יש שם, מקום לכל רגש שעולה. כל הכלים אותם היא למדה במהלך חייה הופכים להיות מעטפת נעימה של סדנה להורים שרוצים לדבר עם הילדים בצורה אחרת ממה שהיו רגילים עד היום.

אז, מה למדתי מענבר בן יהודה סלע?

  1. לגלות את המתנה שלי כשאני מקשיבה לעצמי. אנחנו יודעים הכי טוב מה טוב לנו, במה אנחנו טובים, מה התשוקות והחוזקות שלנו.
  2.  רגשות אשם, הם רגשות שמלווים כמעט כל הורה. אבל הם גם הדרך שלי להימנע מלהתמודד עם משהו. האתגר הוא להפוך אותם, להתמודד איתם ועם המקור שלהם ולעשות שינוי.
  3. כמו שכל איבר בגוף מחליף תאים כל הזמן, כך אני יכולה לבחור לחיות בתוך הוויה שמשתנה ללא הרף. לא פעם הגבתי בכעס או מחוץ לפרופורציות באירועים שונים עם הילדים. יומיים אחר כך לא הצלחתי להירדם בלילה. ההבנה שאני מתחדשת כל הזמן  גורמת לחירות אדירה. היא מאפשרת לי להתקדם הלאה אחרי מקרה בו התנהגתי בקיצוניות. להסיק מסקנות, אבל לא להתבוסס ברגשות אשם שהם מעכבי שינוי.
  4. לבחור להיפרד מטראומה  ודרמה. ההבנה שיש בידנו בחירה לא לפעול משם, שאפשרי להסתכל על המציאות בלי להכנס ל”סרטים”. אותם סרטים הם אלו שגם גורמים לנו סבל. לעיתים אנחנו מקבעים איזושהי תפיסה רווחת שכדי לצמוח יש צורך לעבור דרך סבל. כך למשל החלטתי שלא להישרט מהסרטן והטיפולים הכימותרפים. החלטתי להתייחס אליהם כתקופת למידה. לכן אני זוכרת אירועים לא קלים כשיעורים טובים. ככל שהיה יותר קשה, כך הוא היה מורה טוב. טראומה היא משהו שלא נכנס לשיח על התקופה הזאת.
  5. לזהות את הצורך שלנו להיות נאהבים. כהורים זה ניכר אצלנו בעיקר ביחסים שלנו עם הילדים.  הרבה פעמים אני מוצאת את עצמי מאשרת למתבגרים שלי דברים, כדי שיהיו שבעי רצון ממני בשנים הנפיצות הללו.  לא בא לי להודות בזה אבל אני צמאה לחיבוק, נשיקה או מילה טובה מהם. כאשר אני לא מרגישה בנוח עם הסכמה שלי מול בקשה שלהם, החכמה היא לעצור להקשיב לרגע למה שעולה ולשאול מה נכון פה בסיטואציה ואיך מדויק לפעול.  כלומר, להישאר במצב של התבוננות ולא לרוץ מהר לתשובה. כל אחד מגיע לעולם התכונות שלו, האופי שלו והיכולות שלו. אני עושה את מה שמדויק לאותה סיטואציה ולי ולילדים שלי
  6.  כולנו קשורים אחד בשני. כל המין האנושי, וגם הטבע, לטוב ולרע. אם כך, אז אנחנו גם מושפעים מדברים חיצוניים. ענבר נותנת כלי כללי שיכול לעזור בכל תחום בחיים, כלי שמגיע מהאקסס קונצ’סנס – לשאול לגבי כאבים או רגשות מסוימים. “למי זה שייך?”
  7.  ייתכן שאצא מהבית עם מצב רוח מהמם, אגיע לפגישה עם מישהו ואצא עם כעס למרות שהשיחה היתה נעימה. כדאי לי לשאול את עצמי “האם זה שלי?” לעיתים אנחנו מרגישים כאבים של אנשים אחרים.קבלו דוגמה: התווכחתי עם בתי לפני שעה ברכב, לאחר שהבאתי אותה מבית הספר. כשהגענו לחניה של הבניין בו אנחנו מתגוררות, ראיתי את השכנה המעצבנת מלמעלה. שמתי לב שרמות העצבים שלי על דידי עלו דווקא כשהשכנה היתה בסביבה. כמה פעמים זה קורה לכם?
  8. כשמשהו תקוע לזרוק שאלה לאוויר, ליקום, לאלוהים. לפתוח אנרגיה ולשאול “מה צריך עוד שיקרה?” או “מה עוד אפשרי?” כשמשחררים וכששואלים, דברים קורים. או כמו שענבר אומרת “ספוג מכווץ לא סופג”.
  9.  ובנוגע לילדים עוד כלי מקסים בעיני – בערות ובשינה להגיד לילד שלנו “יש לך את המתנות שלך. אתה יכול להיות כל מה שתבחר.

 קרדיט: pexels-photo

ענבר היא מטפלת אנרגטית, מנחת קורסי אקסס בארס וסדנאות – “הורות – תקשורת מאפשרת” ו”סדנת זימון”.

כבר כילדה לענבר היו שאלות על החיים. בשנות העשרים התחיל תהליך של חיפוש. היא קראה  פילוסופיה מערבית, יותר מאוחר התחברה לפילוסופיה מהמזרח, למדה בריגהו יוגה (יוגה מדיטטיבית) והוראת יוגה. למדה גם שיטת ורדי ובהמשך  תטא הילינג, ביאורגונמי, כלים של מעגל החיים, ריקול הילינג וקורסים רבים של אקסס קונצ’סנס

העבודה של ענבר עוסקת ב”אפשור”. היא מדגישה את החרות להשתנות, להקשיב לעצמנו ולפעול ממקום שהוא מדויק לנו ולסיטואציה בלי לעקוב אחרי ציפיות הסביבה או להצמד ל “אני” שאנחנו מאמינים בו.

היום בקליניקה או בסדנאות זה מה שעומד בציר העשייה שלה. היא תומכת באנשים בתהליך הריפוי והשחרור שלהם, תהליך בו הם מאפשרים לעצמם להיות מי שהם, (וזה לא דבר קבוע זה משהוא שנמצא בתנועה כל הזמן), כשאדם עושה את זה הוא מרפא את עצמו, משום שבאופן פרדוקסלי הוא פשוט קיים ומפסיק לטפח איזשהו “אני” אליו הוא נצמד  זה גם מה שמאפשר לו להיות בנוכחות ובהקשבה.

היא פונה בעיקר לנשים. אמהות שמעוניינות לצמוח, להתפתח לשחרר את מה שחוסם אותן בחיים הפרטיים המקצועיים וגם כאמהות.

קישור לסדנה “הורות – תקשורת מאפשרת” https://lp.vp4.me/gqza

 הורות מאפשרת, ענבר בן יהודה סלע

עוד מהבלוג של יסמין כהן

תצוגה מקדימה

חשבון נפש קצוץ דק

ביום שלישי האחרון, הרגשתי שדי,  מיציתי את השיער שלי עד תום, ומעכשיו הוא לא שייך לי. זה התחיל ביום שלפני, השיער הגיב בצורה מאוד מוזרה לסירוק שלי אחרי החפיפה היומית. כמישהי, שאף פעם לא התהדרה בשיער מלא מדי, תמיד היה חבוי בי פחד...

תצוגה מקדימה

סיפור ניצחון

 חודש אוקטובר הוא חודש המודעות לסרטן השד. אני לא צריכה אותו כדי להגיד בכל הזדמנות לכל אישה הנקרית בדרכי שתלך להיבדק. לא מצאו עדיין מה הגורם לסרטן השד. לכן, אין משהו שאפשר לעשות בפועל כדי למנוע את המחלה הארורה. הדבר היחיד...

תצוגה מקדימה

שדים מהעבר

    אני והאהוב שלי בדרך לסופ"ש באחת מערי הנופש בארץ. הזמנו לנו חדר באחד המלונות הכי נחשבים שם, ואנחנו הולכים להתפנק בתוך בריכה, להתפלש בבוץ בריא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה