הבלוג של יסמין כהן

משקפיים ורודים

כותבת תוכן, מלמדת כתיבה אותנטית ויומנאות. סופרת ופזמונאית בהתהוות. התחלתי לכתוב על מחלת הסרטן בקיץ 2014, מעט לאחר הגילוי. את הפוסטים הראשונים פרסמתי בשם בדוי: סיון לוי, מהר מאוד נחשפתי בשמי האמתי. אני בריאה, המסע מתועד כאן,... +עוד

כותבת תוכן, מלמדת כתיבה אותנטית ויומנאות. סופרת ופזמונאית בהתהוות. התחלתי לכתוב על מחלת הסרטן בקיץ 2014, מעט לאחר הגילוי. את הפוסטים הראשונים פרסמתי בשם בדוי: סיון לוי, מהר מאוד נחשפתי בשמי האמתי. אני בריאה, המסע מתועד כאן, ואני עדיין בתוכו.

עדכונים:

פוסטים: 78

החל מיולי 2014

שנה וחצי מאז המפץ הגדול, מאז שחיי נחצו לשניים כמו ים סוף. החיים שלפני הסרטן, והחיים שאחרי

27/03/2016

אם היו מספרים לי עד כמה ההתמודדות עם החיה שהולכת הצידה תעצים ותגרום לי לגדול ולהאמין בכוחות שלי, הייתי עונה “שלא נדע”. ובכן, ידעתי גם ידעתי. לא הזמנתי את המחלה אבל ניצלתי אותה עד תום.

YASMIN

צילום: אלון אדר

הגעתי לסניף של אריסטו שמט בחולון. המוכרת הסבלנית עברה איתי כמעט על כל הבגדים כדי למצוא לי את הבגדים המחמיאים ביותר. בחרתי לי שמלת בייסיק שחורה וצמודה לגוף מבד נעים, ברור לי לגמרי שאני הולכת לנצל אותה. בחרתי לי גם חולצה שחורה מקסימה ואלגנטית עם כפתורים מוזהבים מאחור וטוניקה קיצית בדוגמת פייזלי. לצילומים הגעתי עם בגדים חדשים ונעימים, נינוחה ובטוחה. אני מבינה יותר מכל שעברתי כברת דרך. ברור לי שהכל הבל הבלים ובכל זאת למדתי להגיד תודה. תודה על שבעולם המסכות בו החיצוניות חשובה בראש ובראשונה, אני לומדת לעשות שלום עם הגוף שלי, גם אם לעיתים לא ממש נוח לי לשלוח ידיים החוצה לחלל כשאני רוקדת או מצטלמת.

עמית המוכשר סידר לי את השיער. מאז ששיערי גדל, לאחר הקרחת המבריקה שהעניקה לי הכימותרפיה, מעטים הם האנשים שיכולים לגעת במחלפות ראשי. אני חרדה לכל שערה שנושרת ולכל תלתל שנפתח באצבעות. פה התמסרתי, לא בקלות, אבל נתתי לו לעצב את שיערי. הוא פרע אותו, מרח אותו בתכשירים וניפח. והתוצאה הייתה לא פחות ממדהימה. ומאז – השיער שלי לא חזר לעצמו. הוא תפס חיים עצמאיים ויפים עוד יותר. הללויה!

סטיילינג

צילום: אלון אדר

מעבדות לחירות – ארבעים שנה נדרשו לעם כדי לעשות שינוי, כדי להתמקם ולרצות להשתקע. גם לי ארבעים שנה היו דרושות כדי להחליף דור של עבדים. הייתי רוצה להאמין שגם אני עוברת מעבדות לחירות מהמחשבה על מה מסתובב בראשם של אחרים.

מילדות לנשיות – ההשלמה עם העובדה שאני כבר לא בת שש עשרה גם היא חלק מהתהליך. בחברה המקדשת ומעצימה את המראה החיצוני בכלל ואת הנערות בפרט זה לא פשוט. אני אוהבת את ההתבגרות שלי, היא מוציאה ממני יופי אחר. לכו תדעו מה ארגיש כלפי המראה שלי בעוד כמה שנים, אבל כרגע אני די מרוצה.

מקיפאון לעשייה –שנים שאני מתלבטת, לא יודעת מה לעשות ואיך לדייק את העשייה שלי בעולם הזה. לקראת גיל ארבעים אני מדייקת את עצמי. קודם כל אני יודעת מה אני לא רוצה, וזה לא מעט בכלל. עשיתי סיבוב ענק כדי להבין שאני אוהבת לאפשר וטובה בזה. ולא, אין שום רע או נחיתות בעיסוק ביופי חיצוני, גם אם הוא לא עיסוק בעניינים שברומו של עולם.

Saloona aristo51714

צילום: אלון אדר

שמלה , 220 ₪

גופיה , 120 ₪

מפחד לפחד –פחדים מסוג אחד הפכו לחרדות מסוג אחר. הפחד לעשות התהפך עליי וכעת אני מפחדת לא להספיק. זה הכוח שמניע אותי כרגע, הוא מתיש ומטלטל, מזיז הרים ועוזר לי לכבוש.

מאהבה לאהבה יותר גדולה –הכרנו, התאהבנו, נפרדנו, חזרנו. תהליך של קבלה והבנה שהחיים מורכבים ועמוקים יותר מאהבות חד ממדיות, מסיפוקים מידיים, מכאן ועכשיו. אהבה בוגרת ואחראית, אני כאן עכשיו.

הקליקו לחוקים החדשים של אריסטו שמט, קולקציית אביב-קיץ 2016

 

בגדים וסטיילינג: אריסטו שמט

צילום: אלון אדר

איפור: יסמין כהן

שיער: עמית בן יקר

הפוסטים נכתבו בשיתוף: אריסטו שמט

עוד מהבלוג של יסמין כהן

תצוגה מקדימה

חשבון נפש קצוץ דק

ביום שלישי האחרון, הרגשתי שדי,  מיציתי את השיער שלי עד תום, ומעכשיו הוא לא שייך לי. זה התחיל ביום שלפני, השיער הגיב בצורה מאוד מוזרה לסירוק שלי אחרי החפיפה היומית. כמישהי, שאף פעם לא התהדרה בשיער מלא מדי, תמיד היה חבוי בי פחד...

תצוגה מקדימה

סיפור ניצחון

 חודש אוקטובר הוא חודש המודעות לסרטן השד. אני לא צריכה אותו כדי להגיד בכל הזדמנות לכל אישה הנקרית בדרכי שתלך להיבדק. לא מצאו עדיין מה הגורם לסרטן השד. לכן, אין משהו שאפשר לעשות בפועל כדי למנוע את המחלה הארורה. הדבר היחיד...

תצוגה מקדימה

שדים מהעבר

    אני והאהוב שלי בדרך לסופ"ש באחת מערי הנופש בארץ. הזמנו לנו חדר באחד המלונות הכי נחשבים שם, ואנחנו הולכים להתפנק בתוך בריכה, להתפלש בבוץ בריא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה