הבלוג של סיון

sivan325

חדשה בבלוגים. אוהבת לקרוא... אז סביר שתקבלו ביקורות על ספרים ;)

עדכונים:

פוסטים: 324

החל מספטמבר 2014

“שורשים, אמרתי לעצמי בעצב ונזכרתי בעבודה שהגיש דני בשעתו. מה שיש לי להציע לך, נטע שלי, זה איזה עץ יוחסין רזה ומצומק שמתחיל בסבא וסבתא שלך ונגמר בי.” (עמ’ 22).

06/05/2017

מודעה בעיתון ושדים אפלים/טלי נתיב-עירוני

Demons from the Past/Tali Nattiv-Ironi

עריכה: עדנה שבתאי.

הוצאה: אוריון הוצאת ספרים, 2017

254 עמ’.

“שורשים, אמרתי לעצמי בעצב ונזכרתי בעבודה שהגיש דני בשעתו. מה שיש לי להציע לך, נטע שלי, זה איזה עץ יוחסין רזה ומצומק שמתחיל בסבא וסבתא שלך ונגמר בי.” (עמ’ 22).

אילנה גלבוע נשואה לקובי, ולזוג 2 ילדים; דני שמשרת בצבא ונטע הלומדת בחטיבת ביניים.

אילנה מלמדת היסטוריה, קובי הוא רופא ילדים. הנישואים ביניהם מתוחים, השנה היא 1990, זמן מלחמת המפרץ.

הוריה של אילנה הגיעו מ”שם” ולא מדברים על מה שהיה, לכן בעבודת השורשים שנטע עושה, היא מנסה לדלות מידע מסבא וסבתא שלה, אך ללא הצלחה.

לא נראה שמלחמת המפרץ משפיעה על הוריה של אילנה. הם לא מתארגנים לקראתה כמו שצריך: החלונות לא מודבקים, מסכות המגן לא בהישג-יד. כי מה מלחמת סדאם חוסיין שונה מהמלחמה ההיא עם היטלר?

אילנה רואה מודעה קטנה בעיתון, מתייעצת עם קובי שמציע לה לעזוב את זה. אומר לה שהוריה אף פעם לא דיברו על מה שהיה שם. במפגש אצל הוריה היא מדברת על המודעה, על השליחות ועל ההתנדבות שהיא עושה, מקווה שהוריה אולי ידברו על מה שהיה שם.

הוריה לא רוצים לדבר על זה, ואילנה למורת רוחו של קובי, מתחילה את ההתנדבות, תיעוד ניצולי שואה. בתיעוד מצטרף אליה צלם בשם אמנון. אמנון כמו אילנה, דור שני לניצולי שואה.

אילנה אוהבת לצייר כתרפיה, בהתחלה היא מציירת את הסיוטים שלה; דמויות חוזרות בכל לילה, לאחר מכן היא מתחילה לרשום קווים ועיגולים בתיעודים שלה.

ענן שחור רובץ מעל הוריה, היא לא יודעת מה מסתירים הוריה ממנה, משפחתה יודעת שזה משפיע עליה.

עבודת ההתנדבות מתחילה להשתלט על חייה, משפחתה וכן עבודתה.

בעבודתה היא צריכה להעביר לתלמידים על היסטוריית ארה”ב, במקום היא מלמדת אותם על מלחמת העולם ה-2 והשואה.

המשפחה שלה גם ככה במתיחות, אפילו בתה נטע בקושי מחליפה איתה מילה, קובי כמעט לא בבית בשל עבודתו כרופא ילדים, בנה דני בצבא, והיא מנסה לחקור יותר את עברה.

לא ציפיתי לסוף שכזה. לא רציתי שהספר ייגמר, מאוד נהניתי לקרוא אותו.

ספר חזק שיגרום לתהות מה לעזאזל קרה?

כריכת הספר תואמת לתוכן ויפה מאוד, הנוף הצבעוני נשבר, בתוכו יש דמויות בשחור לבן, מי הם הדמויות?

מומלץ בחום!!!

“אנחנו מחזירים אותם לעולם שהיה. הם חיים אותו מחדש לפני המצלמה. אנחנו מנערים להם עכשיו טראומות ישנות ומעוררים שדים שהוכנסו עמוק לארון.” (עמ’ 30).

מודעה בעיתון ושדים אפלים

עוד מהבלוג של סיון

תצוגה מקדימה

הכחול שבעינייך - ג'ודי צ.

הכחול שבעינייך/ג'ודי צ. הוצאה עצמית, 2014. 309 עמ'. הבטתי בכחול שבעינייך, הים כחול עמוק עוטף את רגלייך. לא רוצה אותך לעזוב, נמשך אלייך מאוד, רוצה להריח אותך, רוצה עוד. רוצה לצעוק שכולם ישמעו: "מיקה את שלי!!!" החמשיר אומנם...

תצוגה מקדימה

דוקטור, מה עושים? - אסנת עופר

דוקטור, מה עושים? / אסנת עופר Doctor What Should I Do? / Osnat Ofer הוצאות: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2014 328 עמ' (כולל אינדקס) "מה הקשר בין לחץ הדם ובין הליכה?" (עמ' 11). בהקדמה אנו לומדים מהסופרת מה גרם לה להוציא את הספר אשר יש בו 120 שאלות ותשובות...

תצוגה מקדימה

שחורציון - יאיר שגיא

שחורציון/יאיר שגיא Blackzion/Yair Sagi הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2015 286 עמ'. נתי, צלם אירועים מירושלים, מסטול, אבוד ומזניח את עצמו. דנה, בחורה יפהפייה, עיתונאית מתחילה ושאפתנית. לדנה יש סוד. מה הקשר ביניהם? מה שמתחיל כסטוץ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה