הבלוג של יסמין כהן

משקפיים ורודים

כותבת תוכן, מלמדת כתיבה אותנטית ויומנאות. סופרת ופזמונאית בהתהוות. התחלתי לכתוב על מחלת הסרטן בקיץ 2014, מעט לאחר הגילוי. את הפוסטים הראשונים פרסמתי בשם בדוי: סיון לוי, מהר מאוד נחשפתי בשמי האמתי. אני בריאה, המסע מתועד כאן,... +עוד

כותבת תוכן, מלמדת כתיבה אותנטית ויומנאות. סופרת ופזמונאית בהתהוות. התחלתי לכתוב על מחלת הסרטן בקיץ 2014, מעט לאחר הגילוי. את הפוסטים הראשונים פרסמתי בשם בדוי: סיון לוי, מהר מאוד נחשפתי בשמי האמתי. אני בריאה, המסע מתועד כאן, ואני עדיין בתוכו.

עדכונים:

פוסטים: 78

החל מיולי 2014

אני גיבורה ממיתולוגיה עתיקה שמסתכלת נוכח העתיד העומד מולה, רואה את התופת שעליה לעבור, ויודעת שאין לה ברירה. ממש כמו החיילים שלנו. הדרך היחידה להמשיך לחיות היא לעבור את לוע ההר הגועש. להיכנס לתוך האש, להילחם ביצורים מבעיתים, ובעיקר לשרוד. צריכה לא לראות בעיניים ולדעת, שבקצה השני מחכה לי האושר שלי. האושר של לראות את הילדים גדלים, לומדים, יוצרים להם חיים משלהם, ואפילו עושים צבא.

24/07/2014

shutterstock_137627504

אני יושבת מול הרופאה החדשה. יש לה מבטא אמריקאי. אולי היא הכי חכמה. אולי היא זאת שתציל אותי. מנתחת כל מחווה שלה, בוחנת כל הבעה. יש מצב שבין השורות, בין המילים מסתתרת האמת על הגורל שמצפה לי. אולי היא תגיד לי משהו אחר מהמומחים שפגשתי עד היום. הם היו כולם תמימי דעים, יכול להיות שהרופאה החדשה תביא בשורה מנוגדת. זאת שתגיד לי שלא אצטרך את הטיפול שממנו אני מנסה להתחמק, ולא. זה לא קורה. עוד דוקטור לאוסף הרופאים שראו כמעט הכל וטיפלו כמעט בכל הסוגים. הסרטן שלי לא מיוחד. סרטן שד קלאסי. קצת מעליב. מה שכן גורם לי לגאווה זה הגידול עצמו. הוא חתיכת עקשן. אפילו השם שלו נשמע קשוח “קרצינומה”. גדל בקצב מפלצתי ומוציא לכולם לשון. לפעמים, הוא נשמע לי כמו שם חיבה, משהו מתוק שאומרים לחיית מחמד. קרצינומוש.

אז אני והקרצינומה שלי מסתובבות בין מרפאות. אני מנסה להיפטר ממנה, והיא מתקרצצת. הורסת לי את מערכות היחסים,  הורסת לי הזדמנויות. ולמרות הכל, אני מנסה למצוא בה משהו טוב. איזשהי נקודת אור שתעשה לי סדר בחיים. אולי יהיה הסבר למה שאני לא מבינה. אני שכל חיי הבוגרים הייתי זאת שנושאת את דגל הבריאות בכל מקום: רזה, אוכלת בריא, עושה ספורט. והכי חשוב, משתדלת להיות מוסרית ולחנך את הילדים לטוב ולחמלה. לאחת כמוני נדבקת קרצינומה. ולא סתם, אלא “קרצינומה חודרנית”.

אני גיבורה ממיתולוגיה עתיקה שמסתכלת נוכח העתיד העומד מולה, רואה את התופת שעליה לעבור, ויודעת שאין לה ברירה. ממש כמו החיילים שלנו. הדרך היחידה להמשיך לחיות היא לעבור את לוע ההר הגועש. להיכנס לתוך האש, להילחם ביצורים מבעיתים, ובעיקר לשרוד. צריכה לא לראות בעיניים ולדעת, שבקצה השני מחכה לי האושר שלי. האושר של לראות את הילדים גדלים, לומדים, יוצרים להם חיים משלהם, ואפילו עושים צבא.

shutterstock_193054532 (1)

ומה בעצם אני יודעת על מלחמות מהסוג הזה? החיים שלי היו יותר בכיוון של ליהנות מהילדים, למצוא בעל חדש, (הפעם אחד שיביא לי את החיוך הפנימי המיוחל) ולהצליח בקריירת הכתיבה שלי. למה אני, כמו חיילי המילואים שלנו, בימים טרופים אלה, צריכה לשים עליי את השריון, להתחמש, לקחת הרבה אוויר ולצלול לתוך שדה הקרב? זאת מלחמת אין ברירה, המומחים אומרים, אני מהנהנת, בוכה ומבינה. יש לי שתי ברירות: אני יכולה להיגרר לתוך הקרב הזה בוכה, בועטת לכל הכיוונים וחלשה. אני גם יכולה להיכנס אליה מוכנה, עם אוויר בריאות ואהבה לחיים בכל נים בגוף. האופציה השנייה נראית לי יותר מתאימה. אני למודת קרבות, קרבות אחרים, אבל כנראה שמחכה לי כאן עוד אחד. חזק ואימתני.

אני מסתכלת לקרצינומה בתוך העיניים, מודיעה לה חד משמעית שזאת אני שנשארת ולא היא, ומדמיינת בכל מהמורה את הטיול שהבטחתי לילד שלי לבר מצווה בעוד שנה וקצת. זאת התחמושת שלי.

 shutterstock_148274252

עוד מהבלוג של יסמין כהן

Thumbnail

חשבון נפש קצוץ דק

ביום שלישי האחרון, הרגשתי שדי,  מיציתי את השיער שלי עד תום, ומעכשיו הוא לא שייך לי. זה התחיל ביום שלפני, השיער הגיב בצורה מאוד מוזרה לסירוק שלי אחרי החפיפה היומית. כמישהי, שאף פעם לא התהדרה בשיער מלא מדי, תמיד היה חבוי בי פחד...

Thumbnail

סיפור ניצחון

 חודש אוקטובר הוא חודש המודעות לסרטן השד. אני לא צריכה אותו כדי להגיד בכל הזדמנות לכל אישה הנקרית בדרכי שתלך להיבדק. לא מצאו עדיין מה הגורם לסרטן השד. לכן, אין משהו שאפשר לעשות בפועל כדי למנוע את המחלה הארורה. הדבר היחיד...

Thumbnail

שדים מהעבר

    אני והאהוב שלי בדרך לסופ"ש באחת מערי הנופש בארץ. הזמנו לנו חדר באחד המלונות הכי נחשבים שם, ואנחנו הולכים להתפנק בתוך בריכה, להתפלש בבוץ בריא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים